Knihy
E-knihy

Adaptivní organizace

Inspirace od Bati po Jobse na cestě k firemní dlouhověkosti

Nakladatel
Management Press, 2015

Je neoddiskutovatelné, že bariéry úspěšnosti podnikání mají své kořeny nejen v selhání trhu, právních nástrojů a v neočekávaných změnách ekosystému, ale také v nízké schopnosti zainteresovaných stran reagovat na aktuální situaci na trhu. Autoři tvrdí...

Čti víc

280 Kč

Běžná cena Běžně 329 Kč

Ušetříte 15%

Posíláme do 15 dní

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 1500 výdejních míst
  • dárek ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Je neoddiskutovatelné, že bariéry úspěšnosti podnikání mají své kořeny nejen v selhání trhu, právních nástrojů a v neočekávaných změnách ekosystému, ale také v nízké schopnosti zainteresovaných stran reagovat na aktuální situaci na trhu. Autoři tvrdí, že tuto skutečnost pocítili nejeden podnikatel, jenž byl v posledních několika letech vystaven velké ekonomické krizi, kdy se v rámci snahy o zachování své pozice musel a musí adaptovat na nově nastavené tržní podmínky. Z tohoto důvodu připravili knihu Adaptivní organizace s cílem pomoci organizacím rychle a pružně reagovat na měnící se podmínky v podnikatelském prostředí.

Kniha je psaná jasně živým a srozumitelným jazykem, s množstvím praktických a užitečných poznámek. V úvodní části jsou stručně charakterizovány adaptivní prvky firem Baťa, Toyota, BMW, Ikea a Apple. Autoři zde rozebírají dvanáct zásadních bariér při budování úspěšné organizace s tím, že řadě manažerů se tyto bariéry ještě zdaleka nepodařilo překonat. Kniha zaujme právě tím, že překonává mnohé tradiční pohledy na organizaci podniku, které se ukázaly jako nedostačující: centralizace, hierarchie, nedostatek experimentovaní, pevné hranice, nedostatek účelu apod.

Velice zajímavé je myšlení v modelech ZIPF, Lean Canvas (Ash Maurya) a evolučních fázích organizace podniku podle Milana Zeleného, jež autoři rozvíjejí. Právě poslední, budoucí, fázi je adaptivní organizace, která se rychle přizpůsobuje okolí a má vlastnosti anti křehkostí – tj. nejen pružně odolává turbulentním změnám a šokům z okolí, ale tyto turbulence ji posilňují a zlepšuji její konkurenční schopnosti.

Kniha přináší mnoho velmi srozumitelně a logicky popsaných užitečných organizačních a ekonomických nástrojů na rozvoj agility. Autoři nikomu nevnucují „nejlepší praktiky”, nýbrž předkládají moderní přístupy tak, aby si z nich mohl manažer vybrat ty, které jsou pro něho vhodné, a přizpůsobit je svému vlastnímu systému řízení. Kniha nejde do detailů; naopak poskytuje široký přehled literatury a odkazů, sumarizuje, zevšeobecňuje. Nepodporuje syndrom „zaručených postupů“, ale dává čtenáři možnost volby - možnost objevovat svou vlastní cestu.
Čti víc
Kupte společně
Adaptivní organizace - Adrián Podskľan a kolektív
Sirotčinec slečny Peregrinové 4: Mapa dní - Ransom Riggs
579 Kč
Ušetříte 148 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
176
Hmotnost
300 g
Rok vydání
2015
Naše katalogové číslo
202156
Vazba
brožovaná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Management Press
Rozměr
168×234 mm
ISBN
9788072613366
Věkové doporučení
15+

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

5,0 / 5

2 hodnocení

2
0
0
0
0

Dana
23.5.2015
Unikání kniha, která je napsaná velice srozumitělně
Jak jsem se dočetla, tak dokonce odborné posouzení této knihy udělal i nejuznávanější český globální profesor a ekonom Milan Zelený. Jeho rozhovor souvisící s knížkou na téma "Ekonomika jako komplexní adaptivní organismus" naleznete na http://www.financialsense.com/financial-sense-newshour/milan-zeleny/economy-complex-adaptive-organism. Plně doporučuji si koupit publikaci "Adaptivní organizace" co nejdříve jako můžete, protože je skutečně úžasná. Je vidět, že ji psali autoři se zkušenostmi v reálném životě, podnikání a řízení podniků a kteří zároveň zažili vzlety a pády, vítězství a prohry. Klobouk dolů před autory!!!
Čti víc
Miro
8.5.2015
Vynikající kniha
Plně potvrzuji, že autoři nikomu nevnucují „nejlepší praktiky”, nýbrž předkládají moderní přístupy tak, aby si z nich mohl manažer vybrat ty, které jsou pro něho vhodné, a přizpůsobit je svému vlastnímu systému řízení. Kniha nejde do detailů; naopak poskytuje široký přehled literatury a odkazů, sumarizuje, zevšeobecňuje. Nepodporuje syndrom „zaručených postupů“, ale dává čtenáři možnost volby - možnost objevovat svou vlastní cestu.
Čti víc
Muster
8.5.2015
Velice pozoruhodná kniha
Jedinečná kniha, protože překonává tradiční pohledy na organizaci podniku, které se ukázaly jako nedostačující: centralizace, hierarchie apod. Zamýšlí se nad tím, co je adaptivní organizace, jak funguje, proč ji budovat a jaké jsou její přínosy. Plně ji doporučuji!!!
Čti víc

O autorech/autorkách

Čti víc
Čti víc
Kupte společně
Adaptivní organizace - Adrián Podskľan a kolektív
Sirotčinec slečny Peregrinové 4: Mapa dní - Ransom Riggs
579 Kč
Ušetříte 148 Kč

„Knihy jsou nahromaděným pokladem světa, vhodným dědictvím pokolení a národů. “

Henry David Thoreau