Nezmeškejte 100 Kč poukázku jako dárek k nákupu! Více info Nezmeškejte 100 Kč poukázku k nákupu! Více info
Přelom - Ilona Švihlíková
Přelom
456 Kč
Knihy
E-knihy

Přelom

Od velké recese k velké transformaci

Inaque, 2014
Nakladatel
Inaque, 2014

Ilona Švihlíková uvažuje o soudobé globální krizové kapitalistické realitě jako o skutečně přelomové době, kdy se nebývale vyhrocují nerovnoměrnosti, asymetrie i nespravedlnosti. Autorka pokračuje v kritickém náhledu překonávajícím omezené mantinely...

Čti víc

456 Kč

Běžná cena Běžně 480 Kč

Ušetříte 5%

Posíláme do 12 dní

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 1500 výdejních míst
  • 100 Kč poukázka jako dárek k nákupu nad 999 Kč

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Ilona Švihlíková uvažuje o soudobé globální krizové kapitalistické realitě jako o skutečně přelomové době, kdy se nebývale vyhrocují nerovnoměrnosti, asymetrie i nespravedlnosti. Autorka pokračuje v kritickém náhledu překonávajícím omezené mantinely mainstreamové ekonomické i politické vědy, a to s využitím systémového přístupu a teorie chaosu. Mnohostranné vlivy globalizace na krize (nejen) ekonomické mapovala její úspěšná publikace Globalizace & krize. Kniha Přelom předkládá další argumenty i náměty k přemýšlení ohledně podstaty a fungování systému neoliberálního kapitalismu a jeho zostřujících se globálních rozporů. Bude pokračovat naplňování „Černého scénáře“, nebo se vývoj obrátí směrem k vizi „Velké transformace“? Kniha čtivá, fundovaná, přemýšlivá, potřebná, ale i provokativní.
doc. Ing. Pavel Sirůček, Ph.D.
Vysoká škola ekonomická v Praze a Centrum strategických a teoretických studií
Čti víc
Kupte společně
Přelom - Ilona Švihlíková
Fitness diář 2020 -
765 Kč
Ušetříte 84 Kč

Recenze, kritiky

Málokdo je dnes ochoten zpochybnit fakt, že žijeme ve vysoce dynamickém a nestabilním světě. Zkušenost několika posledních let a desetiletí ukazuje, že tradiční recepty a přístupy selhávají, neboť nevedou k očekávané stabilitě. Je stále zjevnější, že potřebujeme nové přístupy, které by lépe odrážely komplikovanost existujícího světa. Tato kniha je pokusem nově pohlednout na problémy, ukázat jejich možnou logiku a řešení. Přestože nemusíme souhlasit se všemi závěry či s hodnoceními jednotlivých idálostí, jak je předkládá autorka, kniha je nesporně inspirující a otvírá prostor pro další diskuzi.
doc. Prorok

Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

5,0 / 5

2 hodnocení

2
0
0
0
0

Tomáš
14.3.2016
Skvelá!
Kniha je jednoducho skvelá, snáď jedna z najlepších kníh aké som za posledných 10 rokov čítal. Za najlepšie považujem prognózy budúceho vývoja spoločnosti, tak negatívneho (novofeudalizmus), ako aj pozitívneho (veľká transformácia a ekonomická demokracia). Odporúčam taktiež Švihlíkovej videá na youtube. Čti víc
Táňa
25.2.2015
neuvěřitelně kvalitní
Autorka začíná představením nástrojů, které použila pro analýzu stavu ekonomiky a cest, kterými jsme se do tohoto stavu dostali. Každé tvrzení je podloženo zdrojem, každý termín je postupně objasněn. Ta první část uvádí právě onen "jiný pohled" na příčiny a důsledky.
Druhá, ta inspirativní část, nastiňující možný vývoj, získává díky první části takovou sílu, že nutně musí vést k revizi vlastního postoje čtenáře.
Čti víc

Čti víc
Čti víc
Kupte společně
Přelom - Ilona Švihlíková
Fitness diář 2020 -
765 Kč
Ušetříte 84 Kč

„Kdo zabíjí člověka, zabíjí rozumnou bytost. Kdo však zabíjí dobrou knihu, zabíjí rozum sám. “

John Milton