Divosi: Vranovravec - Jacob Grey
Divosi: Vranovravec
189 Kč
Knihy
E-knihy

Divosi: Vranovravec

Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
4-5 hodin čtení
Nakladatel
Fortuna Libri, 2015
1. díl série
Divosi
Edice
Fortuna Teen

Prvá časť trilógie o ľuďoch, ktorí rozumejú reči zvierat. Rodičia ho odvrhli. Vychovali ho vrany. Prenasledovala ho temnota. Pred ôsmimi rokmi bol Čierny kameň prosperujúca metropola. Potom sa ním však prehnala vlna násilia...

Čti víc

189 Kč

Okamžitě ke stažení

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 1500 výdejních míst
  • dárek ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o eknize

Prvá časť trilógie o ľuďoch, ktorí rozumejú reči zvierat.

Rodičia ho odvrhli.
Vychovali ho vrany.
Prenasledovala ho temnota.
Pred ôsmimi rokmi bol Čierny kameň prosperujúca metropola. Potom sa ním však prehnala vlna násilia a zločinnosti – Temné leto. Krá sa odrazu ocitol na ulici a musel sa o seba starať sám. Jeho jedinými spoločníkmi bolo niekoľko vrán.
Nikdy nevedel, prečo rozumie ich reči. Keď pred zlovoľným útočníkom zachráni Lýdiu, zistí, že takých ako on žije v meste viac. Sú to divosi a každý z nich sa vie rozprávať s určitým druhom živočíchov. Niektorí bývajú veľmi nebezpeční.

Teraz sa chce znova dostať k moci najhorší divoch zo všetkých – Snujúci muž. Aby Krá mohol pred ním zachrániť Lýdiu, jej rodinu a všetkých obyvateľov Čierneho kameňa, musí rýchlo rozvinúť svoje schopnosti, o ktorých dosiaľ netušil... Inak by nemohol poraziť temnotu, akú si dovtedy nedokázal ani len predstaviť.
Čti víc
Kupte společně
Divosi: Vranovravec - Jacob Grey
Slepá mapa - Alena Mornštajnová
338 Kč
Ušetříte 180 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Originální název
Ferals. The Crow Talker
Rok vydání
2015
Počet stran
256
Nakladatelství
Fortuna Libri
Jazyk
slovenský
Naše katalogové číslo
211740

Recenze

Jak se vám e-kniha líbila?

4,3 / 5

6 hodnocení

2
4
0
0
0

Fantasy Svet.net
8.3.2016
Ovládají zvířata. Mluví jejich řečí.
Celá kniha je psána velmi čtivě a stále se něco děje. Čtenář pořádně ani neví, kdy smí knihu odložit, protože události na sebe krásně navazují a člověk se tím nechá příjemně unášet. Za to patří dík určitě nejen autorovi, ale i skvělému překladu Denisy Streublové (přeložená jména sice někdy zabolí, ale stále musíme počítat s tím, že je kniha psána pro mladší věkovou kategorii). Příběhem se prolíná krásně popsaná magie soužití lidí a zvířat a láska mezi nimi. Bojové scény vás vrhnou přímo na bitevní pole, až se z toho trochu přikrčíte, protože nechcete, aby vás něco, nebo někdo trefil. Dokonce dojde i na různé příběhové zvraty a neuvěřitelně otevřený konec, který přímo křičí do světa, že bude další díl plný akce.

Nevýhodu vidím v tom, že přehnaná a příliš rychle nabývající síla hlavního hrdiny může být trochu nepříjemná či trochu přehnaná, čemuž odpovídá i velmi zrychlený trénink a výcvik. Knize by určitě nevadilo rozrůst se o pár desítek stran a nevynechávat dny. Děj ovšem potřeboval Kráka v plné síle a do příběhu to celkem pěkně pasuje. Nemyslím si však, že by to bylo až tak na škodu. Vždyť obdobné prvky s nabytím úžasné a velkolepé síly známe z mnoha příběhů. (Komiksoví fanoušci si jistě všimli drobné paralely).

Samozřejmě, kniha nepřináší žádné těžké a složité myšlenky, ale příjemnou oddechovou zábavu na zvednutí nálady. Nečíhají tu sáhodlouhé popisy, či nudné neubíhající rozhovory o ničem. Knížka je mířena na mladší čtenáře straší 10 let, čemuž odpovídá i zpracování, ale potěší i dospěláka, který chce na chvíli utéct do příjemně napsaného kouzelného světa. (Lucie Sladká / Fantasy-svet.net)
Čti víc

Čti víc
Čti víc
Kupte společně
Divosi: Vranovravec - Jacob Grey
Slepá mapa - Alena Mornštajnová
338 Kč
Ušetříte 180 Kč

„Pospěšte, abyste přečetli nejlepší knihy. Není jich mnoho a může se státi, že váš život uplyne, než-li je přečtete. “

Henry David Thoreau