Knihy
E-knihy

Pokrevní pouta 6: Rubínový kruh

Domino, 2015
Nakladatel
Domino, 2015
6. díl série
Pokrevní pouta
Překlad

Epický závěr série Pokrevní pouta je konečně tady! Bývalá alchymistka Sydney se svým vampýrským novomanželem Adrianem nachází útočiště na morojském královském dvoře. Vytoužený klid se ale nedostaví: oba je ničí soužití s Adrianovou matkou...

Čti víc

29 Kč

Posíláme do šesti dní

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Epický závěr série Pokrevní pouta je konečně tady!
Bývalá alchymistka Sydney se svým vampýrským novomanželem Adrianem nachází útočiště na morojském královském dvoře. Vytoužený klid se ale nedostaví: oba je ničí soužití s Adrianovou matkou a nenávist okolí. Nejhorší je ale vědomí, že kdosi unesl jejich kamarádku Jill, a oni s tím nemůžou nic dělat. Vlastně můžou... pokud se odhodlají riskovat vše, na čem jim záleží.
Touha po spravedlnosti nakonec převáží. Sydney a Adrian se vydávají hledat ztracenou kamarádku, na jejímž životě závisí osud všech Morojů. Kdyby totiž Jill jakožto jediná královnina příbuzná přišla o život, musela by královna odstoupit. A právě o to nepřátelům jde.
Svět, jak ho ještě donedávna znali, se mohutně otřásá v základech. A oni dva jsou jediní, kteří tomu můžou zabránit.
Čti víc
Kupte společně
Pokrevní pouta 6: Rubínový kruh - Richelle Mead
Pokrevní pouta 2: Zlatá lilie - Richelle Mead
58 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Originální název
The Ruby Circle
Rozměr
130×205 mm
ISBN
9788074980756
Naše katalogové číslo
196908
Počet stran
336
Hmotnost
330 g
Rok vydání
2015
Vazba
brožovaná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Domino

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

4,8 / 5

4 hodnocení

3
1
0
0
0

Barbora Hájková
Barbora Hájková
26.7.2016
Závěrečný díl série Pokrevní pouta v hlavní roli se Sydney, bývalou alchymistkou a Adrianem, morojem z královského rodu, uživatelem éteru a jejím manželem, kteří se stále potýkají s nepřízní osudu ukrytí u královského dvora. Chtějí nejen žít vlastní svobodný život, ale také v první řadě nalézt Jill Mastranovou, princeznu vampýrů a jejich dobrou kamarádku, která byla unesena. Objeví se ale stopa, kterou by mohli sledovat, a tak se tajně vydávají z královského dvora ji hledat.

Poslední díl série z mého milovaného světa vampýrů s sebou nesl spoustu nečekaných zvratů a překvapení, která tento svět obrátila vzhůru nohama. Myslela jsem si, že Richellin styl psaní a typy zvratů mám již, po těch 20 knihách, které jsem od ní četla, prokouknuté, ale ne. "Překvápka", která vyvstávala z okolností mě nutila divit se tak, až mi padala čelist.Nahlížíme zde nejen na vztah Sydney a Adriana, ale i Rose a Dimitrije a dalších. Moc se mi líbilo, že zde byly spojeny všechny světy, vampýrský, magický, alchymistický, ale i Bojovníků světla, jakoby se s námi knihy a celý příběh loučily. Naposledy jsme mohli nahlédnout do všech příběhů a rodin. Pro mne to byla v podstatě závěrečná scéna divadelní hry, kdy všichni herci, záporáci i hrdinové, hlavní postavy i ty vedlejší, vystoupili na jeviště, chytili se za ruce a s úsměvem se uklonili divákům. Byla to taková malá derniéra.
V knize se bylo stále čemu divit, co obdivovat a čemu se smát. Děj byl skvěle spletený, ačkoli rozuzlení - například - Sukuby se to nerovnalo.
Konec rozhodně nebyl tragický, ale i tak jsem plakala, protože Vampýrská akademie a její sourozenec Pokrevní pouta mi natolik přirostla k srdci, že jsem se s nimi nedokázalarozloučit. Samozřejmě si vše mohu přečíst znovu, ale "Je jen jedna šance číst knihu poprvé." (Sukuba).
Zároveň bych ale ocenila ještě alespoň jednu knihu, která by "dořešila" příběh Rose a Dimitrije, jejich vztahu, lásky a dalších okolností. Ne, nemluví ze mě závislost na jejich příběhu, ale jejich dějová linka mi přišla příliš otevřená na to, abychom se s nimi už nesetkali. Dovoluji si tedy doufat, že přijde ještě další kniha.

Sydney mi opravdu přirostla k srdci a ačkoli jsem se s ní neztotožnila tolik jako s Rose, stále je mým typem postavy. Velmi obdivuju její inteligenci, rozvážnost, odvážnost a odhodlání ochránit všechny, které miluje, za každou cenu.
Adrian je již rozvážnější a stále více okouzlující. Jeho ohromující láska, kterou chová k Sydney je obdivuhodná a naprosto pohlcující pro věčné romantiky jako jsem já.
Rose a Dimitrij se mi v této sérii moc nelínili, ale v tomto díle jakoby se něco změnilo a já měla zpět své milované postavy z VA.

Celá kniha se odehrává na mnoha místech, ale dvě byla hlavní. Královský dvůr a Palm Springs.
Obě významná místa se nám opět ukázala z trochu jiného úhlu pohledu a doufám, že se na ně ještě podíváme.

Na Richellin styl psaní jsem tak navyklá, že jsem si jistá, že se něco z něj odráží i v mé tvorbě. Je to skvělý jednoduchý styl, který je mi blízký, a který užívá ICH-formu.
Obálka je také krásná a pro knihy Richelle tak typická. Postavy a přikrášlené pozadí s jednou specifickou barvou.
V celé knize si nejsem vědoma žádných pravopisných chyb, což je super.
Čti víc
22.6.2015
Názor čtenáře
je to zasna kniha nemohla jsem se odtrhnout a ma to naprosto epicky zaver jak pro adriana a sydney tak i rose a dimitrij prijdou na jednu novinku :) rozhodne doporucuji precist....a vubec vsechny knizky od richelle mead
Čti víc

Richelle Mead je autor na seznamu NY Times a USA Today bestsellerů, píše fantasy knih pro dospělé a mládež. Původně pochází z Michiganu, nyní žije v Seattlu ve státě Washington, kde na plný úvazek pracuje na svých třech sériích. Než se stala spisovatelkou, vyzkoušela si několik různých kariér. Získala diplom z několika fakult - svobodné umění, náboženství a učitelství pro středí a vysoké školy. Nakonec se rozhodla, že svou cestu vidí ve psaní, ale je přesvědčená, že všechno její vzdělání ji na to připravilo. Richelle, celoživotní čtenář, byla vždy fascinována mytologií a folklórem. Když nepíše, dívá se na špatné reality show, cestuje, zkouší zajímavé koktejly nebo nakupuje oblečení. Spoustu oblečení. Sama o sobě tvrdí, že je závislá na kávě, neustále bojuje (a prohrává) s prokrastinací, je zapálená pro všechny vtipné a zábavné věci. Série Vampýrská akademie je její nejprodávanější. Byla na seznamu bestsellerů NYTimes a US Today, získala ocenění do Americké knihovní asociace a byla přeložena do třiceti jazyků.

Čti víc

Nakladatelství DOMINO vzniklo v roce 1997, což byla pro založení nakladatelství krajně nevhodná doba. Už vyhasl boom z počátku devadesátých let, kdy čtenáři nakupovali z čiré radosti, že si můžou pořídit dobrou knihu i jindy než ve čtvrtek, aniž předtím museli vystát dlouhou frontu.

I když to tenkrát mnozí považovali za nerozumný čin, navzdory všem (jistě dobře míněným) varováním jsme DOMINO založili. Věřili jsme totiž, že dobré knihy si cestu ke čtenáři vždy najdou. Anebo spíše naopak – že čtenáři neztratí zájem o dobré knihy. A právě takové jsme měli v úmyslu vydávat.

Mnohé se od té doby změnilo, základ však zůstává stejný: ve všech edicích se našim čtenářům snažíme nabídnout pouze takové knihy, které stojí za to číst. Od žánru new adult přes romány pro ženy až po historické romány.

Čti víc
Kupte společně
Pokrevní pouta 6: Rubínový kruh - Richelle Mead
Pokrevní pouta 2: Zlatá lilie - Richelle Mead
58 Kč

„Knihy nejsou morální či nemorální. Knihy jsou dobře či špatně napsané. A dost. “

Oscar Wilde