Knihy
E-knihy

Když Nietzsche plakal

Román o romantické posedlosti, osodu a lidské vůli

Portál, 2014
Na skladě
Nakladatel
Portál, 2014

Jeden z bestsellerových románů prominentního amerického psychoterapeuta. Děj románu nás přivádí do Vídně devatenáctého století, do kolébky psychoanalýzy. Hlavními protagonisty fiktivního příběhu jsou filozof Fridrich Nietzsche a psycholog, jeden z otců...

Čti víc

370 Kč

Běžná cena Běžně 389 Kč

Ušetříte 5%

Na skladě, posíláme ihned

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Jeden z bestsellerových románů prominentního amerického psychoterapeuta.

Děj románu nás přivádí do Vídně devatenáctého století, do kolébky psychoanalýzy. Hlavními protagonisty fiktivního příběhu jsou filozof Fridrich Nietzsche a psycholog, jeden z otců psychoanalýzy, Josef Breuer. Breuer je na vrcholu kariéry. Nietzscheho trápí sebevražedné myšlenky i bolesti hlavy. Když Breuer vyhoví prosbě Lou Salomé léčit Nietzscheho experimentální metodou rozhovorů, ještě netuší, že i on najde v těchto setkáních útěchu.

Na pozadí vztahu mezi jedním z největších evropských filozofů a nadaným terapeutem dochází k setkání světů filozofie a psychologie. Když Nietzsche plakal je příběh o posedlosti, o zachraňující moci přátelství, o úkolu odborníka pohlédnout do tváře vlastnímu démonu a tak nalézt schopnost pomoci svému klientovi.
Čti víc
Kupte společně
Když Nietzsche plakal - Irvin D. Yalom
Láska a její kat - Irvin D. Yalom
740 Kč
Ušetříte 38 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
405
Hmotnost
480 g
Rok vydání
2014
Vazba
pevná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Portál
Rozměr
155×211 mm
ISBN
9788026206415
Naše katalogové číslo
171657

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

4,5 / 5

30 hodnocení

17
8
1
1
0

Martin Marko
Martin Marko
2.6.2010
Skvelá kniha
Dlho som váhal koľko hviezdičiek zadeliť.


Je to momentálne najlepšia fikcia, ktorú som čítal - pretkaná faktami jedného z mojich najobľúbenejších filozofov histórie. Pokus o vykreslenie Nietzscheho a náhľad do jeho mysle bol spracovaný veľmi dôverne. Čitateľ poznáva nie len hlavné postavy J. Brunera a F. Nietzscheho (pomimo aj S. Fredua, ktorý zohráva svoju rolu) ale pri čítaní objavuje aj sám seba, čo je nesporne päť-hviezdičkovou výsadou tejto knihy. Krásny no trpký príbeh hrdinov na pomyselnom medzníku ich života, plný intelektuálnych rozhovorov a vkusného štýlu autora.

V úcte ku klasickým literárnym umelcom a ich umu však nakoniec predsalen hodnotím .
Čti víc
Eva Sládeková
27.7.2009
Po nobelovsky...
Táto kniha si veru získala moje srdce po nobelovsky.
Už roky viem, aký je Yalom skvelý, iný i rovnaký, ak to vnímame okom či nárokom literárnej veľkosti vzdušných rozprávačov dávnovekých Tolstojovcov.
Yalom... To je zážitok. Doporučujem každému, kto by váhal pri Nietzscheho mene. Príbeh je fikcia, ale tak perfektne zvládnutá v rámci psychológie reálnych postáv, ľudí, nielen citovaných a poklonkovaných osobností, až je to neuveriteľné.
Nech Vás neodradí to, že sám autor je emeritný profesor. Je to jeden úžasný pozorovateľ a zručný pisateľ. Konečne niekto dal pozitívnu satisfakciu tušenému reálnemu Friedrichovi Nietzschemu.
Ak niektoré moje slová znejú prehnane, zdanie klame. Príbeh je čistý a silný. Dôležité PS: Kniha neznechutí.
Jedno ma mrzí. Ospevujeme magickosť, numerologickosť, filozofickosť a iné ozdôbky a špekulácie v rámci tvorby a napríklad takýto jedinec, ktorý vie písať, je stále relatívne neznámy. Nech ho hneď zahaľuje odbornosť ostrejšou tajomnosťou ako iných... Toto je naozajstná literatúra, toto je literatúra!!
Čti víc

V roce 2015 oslavil Portál 25. výročí svého založení. Portál byl založen v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřil především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly další oblasti jako sociologie, politologie, zdraví, média, antropologie, ekologie, filozofie, ekonomie, sémiotika či kulturologie.

Čti víc
Kupte společně
Když Nietzsche plakal - Irvin D. Yalom
Láska a její kat - Irvin D. Yalom
740 Kč
Ušetříte 38 Kč

„Literatura je literaturou, když ji člověk jistí svým životem.“

Eda Kriseová