Knihy
E-knihy

Veřejné mínění

Portál, 2015
Na skladě
Nakladatel
Portál, 2015

Kniha Waltera Lippmanna z roku 1922 patří mezi nejcitovanější práce svého druhu ve 20. století a silně ovlivnila sociální vědy, zejména mediální studia, politologii a sociální psychologii. Klade si otázku, zda mohou občané v moderní společnosti činit...

Čti víc

494 Kč

Běžná cena Běžně 549 Kč

Ušetříte 10%

Na skladě, objednávejte ale rychle

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Kniha Waltera Lippmanna z roku 1922 patří mezi nejcitovanější práce svého druhu ve 20. století a silně ovlivnila sociální vědy, zejména mediální studia, politologii a sociální psychologii. Klade si otázku, zda mohou občané v moderní společnosti činit rozumná demokratická rozhodnutí. Lippmann zevrubně popisuje mechanismus vytváření veřejného mínění a upozorňuje na řadu zásadních aspektů, které je ovlivňují, či spíše deformují jeho fungování. Důkladně se věnuje roli médií v tomto procesu a zpochybňuje jejich idealizovanou funkci v demokratickém zřízení, resp. ukazuje na jejich reálnou úlohu při tvorbě veřejného mínění, ovlivněnou jinými zájmy a technickými předpoklady. Veřejné mínění je prvním pokusem prozkoumat a zmapovat veřejné mínění v moderních podmínkách a ve světle moderních znalostí lidské povahy.
Čti víc
Kupte společně
Veřejné mínění - Walter Lippmann
Smrtící tajnosti - Robert Bryndza
833 Kč
Ušetříte 115 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
368
Hmotnost
390 g
Rok vydání
2015
Vazba
brožovaná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Portál
Rozměr
133×201 mm
ISBN
9788026209393
Naše katalogové číslo
211425

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

Čti víc
Kupte společně
Veřejné mínění - Walter Lippmann
Smrtící tajnosti - Robert Bryndza
833 Kč
Ušetříte 115 Kč

„Literatura je literaturou, když ji člověk jistí svým životem.“

Eda Kriseová