Budoucnost - Dmitry Glukhovsky
Budoucnost
427 Kč
Při nákupu nad 999 Kč máte poštovné zdarma

Budoucnost

Na skladě
9 hodin čtení
Nakladatel
Knižní klub, 2015

Další formáty

E-kniha
309 Kč

Evropa v budoucnosti roku 2400. Od doby, co byla technickými prostředky poražena smrt, je celý kontinent přelidněný a změnil se v gigantickou megapolis tvořenou obytnými věžemi vypínajícími se vysoko do nebe...

Čti víc

Další formáty

427 Kč

Běžná cena Běžně 449 Kč

Ušetříte 5 %

Na skladě, objednávejte ale rychle

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Evropa v budoucnosti roku 2400. Od doby, co byla technickými prostředky poražena smrt, je celý kontinent přelidněný a změnil se v gigantickou megapolis tvořenou obytnými věžemi vypínajícími se vysoko do nebe. V těchto věžích panuje brutální řád: Rozmnožování je přísně reglementováno, za dítě se platí ztrátou vlastního života. Ale kdo ještě potřebuje děti, když může být věčně mladý a zdravý?
Jan Nachtigall je příslušník zvláštní jednotky ministerstva bezpečnosti, která přísně bdí nad dodržováním zákonů o rozmnožování. Jejím úkolem je pátrat po ilegálních dětech a odhalovat nenahlášená těhotenství. Jednoho dne má Jan odstranit teroristu a jeho těhotnou přítelkyni. Naskytne se mu tak velká šance, aby prokázal svou věrnost a postoupil na kariérním žebříčku. Když ale se svou jednotkou vpadne do konspiračního bytu, proběhne všechno jinak, než původně zamýšlel. Terorista unikne – a zanedlouho je na útěku i Jan po boku mladé ženy. Je to počátek boje, ve kterém jde o budoucnost lidstva.
Čti víc

Všechny formáty tohoto titulu

Knihy

Kniha
Na skladě
-5 %
427 Kč

Na skladě, objednávejte ale rychle

E-knihy a audioknihy

EPUB
MOBI
309 Kč

Okamžitě ke stažení
Jak číst e-knihy?

Další
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Originální název
Buduščeje
Počet stran
6489 hodin čtení
Vazba
pevná vazba
Rozměr
155×235 mm
Hmotnost
729 g
ISBN
9788024249179
Rok vydání
2015
Edice
Světový bestseller CZ
Naše katalogové číslo
206953
Téma
zákaz reprodukce, nesmrtelnost, budoucnost lidstva
Styl
mysteriózní, psychologický, napínavý, dobrodružný, filozofický
Jazyk
čeština
Nakladatel
Knižní klub
Pro koho
pro ženy, new adult, pre mužov

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

4,4 / 5

8 hodnocení

4
3
1
0
0

Lech Kutasewitz
27.9.2018
Tento příspěvek prozrazuje důležité momenty děje, proto je skrytý, abychom vám nepokazili zážitek ze čtení.
sem rád, že jsem dal současnému kultovnímu ruskému spisovateli Glukhovskému druhu šanci. Nejdříve jsem od něho četl jeho nejznámější Metro 2033 a byl jsem neskutečně zklamaný. Sice jsem svůj původní obrovský odsudek mírně obrousil ale přesto jsem ho bral za vyhajpovanou bublinu. Ale když jsem se dozvěděl, o čem má být jeho poslední kniha Text, tak jsem se rozhodl, že mu dám další šanci. A podstatně jsem na něho změnil svůj názor a rozhodl jsem se, že si od něho přečtu více. Také další jeho kniha Soumrak si hodně líbila a tak jsem musel sáhnout i po Budoucnosti.
— Nakonec se Budoucnost zařadila až za Text a Soumrak. Což ale neznamená, že jde o špatnou knihu. jen že se mi ty dvě dříve jmenované, četly hůře a zaujaly mne více. Problémem Budoucnosti se mi zdá, že autor do prostotu jednoho běžně dlouhého románu rozpracoval až moc motivů, myšlenek a nápadů. Také pojmenováním postav pouhými čísly v částech knihy, které se odehrává v minulosti, může leckoho mást a dělat hokej v ději.
— Na druhou stranu je třeba zmínit, že popisy různých lokací, kterými hlavní postava prochází v průběhu vyprávění jsou barvitě popsané a zejména Barcelona úplně vylézá ze stránek, jak je dobře popsaná. Plusem jsou i uvěřitelné postavy, které nejsou černobílé a mají i svůj vývoj a spoustu vnitřních rozporů.
— Děj tohoto románu se odehrává v budoucnosti, kdy lidé objeví prostředek, který jim zajistí nesmrtelnost ale jelikož to zároveň znamená masivní přelidnění, tak se v Evropě platí zákon, že lidé nesmí mít děti. Hlavní hrdina této knihy je členem jednotek, které vyhledávají nelegálně počaté děti. Jednoho dne našeho hrdinu povolá jeden z nejmocnějších mužů Evropy aby jej pověřil velice delikátním a důležitým úkolem. Což spustí velkou lavinu událostí a změn v postojích hlavní postavy.
— Autor pracuje s mnoha různorodými myšlenkami a filozofickými otázkami. Od úvah o smyslu života, lidského štěstí, celého lidstva přes otázky o tom, co všechno je možné jedincům provést pro „dobro“ celku, až ke kritice „kultu mládí“ a moderního vytěsňování smrti z našich životů. Povedení je i ten retelling Romea a Julie, který tvoří jeden z mnoha motivů tohoto mnohotvárného románu. Autor dokonce pracuje i s motivem uprchlické krize, která je velkým tématem zejména pro populistické manipulátory.
— A pokud se ptáte, zda vám knihu doporučím nebo ne, tak bych řekl, že záleží na tom, kolik si chcete od Ghlukovského přečíst knih. Pokud jen jednu, tak sáhněte po té nejnovější – tedy Textu ale pokud si od něho chcete přečíst klidně všechno, pak klidně sáhnete i po Budoucnosti. Autor sice napsal lepší knihy ale stále dostanete minimálně nadprůměrnou sci-fi, která se zabývá hodně aktuálními tématy.
Čti víc
8

Jsem milovník knih a dobrých příběhů, více není nutné vědět.

Kateřina Plickova
16.11.2017
Ve světě Budoucnosti lidé už nemusí mít starosti. Nemusí se bát blízké smrti a předcházející agonie stárnutí. Ve světě Budoucnosti je jen krása a... zmar.
Glukhovski rozjel ve své knize svět utopie a dystopie na plné pecky a čtenáře hodil do příběhu naplněném existenciálními úvahami. To je na více než 600 stran velké sousto.
Do světa Budoucnosti a blahobytem zmítané Evropy vás zasvětí vypravěč, člen elitního týmu Nesmrtelných, dozírajícího na dodržování zákona o volbě.
Dokáže prohlédnout zvrhlost a neudržitelnost systému věčného štěstí?
Budoucnost jsem otevírala s očekáváním a zavírala rozčarována. Autor nastavil společnosti zrcadlo a v jeho odrazu by se poznal rád málokdo. Svět a prostředí je vykresleno s mistrným smyslem pro detail, i tak se neubráním myšlence, že pokud by byla kniha o cca 200 stran tenčí, mohla být i lepší.
Přes to doufám, že Glukhovskeho vizi Budoucnosti se nepřiblížíme ani na kilometr. Natolik je děsivá.
Čti víc
Martina Kliková
16.8.2016
Zatím asi nejlepší kniha, kterou jsem za rok 2016 četla. Do postavy Jana Nachtigalla jsem se úplně vžila, chvílemi jsem mu nadávala, chvílemi jsem ho litovala. Je zde vše vystiženo drsně, surově, pan Glukhovsky se s ničím opravdu nepáře a při čtení se rozhodně jen tak nudit nelze, pořád se zde něco děje a je tu spoustu nenadálých situací, které vás donutí vykulit oči a neodtrhnout se od stránek. 648 stran uteče jako voda, ani vám nepřijde, že to tolik stran má. Za mě plný počet hvězdiček. Čti víc
lubica1995
13.5.2016
dobré
Veľmi drsne písaná kniha. Vzťahy,sex, láska, nenávisť.... Príliš surové, ale preto dobré.Nereálne, a pritom realistické. Dobre sa čítala a bola napínavá až do konca. Záver bol výborný. Bola písaná očami týraného chlapca, očami dospelého neprístupného muža a očami zamilovaného chlapa. A každý ten pohľad bol fantastický. U mňa na polici má svoje čestné miesto. Čti víc
Roman Knopp
10.3.2016
Jan Nachtigal je Nesmrtelný. Člen speciálních jednotek, které přísně hlídají nelegálně narozené děti. Ty odebírají rodičům a odvážejí do internátů, kde jej jim vymyt mozek a jsou převychovány na vojáky Falangy, podobně jako kdysi Jan. A proč toto vše? Příběh se totiž odehrává v daleké budoucnosti, kdy smrt oficiálně neexistuje. Evropa je obývána lidmi, jejichž vzezření odpovídá věku kolem třicítky. Země je přelidněná a tak se začalo stavět směrem vzhůru. Na základech staré civilizace vyrostla nová města, která se tyčí nad starým zapomenutým světem na obrovských pilířích. Jsou to vlastně jakési věže, novodobé mrakodrapy, kde každý jedinec má přísně vymezený prostor k obývání. Řeknete si, co víc si přát, než žít věčně. Ale za jakou cenu! Přežívat ve stereotypním kolotoči uprostřed umělé trávy, jíst uměle vyrobené maso, pít vodu obohacenou o látku proti stárnutí a nemít možnost svobodné volby zplodit potomka. Země je totiž plná a každý nový jedinec představuje nebezpečí porušení rovnováhy. Jan je však přesvědčen, že tenhle život je ideál a on ho chce žít a hájit proti všem nepřátelům, kteří si přejí návrat ke starým zvykům. Jan a jeho komando tohle vše chrání až do chvíle, kdy dostanou rozkaz zlikvidovat jistého Rocamoru, ideologa hlásajícího právo na život a svobodné plození dětí. Tehdy do Janova života vstoupí Annelie a vše se mu obrátí naruby.
Autor vytvořil model budoucnosti, ve které si svět zachovává jistá specifika známá nám již dnes. Takže například Evropa je symbolem blahobytu i když pod přísnou kontrolou Falangy, v Rusku je bída, Amerika podporuje svobodu. Bůh je odstaven na vedlejší kolej a Jan je toho důkazem, neboť je typickým ateistou, až zavilým nepřítelem Boha. Ve věžích postavených na základech starého světa vidím alegorii na biblickou věž v Bábelu. Navíc i v této době přežívají neduhy typické pro vyspělou společnost, že totiž na jedné straně se lidé nudí v přepychu a nesmrtelnosti a na straně druhé jsou zde stále davy přežívající na pokraji chudoby. Přesto práva na rodinu, děti, stáří a smrt se nehodlají vzdát. Chrání si ho v Barceloně, oddělené od chemicky čistého zbytku Evropy tlustým sklem a jedinou bránou. Je to jakýsi mnohonárodnostní a multináboženský slum, ve kterém Jan zažije osvícení.
Doufám, že tímto směrem se lidstvo ubírat nebude. Tento román vřele doporučuji všem fandům tohoto žánru a nejen jim.
Čti víc

Čti víc
Čti víc

„Spálené knihy osvítily svět.“

Ralph Waldo Emerson