Knihy
E-knihy

Utajená zákulisí

Petrklíč, 2010
Okamžitý download
EPUB
MOBI
Nakladatel
Petrklíč, 2010

Kniha Miroslava Polreicha je ojedinělým a unikátním svědectvím o mezinárodně politických událostech poslední doby. Rozkrývá pozadí a dává přehled o politické geografii rozhodujících diplomatických postupů...

Čti víc

139 Kč

Běžná cena Běžně 269 Kč

Ušetříte 48%

Okamžitě ke stažení

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 1500 výdejních míst
  • dárek ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o eknize

Kniha Miroslava Polreicha je ojedinělým a unikátním svědectvím o mezinárodně politických událostech poslední doby. Rozkrývá pozadí a dává přehled o politické geografii rozhodujících diplomatických postupů při přípravě a průběhu transformačního procesu se zvláštním zaměřením na stav a předpokládaný vývoj bezpečnostního prostředí. Poskytuje konkrétní rozbor současných politických podmínek USA, Ruska, Číny a jejich vzájemné závislosti. Na uvedených příkladech charakterizuje v podstatě pozitivní, ale i kontraverzní roli české účasti na těchto událostech, ke kterým poskytuje nové, dosud ne zcela známé informace. Poukazuje otevřeně a kriticky na odpovědnost zainteresovaných osob a organizací. Zachovává teoreticko-analytický přístup z pohledu mezinárodních vztahů, práva a organizací (OSN, EU, NATO), které jsou nejenom věcně charakterizovány, ale podrobeny celkovému hodnocení z hlediska možného perspektivního vývoje. Kniha je pojata i jako metodologické vodítko pro vnímání podstaty funkce zahraniční služby. Autor ve své knize vychází z aktivního působení v diplomatické a zpravodajské službě. Sugestivně podává svědectví o pozadí jeho napojení na zpravodajské služby SSSR a USA při řešení globálních konfliktních a krizových situací. Kniha je určená všem vnímavým čtenářům, studentům vysokých škol a učitelům mezinárodních vztahů a dějepisu.
Čti víc
Kupte společně
Utajená zákulisí - Miroslav Polreich
Krásny omyl - Vi Keeland
368 Kč
Ušetříte 246 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
300
Nakladatelství
Petrklíč
Jazyk
český
Naše katalogové číslo
183412
Rok vydání
2010

Recenze

Jak se vám e-kniha líbila?

4,6 / 5

8 hodnocení

6
1
1
0
0

rado kolesar
25.9.2010
Mimoriadna kniha
Toto nie je kniha, je to učebnica. Mala by byť povinná pre vyúku na všetkých humanitne orientovaných školách. Ukazuje, že svet veľkej politiky nie je iba o kompromisoch a zaujmoch ale i o osobnej iniciatíve. Pozitívny prístup k tvorbe budúcnosti, usvedčujúca nekompromisnosť v odhaľovaní zažitých lží poprevratových elít a utajovaných zámerov ( ktoré vlastne ani utajované nie sú ) tvoria niť tohto, podľa môjho názoru, vzrušujúceho "rozprávania" mimoriadne zaujímavého človeka. Bonusom je, vzhľadom k povahe žánru, pôvod a rámec autora. Netypické pre Veľké Témy.
Čti víc

Čti víc
Kupte společně
Utajená zákulisí - Miroslav Polreich
Krásny omyl - Vi Keeland
368 Kč
Ušetříte 246 Kč

„Knihkupectví je jeden z mála důkazů, ze lidé stále myslí.“

Jerry Seinfeld