Probuzení do duchovního světa

Šamanská cesta přímého poznání

Synergie, 2014
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
Nakladatel
Synergie, 2014

Další formáty

Kniha
284 Kč

Šamanismus je starodávná a účinná duchovní praxe, která nám může pomoct proplout náročnými dobami plnými změn. V našem moderním světě, kterému vládnou technologie, jsme se naučili věřit, že to, co vidíme, slyšíme...

Čti víc

Další formáty

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o eknize

Šamanismus je starodávná a účinná duchovní praxe, která nám může pomoct proplout náročnými dobami plnými změn. V našem moderním světě, kterému vládnou technologie, jsme se naučili věřit, že to, co vidíme, slyšíme, cítíme a čeho se dotýkáme našimi pěti smysly, vytváří spojení mezi námi a okolním viditelným světem. Oproti tomu šamanismus tvrdí, že existují průhledy do jiných realit, kde přebývají pomocní duchové. Ti nám mohou poskytnout vedení, vhled a léčení. A nejen nám, ale i světu, ve kterém žijeme. Význam slova „šaman“ je „ten, kdo vidí ve tmě“. Praktikovat šamanismus znamená otevřít oči vůči světu, který je pro náš běžný zrak neviditelný, a vstoupit do hlubší reality, než je ta, již denně vidíme kolem sebe. V knize Probuzení do duchovního světa Sandra Ingermanová a Hank Wesselman představují něco jako manuál, jak používat nejstarší a nejspolehlivější lidskou techniku k dosažení říše ducha. Za tím účelem shromáždili „radu starších“ – respektované odborníky praktikující a vyučující šamanismus, jež pocházejí ze Západu. Jádrem šamanismu je přímá duchovní zkušenost – komunikace s duchovními pomocníky a průvodci „z první ruky“ a objevení vlastní síly. Probuzení do duchovního světa vás provede všemi kroky nutnými pro rozvinutí osobního vztahu s vašimi pomocnými duchy. Jejich prostřednictvím může každý získat moudrost, vhled a léčivou energii. Kniha začíná přehledem, co to vlastně je šamanismus ve svých různých formách, dále vás provede první šamanskou cestou, na které se setkáte s vašimi silovými zvířaty a budete pokračovat rozvíjením schopností a vhledu prostřednictvím dlouhodobé praxe. Kniha poskytuje hluboké znalosti šamanského umění.
Čti víc

Všechny formáty tohoto titulu

Knihy

-5 %
284 Kč

Posíláme do 14 dní

E-knihy a audioknihy

E-kniha
PDF
EPUB
MOBI
195 Kč

Okamžitě ke stažení
Jak číst e-knihy?

Další
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Recenze

Jak se vám e-kniha líbila?

4,3 / 5

7 hodnocení

5
1
0
0
1

Kateřina Kopišťová
12.8.2014
Názor čtenáře
Chcete poznat šamanismus z úplně nového pohledu? Chcete vědět, co to šamanismus vlastně je a jakými všemi způsoby ho lze využít? Chcete se dovědět něco o sobě, sestoupit do hlubin své mysli a objevit své silové zvíře? Chcete objevit kouzlo rituálů a snů? Za doprovodu šamanských bubnů se vám pomocí této knihy otevře nová cesta, dosud nepoznaná...

Kniha slouží jako skvělá příručka, která vám objasní nejdůležitější otázky ohledně šamanismu a ukáže nové cesty. Velkým bonusem jsou i zvukové nahrávky, které si po spuštění na webu můžete pustit jako doprovod k meditacím. Šamanskou cestu přímého poznání bych doporučila všem, kteří se zajímají o otázky duchovního světa a chtěly by je poznat i z jiné stránky. Autoři skvěle přibližují základní principy šamanismu a toho, jakou roli hraje šamanismus v duchovní sféře.
Čti víc
Rena
26.7.2014
Recenze
Tento příspěvek prozrazuje důležité momenty děje, proto je skrytý, abychom vám nepokazili zážitek ze čtení.
„Šamani vidí svět jako sen a umění snít považují za nástroj, který je třeba zvládnout, abychom dokázali v nekonečných stavech reality najít správný směr.
Jednotlivé podrobnosti snění se zřejmě od kultury ke kultuře a od šamana k šamanovi liší, ovšem obecné chápání významu snů je v zásadě podobné.
Šamani se domnívají, že všechny světy jsou sny a že snící, jenž sní také sebe a jehož sní onen sen, může tyto sny utvářet, měnit, snít znovu a řídit jejich směr. Na rozdíl od dnešní většinové společnosti nepovažují šamani svět za pevně danou realitu. Jejich pohled je mnohem optimistější a flexibilnější…“

Tak to je ukázka z knihy, která má čtenáři pomoci pochopit šamanskou cestu přímého poznání. Jako úplně obyčejný čtenář, kterému je šamanismus na hony vzdálený, jsem touto knihou proplula se zvláštními pocity pokory. Snad za to může úctyplný literární a informační styl obou autorů.
Snad za to může i poslech nahrávek, které k této knize na svých stránkách zveřejňuje také nakladatelství Synergie. Mohu-li tedy těchto pár desítek minut mystické hudby, která mne dovede do hlubin mé duše, považovat za pravé šamanské poselství, chápu, proč se toto téma stává spíš víc komerční než hluboké.

Moudrost šamanismu totiž proniká velice hluboko a obsahuje i kontraverzní prvky, jako jsou halucinogenní drogy nebo podstata založená, jak bylo výše napsáno v ukázce, na snění. Najednou to všem přijde mimo realitu. Živná půda pro různé extrémní názory a extrémní prezentace.
Tady nám autoři opravují mínění o člověku, kterému se říká šaman.
A nejen to.

Šamanem se nemůže stát každý, a ani to není cílem lidské společnosti, ale žít v souladu se šamanstvím, dát se na šamanskou stezku, může každý. A nakonec to není tak obtížné, protože po přečtení této knihy jsem často měla pocit, že každé duchovní učení, ať vezmeme jakékoliv, je svým způsobem spjato s touto hlubokou moudrostí. Šamani ale více čerpají ze stvoření světa, z přírody, z těsného sepjetí se zvířaty. Z celé knihy vystupuje hluboká moudrost, která je aplikovatelná do běžného života a od které jsme tak krutě odtrženi civilizací a potom se cítíme ztraceni a zmateni, bez cíle a bez vědomí jakéhokoliv smyslu života.

Přechodové rituály pro děti, muže, ženy… jak důležité to je, jsme už dnes zapomněli a tak se i děti, muži i ženy ocitají na tenkém ledě nejistoty, protože je sžírá vnitřní pocit, že je už nic nečeká a když – tak nejistota. Dojemná je i část knihy věnovaná smrti a přechodu na druhý břeh. Jak pro samotného umírajícího, tak pro lidi kolem něj.

Probuzení do duchovního světa má dle mého názoru zbytečně obecný titul, název. Její podtitul „Šamanská cesta přímého poznání“ je určitě trefnější a je to dle mého dnes jediná kniha, která má hloubku a pokoru a která má našlápnuto stát se kultovní v tomto tématu.
Cvičení, která obsahuje, jsou tu naprosto přirozená a zakotvená v realitě, a tu jsou i jiná, u kterých se opravdu potřebujete oddělit od světa a užít si svou chvilku klidu. Svět svého vnitřního zvířete, svého splynutí s přírodou a sebou samým, představuje fascinující cestu do hloubi duše, kde…
Kde najdete třeba právě to, co hledáte.
Anebo si tu jen krásně, ale opravdu krásně, odpočinete na duši.
Renata z Čajovny U modré kočky
I čtenářkám se kniha líbila, byly unešeny její jednoduchostí....
Čti víc
Zuzana
12.5.2019
Fantastická kniha, výborné čítanie, otvára srdce... Čti víc

O autorech/autorkách

Čti víc

„Knihy nás mění, polepšují a vylepšují, pokud jsme polepšení schopni a pokud o ně stojíme.“

Miroslav Horníček