Knihy
E-knihy

Když smrtelníci spí

Argo, 2014
3 hodiny čtení
Nakladatel
Argo, 2014
Překlad

Třetí posmrtně vydaná sbírka Kurta Vonneguta nám předkládá další originální povídky z počátku autorovy kariéry. S působivou jasnozřivostí v nich autor pitvá soudobou honbu za penězi, láskou a věhlasem, která svérázně formuje osudy jeho postav...

Čti víc

269 Kč

Posíláme do pěti dní

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Třetí posmrtně vydaná sbírka Kurta Vonneguta nám předkládá další originální povídky z počátku autorovy kariéry. S působivou jasnozřivostí v nich autor pitvá soudobou honbu za penězi, láskou a věhlasem, která svérázně formuje osudy jeho postav.

Brilantní technik George se tak rozhodne pro dráhu obchodního cestujícího, která mu umožní žít se svou mluvící lednicí Jenny, mladá, idealistická sekretářka Amy se zamiluje do bankovního lupiče na útěku, štědré životní pojistky vyvolají epidemii sebevražd, ambiciózní a sebevědomý stavitel silnic si doma hraje s vláčky, dokud mu jeho fantazijní říši nezničí nemilosrdný ženský element, zapšklý novinář je přinucen předsedat výboru soutěže o nejlepší vánoční osvětlení, čímž mu do života zasáhne nejprve podezřele rozhazovačný kriminálník a poté i vánoční zázrak, postarší vdova po chovateli prasat dostává dojemné milostné dopisy od tajemného muže a rozhodne se čelit realitě tím, že se za ním vypraví osobně…
V souboru Když smrtelníci spí Vonnegut se sobě vlastní obrazotvorností, pozorovatelským nadáním i humorem výstižně zachycuje, jak vypadá nebo by mohl vypadat svět kolem nás.

Z našeho blogu: Když smrtelníci spí

Čti víc
Kupte společně
Když smrtelníci spí - Kurt Vonnegut jr.
Vyletí ptáček - Kurt Vonnegut jr.
548 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
216
Hmotnost
360 g
Rok vydání
2014
Vazba
pevná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Argo
Rozměr
135×210 mm
ISBN
9788025710128
Naše katalogové číslo
166657

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

4,0 / 5

1 hodnocení

0
1
0
0
0

Petr Čapek
13.7.2014
Názor čtenáře
Příběhy z této sbírky mají jasný směr a na rozdíl od překombinovaných textů, se kterými se setkáváme dnes a denně, nenutí čtenáře nad ničím hloubat, nebo se neustále vracet v textu zpět, abychom vůbec pochopili co nám autor chtěl říct. Vše je jednoduché s předem danou zápletkou, kterou nemusíte složitě objevovat. Díky této lehkosti se můžete naplno uvolnit a užívat si jednotlivé příběhy naplno, tak jak to autor zamýšlel.

I díky všudypřítomnému humoru řady z nich, nejsou rozhodně nudné a dokážou zaujmout i náročnějšího čtenáře, který uvítá jejich lidský rozměr. Autor se zde primárně zaměřuje na lidské emoce a pocity, od lásky, přes extrémní odpovědnost, až k pocitu zadostiučinění. To je jen pár namátkou vybraných věcí, které čtenáři v této sbírce naleznou. A přestože jsou to dílka stará přes šedesát let, stále neztratili nic ze své aktuálnosti a atraktivity pro dnešní čtenáře.

A pokud jste se s Vonnegutem a jeho tvorbou doposud nesetkali, možná vás Když smrtelníci spí přesvědčí, nebo alespoň nalákají k dalším dílům tohoto jedinečného autora dvacátého století. Pokud ne, pořád v této knize získáváme milého společníka na dovolenou, který dokáže vykouzlit úsměv na tváři a od svého čtenáře nežádá takřka nic, jen uvolnění a lehký závan sentimentality nad léty minulými.
Čti víc

Čti víc
Čti víc
Kupte společně
Když smrtelníci spí - Kurt Vonnegut jr.
Vyletí ptáček - Kurt Vonnegut jr.
548 Kč

„Knihy nemají být nářadím, které by zdobilo dům, nemají býti cenným zbožím, nýbrž mají býti zásobnicí, která živí ducha.“

Francesco Petrarca