Druhý věk strojů - Erik Brynjolfsson, Andrew McAfee
Druhý věk strojů
248 Kč
Knihy
E-knihy

Druhý věk strojů

Práce, pokrok a prosperita v éře špičkových technologií

Okamžitý download
EPUB
MOBI
Nakladatel
Jan Melvil publishing, 2015

Žijeme v době úžasného pokroku digitálních technologií. Naše generace zdědila více příležitostí ke změně světa než všechny generace před ní. S touto objevnou knihou, která vychází v 15 jazycích, objevíte blízkou budoucnost...

Čti víc

248 Kč

Běžná cena Běžně 329 Kč

Ušetříte 25%

Okamžitě ke stažení

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 1500 výdejních míst
  • dárek ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o eknize

Žijeme v době úžasného pokroku digitálních technologií. Naše generace zdědila více příležitostí ke změně světa než všechny generace před ní. S touto objevnou knihou, která vychází v 15 jazycích, objevíte blízkou budoucnost a vstoupíte do druhého věku strojů vybaveni informacemi, které vám a vašim dětem pomohou uspět.

Chcete uspět v závoděs umělou inteligencí? Chcete vědět, co mají studovat vaše děti, aby v budoucnu našly práci?
Vstoupili jsme do zcela nové doby. Počítače a roboti začínají sami řídit auta, psát články, optimalizovat daně, obsluhovat výrobní linky nebo diagnostikovat nemoci přesněji než lékaři. V posledních deseti letech se skokově zvýšily jejich schopnosti a čím dál častěji zvládají činnosti dosud vyhrazené pouze lidem. Díky tomu se zvyšuje produktivita a firmám rostou zisky, ale také narůstá nezaměstnanost a klesají reálné mzdy mnoha profesí.

Jak bude vypadat naše budoucnost za deset let? Co vlastně čekat od inteligentních strojů a jak se na ně připravit?
Světový bestseller Druhý věk strojů (v orig. Second Machine Age) Erika Brynjolfssona a Andrewa McAfeeho z MIT objasňuje masivní změny, které díky digitálním inovacím právě nyní podstupuje ekonomika a celý náš svět. Mnohé jsou pozitivní, neboť přinášejí větší blahobyt, jiné ale představují vážná rizika pro stabilitu společnosti: zánik bezpočtu profesí a prohlubování nerovnosti. Autoři přesvědčivě argumentují, co mohou udělat státy, aby zachovaly svým občanům zaměstnání, a jak by se na éru umělé inteligence měli adaptovat jednotlivci.

Tento čtivý, zasvěcený, spíše optimistický a v USA velice diskutovaný výhled do budoucnosti by měl patřit k povinné četbě všech lidí, kterým není lhostejný svět, v němž budeme brzy žít.
Čti víc
Kupte společně
Druhý věk strojů - Erik Brynjolfsson, Andrew McAfee
Risk - Elle Kennedy
447 Kč
Ušetříte 211 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
295
Nakladatelství
Jan Melvil publishing
Jazyk
český
Naše katalogové číslo
209130
Rok vydání
2015

Recenze

Jak se vám e-kniha líbila?

4,3 / 5

3 hodnocení

1
2
0
0
0

9
2.10.2019
Overený nákup
Množstvo faktov a teórií založených na poctivej analýze. V čase kedy bola kniha písaná, by len málo ľudí verilo, že doba stojov je za dverami. Autori vychádzajú a odkazujú na práce a štúdia rôznych odborníkov či už v automatizácii, robotike, ekonomike a v ďalších hospodárskych odvetviach. Odvažujú sa teoretizovať o budúcnosti a predkladajú rôzne scenáre a riešenia. Celkovo je kniha obohacujúca a inšpiruje človeka zaujímať sa o budúcnosť ľudstva. Čti víc

O autorech/autorkách

Čti víc
Čti víc
Kupte společně
Druhý věk strojů - Erik Brynjolfsson, Andrew McAfee
Risk - Elle Kennedy
447 Kč
Ušetříte 211 Kč

„Knihy nás mění, polepšují a vylepšují, pokud jsme polepšení schopni a pokud o ně stojíme.“

Miroslav Horníček