Mluvte jako mluvčí - David Šimurka a kolektív
Mluvte jako mluvčí

352 Kč

Při nákupu nad 999 Kč máte poštovné zdarma

Mluvte jako mluvčí

4. vydání

Nové vydání úspěšné knihy Mluvte jako mluvčí přináší Vám, čtenářům, desítky nových druhů originálních cvičení zaměřených na zlepšení mluveného projevu... Číst víc

3,5 50 hodnocení
Nakladatel
David Šimurka, 2014
Počet stran
220

Nové vydání úspěšné knihy Mluvte jako mluvčí přináší Vám, čtenářům, desítky nových druhů originálních cvičení zaměřených na zlepšení mluveného projevu... Číst víc

  • Brožovaná vazba
  • Čeština
370 Kč

352 Kč

-5 %
Na skladě, posíláme ihned
Další knižní vydání
Hovor ako hovorca - David Šimurka a kolektív
Brožovaná vazba
Slovenština, 2014
Na skladě
-5 %

468 Kč

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • Doprava zdarma k nákupu od 999 Kč
  • Více než 5 000 výdejních míst
  • Záložky ke každému nákupu

Naši skřítci doporučují

Více o knize

Nové vydání úspěšné knihy Mluvte jako mluvčí přináší Vám, čtenářům, desítky nových druhů originálních cvičení zaměřených na zlepšení mluveného projevu.
Pravidelným tréninkem s knihou brzy rozšíříte svou aktivní slovní zásobu v rodném jazyce a zdokonalíte své vyjadřovací i artikulační schopnosti. Naučíte se rychleji vymýšlet konverzační témata v každodenních rozhovorech a debatách nebo lépe obhajovat svůj názor při sporných diskuzích.

Pomocí snadno zapamatovatelných a lehce aplikovatelných rétorických rad navíc zjistíte:
  • jak působit obratněji ve společnosti
  • jak získávat pozornost opačného pohlaví
  • jak přesvědčovat druhé
  • a mnoho dalšího.
Praktická část knihy je rozdělena do 200 lekcí, z nichž každá nabízí 30 minut intenzivního řečnického tréninku za pomoci 5-7 zajímavých cvičení.
Pro své praktické zaměření bývá kniha doporučována jako doplňková literatura v seminářích rétoriky nebo využívána v medicíně jako terapeutická pomůcka při odstraňování řečových vad (ať už vrozených nebo získaných následkem mozkových příhod a jiných vážných onemocnění).
Hlavní uplatnění však najde u každého člověka, který občas cítí, že jeho mluvený projev není tak kvalitní, jak by si přál, jeho řeč není tak plynulá a srozumitelná, jak by mohla být či jeho vyjádření vždy nebývají dostatečně výstižná a všem jasná.
Číst víc
Počet stran
220
Vazba
brožovaná vazba
Rozměr
148×210 mm
Hmotnost
283 g
ISBN
9788026057666
Rok vydání
2014
Naše katalogové číslo
186177
Jazyk
čeština
Nakladatel
David Šimurka
Kategorizace

Našli jste nepřesnosti? Dejte nám, prosím, vědět!

Nahlásit chybu

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Kupte společně
918 Kč
Ušetříte 81 Kč

Hodnocení

3,5 / 5

50 hodnocení

23
7
4
3
12

Jak se líbila kniha vám?

Recenze od Martinusáků

Práca redaktorky je mimoriadne zaujímavá. Som vždy usmiata a s radosťou rozveseľujem ľudí v mojom blízkom okolí :) Celý život sa riadim týmto mottom: Stačí málo na vyvolanie úsmevu a stačí jeden úsmev, aby sa všetko stalo možným.

Justína Jarinová
Redaktor
20. dubna 2015

Ak sa aj vy chcete naučiť, ako sebavedome obhájiť svoje myšlienky, obráťte sa na túto vynikajúcu pomôcku. Pracujte na sebe, stačí túžba pre zdokonalenie a už iba jej realizácia. Správne slovo v pravú chvíľu vám napomôže sa v živote uplatniť. Denne zaberie zhruba 15-20 minút, lekcie sa dá prejsť aj na vyššej úrovni. Lekcie sa orientujú na nápravu prejavu, reakcií a pamäte. Pomôže vám v osobnom raste aj v poznaní samého seba. Vyťažte z tejto knihy maximum a vyniknite nad ostatnými!

Číst víc

Čtenářské recenze

Martina
4
1.5.2014
Mne kniha pomohla už po pár lekciách, ale naozaj treba každej jednej lekcii venovať aspoň polhodinu, aby splnila to, čo sa od nej očakáva.
Číst víc
Zuna
1
5.3.2015
Cvičenia sú založené na tom, že sa rozprávam sama so sebou. Určite to teda nerozširuje slovnú zásobu, ani nenaučí nejakým zaujímavým slovným prešmyčkám. myslím, že efektívnejšie je si pozrieť nejaký odoborný seminár v odbore, v ktorom sa chcem lepšie vyjadrovať.
Číst víc
Alex
10.3.2021
K negativním recenzím: Vůbec je nechápu... Ve skutečnosti je tohle nejúčinnější kniha v ČJ, která vás skutečně naučí lépe se vyjadřovat (hlavně i prakticky). Předem říkám, že mám doma desítky knih o rétorice od různcýh autorů a většinu z nich jsem prošel.
V této knize se jedná o soubor rétorikých cvičení. Když je poctivě všechny projdete (prakticky, nahlas a pilně) a třeba i víckrát, tak se mnohonásobně ve svém vyjadřování zlepšíte. Jsou to dobrá rétorická cvičení a pokud chce někdo umět dobře mluvit, žádá si to cvik a převádění pasivní slovní zásoby na aktivní, což taková cvičení dělají. BTW jsou i jiná rétorická cvičení, snadno dohledatelná na internetu. A jinak je na zlepšení mluvy nejúčinnější časté, pilné improvizované psaní. Hlavně úvah (ale i všech žánrů). Protože psaní tříbí vyjadřování, zdokonaluje to, jak jdou slova na mysl a z mysli na jazyk, převádí pasivní zásobu na aktivní. Jinak viz Quintiliána - základy rétoriky, desátou knihu. Nebo "O řečníku" od Cicerona.
Pro zajímavost, pasivní slovní zásoba člověka může obsahovat klidně i 100 000 slov. Jsou to slova z jeho rodného jazyka, která on dobře zná, rozumí jim, setkvává se s nimi (vidí je, slyší), ALE aktivně je nepoužívá. Na druhou stranu jeho aktivní slovní zásoba může obsahovat pouze 2 000 slov. Časté čtení, vyhledávání a zapisování neznámých slov, luštění křížovek, scrabble - a podobné papírové-deskové hry člověku zvýší pouze pasivní sl. zásobu a na aktivní vůbec nemají vliv. Může z něj být vášnivý čtenář, který ale neumí dobře mluvit.... Ostatní tzv. rétorické knihy vám nedají nic. Nezvýší vám pořádně ani tu pasivní slovní zásobu.

Tipuji, že ti, co hodnotí negativně, si ta cvičení ani nezkusili, pouze byli zklámáni, že je to "jen praxe" a "jen samá cvičení." I když už na začátku knihy bylo řečeno, že to je to podstatné a nejdůležitější a proto je ta kniha obsahuje. A je to pravda.
No ve skutečnosti jsou všechny ostatní rétorické knihy (když nepočítám ty starověké) zcela k ničemu. Pouze prázdná teorie zabývající se zbytečnostmi, které vám nijak nepomohou. Jak se oblékat, jak správně dýchat, drobná terorie řeči, jako i stavby vět, jak připravit prezentaci, jak se dívat do očí druhým... Jj, to z vás tutově udělá lepší řečníky. :'D Vůbec ne. Ani velmi opěvovaná kniha od Dalea Carnegieho "Jak působit na lidi..." z vás neudálá řečníka. Nabízí pár dobrých příkladů v konkrétních situacích a je dobře (poutavě) napsaná, ale to je vše, jinak je to jen teorie, zbytečné příklady několika lidí a neustálé opakování. To vyjadřování a celkovou rétoriku nezlepší.
Jediná kniha na trhu "Mluvte jako mluvčí," která z vás skutečně může udělat řečníky je mnoha lidmi šmahem zavrhována a negativně hodnocena. Opakuji se, ale nechápu.
Kromě Cicerona a Quintiliána nenabízí žádné jiné knihy praktické rady a cvičení, jak se v rétorice skutečně zlepšit.
Omlouvám se, že jsem to tak rozepsal, ale chtěl jsem to blíže přiblížit, onu problematiku rétoriky a v čem je tato kniha výborná a vlastně i jedinečná.
Číst víc
Alex
10.3.2021
A jinak, ta cvičení (stejně jako časté psaní) jsou velmi namáhavé, složité na mysl i jazyk, ale o to právě jde. Nezlepšíte se v tom bez námahy. A čím větší námaha a píle, tím lepší výsledky. Možná proto jsou oblíbenější různé "rétorické" knihy zaměřené na pouhé žvatlání a zcela zbytečné teoretické nonsensy. Stačí si to jen přečíst, není to namáhavé, mnohdy dobře podané, ale nedá vám to zhola nic a svou rétoriku nezlepšíte ani o píď. Vsadil bych vše na to, že autoři takových knih sami neumí dobře mluvit.
Jak řekl Ciceron, psaní je nejlepší učitel rétoriky, ale je to velmi namáhavé a proto se tomu většina lidí vyhýbá. Platí to i pro rétorická cvičení (ze kterých je složena i tato kniha). Je to namáhavé, je to praktické, ale hlavně je to účinné.
Číst víc
Sandra
8.7.2020
Dostala som niečo iné,ako som čakala. Kupoval a som na základe reklamy, a čakala som nejaký súbor, aj CDčko. Určite s tou knižkou budem pracovať, ale je to niečo ako cvičenie pre základnú školu. Slovnú zásobu vám cielene nerozširuje. Podobá sa na knihu s hlavolamami. Aj maturita zo SJ bola chytrejšia:)
Nepomer cena-obsah.
Číst víc
Karlos
7.6.2020
Kniha působí spíše jako extrémně špatný překlad z čínštiny. Mluvit vás rozhodně nenaučí, nadávat na nekompetentní autory možná ano Číst víc
Dagmar
15.5.2020
Tento příspěvek prozrazuje důležité momenty děje, proto je skrytý, abychom vám nepokazili zážitek ze čtení.
Dobrý den, kniha mě zklamala, očekávala jsem konkrétní návody. Např. ilustrační obrázky, které má čitatel popsat, či co nejrychleji vyjmenovat, jsou příliš malé a tudíž i špatně identifikovatelné. Dále cvičení typu: "Kterých 8 otázek začínajících slovem kdy, mohou často slyšet automechanici?" a která se tam pravidelně opakují, nepovažuji za nějaké umění, celá kniha mi nedává smysl. Je to celé spíše pro děti základních škol. Navíc na internetu bylo přislíbeno, že kniha se dá do 30 dnů vrátit, ale už tento odkaz není dohledatelný a to pouze po dvou týdnech od objednávky. Číst víc
Nora Moravská
5.8.2019
Nie knihe
Táto kniha úplne mätie názvom. Nemá nič spoločné s tým, ako komunikujú hovorcovia. Cena nezodpovedá kvalite ani úrovni. Každá lekcia je na 1 malú stránku a typy cvičení/úloh sa donekonečna opakujú. Očakávala som niečo úplne iné. To, čo má "vznešený" názov lekcia, je 6 alebo 7 cvičení pre deti. Darujem ju švagrinej, ktorá učí na ZŠ, môže precvičovať s tínedžermi. Pre mňa vyhodené peniaze. Číst víc
Tom
22.1.2018
Užitečná kniha. Plní, co jsem od ní očekával. Možná těch cvičení je zbytečně moc, na konec knihy se asi nikdo nedostane. Ale jinak nemám žádnou výtku. Číst víc
Blanka
16.6.2017
Skutečně jsem očekávala od této knihy o hodně více, je to spíš cvičení pro žáky základních tříd. Chápu, že ti dnes potřebují hodně cvičit mluvení, protože komunikují hlavně s mobilem, tabletem počítačem. Tisk je titěrný a v úlohách nepřehledný, z té spousty otazníků za sebou bolí oči Opět se vrátím k nákupu knih v kamenném obchodě.Hodně hloupé otázky jsou např.. Kterých 10 otázek začínajících slovem proč, mohou slyšet vězni? Kterých osm 8 otázek začínajících slovem kdy, mohou často slyšet trenéři fitness? Jednu minutu odpovězte na otázku: Kolik stojí velká palma? Hrozné, autor vše někde opsal, bohužel tak vznikl opravdu bezcenný škvár. Číst víc

Kupte společně
918 Kč
Ušetříte 81 Kč

„Vybudovali si neúplné a asymetrické přátelství, tvořené dlouhými pauzami a spoustou mlčení, jakýsi prázdný čistý prostor, kam se oba mohli vracet a nadechnout se, když je školní zdi sevřely natolik, že už dál nemohli ignorovat pocit, že se dusí. “

Osamělost prvočísel - Paolo Giordano
Osamělost prvočísel
Paolo Giordano