Nezmeškejte 100 Kč poukázku jako dárek k nákupu! Více info Nezmeškejte 100 Kč poukázku k nákupu! Více info
Josef Sudek - Jaroslav Anděl, Petr Hron, Adéla Petruželková
Josef Sudek
426 Kč
Knihy
E-knihy

Josef Sudek

v rozhovorech a vzpomínkách

Torst, 2015
6 hodin čtení
Nakladatel
Torst, 2015

V první části knihy jsou shromážděny více než dvě desítky časopiseckých rozhovorů s Josefem Sudkem z let 1936-76, tato pramenná edice poprvé přináší v celku jejich úplné a doslovné znění...

Čti víc

426 Kč

Běžná cena Běžně 448 Kč

Ušetříte 5%

Posíláme do 8 dní

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 1500 výdejních míst
  • 100 Kč poukázka jako dárek k nákupu nad 999 Kč

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

V první části knihy jsou shromážděny více než dvě desítky časopiseckých rozhovorů s Josefem Sudkem z let 1936-76, tato pramenná edice poprvé přináší v celku jejich úplné a doslovné znění. Publikované rozhovory doplňují přepisy dvou nahrávek z archivu Českého rozhlasu. Druhá část knihy obsahuje unikátní soubor vzpomínek pamětníků, Sudkových kolegů a přátel, které na začátku 80. let zaznamenal fotograf Petr Hron. V tomto rozsahu celek jím shromážděných vzpomínek rovněž dosud publikován nebyl, část přepisů byla pořízena až pro toto vydání. Třetí část tvoří původně ineditní sborník „Pocta Josefu Sudkovi“, který k autorovým osmdesátinám začal pořádat Jaroslav Anděl. Po jeho odchodu do exilu pracoval na shromažďování příspěvků Antonín Dufek.
Sborník obsahuje pětadvacet textových příspěvků nejrůznějších autorů několika generací, od Jana Lauschmanna a Adolfa Schneebergera po Petra Rezka, a také příspěvky výtvarné. Část původní obrazové přílohy, včetně fotografií zachycujících Josefa Sudka, je v přítomném svazku reprodukována. Čtenářům se v této knize dostává do rukou mnohostranný portrét Josefa Sudka a jeho díla, tvořený jeho vlastními slovy, zachycený očima jeho nejbližších přátel i z odstupu uměnovědné reflexe. Kniha je doplněna ediční poznámkou a jmenným rejstříkem.
Čti víc
Kupte společně
Josef Sudek - Jaroslav Anděl, Petr Hron, Adéla Petruželková
Saudek -
1 660 Kč
Ušetříte 87 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
428
Hmotnost
673 g
Rok vydání
2015
Vazba
pevná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Torst
Rozměr
150×210 mm
ISBN
9788072154890
Naše katalogové číslo
198124

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

5,0 / 5

1 hodnocení

1
0
0
0
0

Pavel Pollák
20.6.2017
Josef Sudek v rozhovorech a vzpomínkách
Pán Sudek (pozor, nemýliť si s menom Saudek, ktorý je tiež fotograf) bol význačný český, svetový umelec, ktorý tvoril v časoch bývalého Československa. Nemôžem tu popisovať jeho tvorbu, treba sa poobzerať po jeho knihách, v ktorých ju zverejňoval. Táto publikácia približuje jeho osobu ako človeka, neobsahuje ani vzorky z jeho tvorby. Pri tejto príležitosti musím ale pripomenúť existenciu mnohých autorov slovenského pôvodu, ktorí prispeli svojou (nielen fotografickou) tvorbou k slovenskému kultúrnemu dedičstvu, a ktorí zhodou okolností takisto tvorili v časoch bývalého Československa. Aj tí ju väčšinou zverejňovali v mnohých obrazových publikáciách - v tých časoch sa to tak robilo - a preto je tiež všeobecne známa. Neviem však o publikáciách, ktoré by boli svojím obsahom podobné recenzovanej. Myslím tým na autorov, možno lepším názvom bádateľov, ktorí by mohli a dokázali pozbierať v najrozličnejších zdrojoch roztrúsené články, spomienky pamätníkov a vôbec poznámky, vzťahujúce sa na tieto osoby, na našich umelcov. Neide o životopisy a neide ani o žiaden chronologický popis tvorby. Ide o priblíženie životných osudov a možno aj každodenných postojov, radostí a strastí význačných autorov, ktorí boli v tých časoch aktívni, a aj keď žili v časoch Československa, boli to Slováci. Ľudí, ktorí niečo znamenali a znamenajú v slovenskom kultúrnom dianí. - Boli by to príspevky k stmeleniu a upevneniu nášho kultúrneho cítenia. Čti víc

O autorech/autorkách

Čti víc
Kupte společně
Josef Sudek - Jaroslav Anděl, Petr Hron, Adéla Petruželková
Saudek -
1 660 Kč
Ušetříte 87 Kč

„Pospěšte, abyste přečetli nejlepší knihy. Není jich mnoho a může se státi, že váš život uplyne, než-li je přečtete. “

Henry David Thoreau