Kokrhání kohoutů, pláč psů

Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
Nakladatel
Absynt, 2022

Sledujete, jak mizí vaši příbuzní. Mučí a vraždí je vaši sousedé nebo známí. Záminka může být jakákoli. Potom to všechno skončí. A teď se naučte s bývalými dozorci a popravčími opět žít. Vítejte v Kambodži... Číst víc

Další formáty

Kniha 260 Kč

Sledujete, jak mizí vaši příbuzní. Mučí a vraždí je vaši sousedé nebo známí. Záminka může být jakákoli. Potom to všechno skončí. A teď se naučte s bývalými dozorci a popravčími opět žít. Vítejte v Kambodži... Číst víc

Další formáty

Kniha 260 Kč
Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o eknize

Sledujete, jak mizí vaši příbuzní. Mučí a vraždí je vaši sousedé nebo známí. Záminka může být jakákoli. Potom to všechno skončí. A teď se naučte s bývalými dozorci a popravčími opět žít. Vítejte v Kambodži.
Wojciech Tochman prozkoumává ve svých reportážích temná místa. Do Bosny, Rwandy nebo Kambodže se nevydával za senzací, ale chtěl se dotknout toho, čeho se bojíme, co se v lidech někde hluboko skrývá. Pol Pot a jeho příběh přitahují pozornost, ale člověk připoutaný řetězem u rozpadlé chatrče? Ostatně, kdo může svého nemocného příbuzného zavřít do klece? Jedině zlý člověk. To je jednoduchá odpověď. Tochman strávil v Kambodži, jedné z nejchudších zemí stále ohrožených přírodními katastrofami, dostatečně dlouhou dobu na to, aby jednoduché odpovědi nehledal. Doprovázel psychiatričku Sody Ang, která se pokouší vysvětlit rodinám, co skutečně trápí jejich nemocné příbuzné, a začít je skutečně léčit. Protože zatím jsou místo léčby psychóz zavíráni do klecí nebo přivazováni za nohu. Narušené duše, i takové jsou výsledky řádění Rudých Khmerů. Kambodžská společnost se rozložila, přišla o vzájemnou důvěru, zapletla se do sítě strachu a pověr. Zlí duchové – tak by to Kambodžané popsali. Když je jednou vypustíte, dlouho netrvá, než jsou zase zkroceni.
Kniha vychází v překladu Michaly Benešové v edici Prokletí reportéři.
Číst víc

Všechny formáty tohoto titulu

Knihy

Na skladě, posíláme ihned
260 Kč
-13 %

E-knihy a audioknihy

E-kniha
Ihned ke stažení
PDF
EPUB
MOBI
209 Kč
Další
Originální název
Pianie kogutów, płacz psów
Počet strán
168
Rok vydání
2022
Edice
Prokletí reportéři
Naše katalogové číslo
1571869
Jazyk
čeština
Překlad
Nakladatel
Absynt

Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti? Dejte nám o tom vědět.

Nahlásit chybu

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Hodnocení

5,0 / 5

1 hodnocení

1
0
0
0
0

Jak se vám e-kniha líbila?

Čtenářské recenze

7
před čtyřmi dny
Výborné čítanie!
Kniha Wojciecha Tochmana bola veľmi ťažká. No nie štýlom, akým bola písaná, ale príbehmi, ktoré priniesla. Ten ťaživý pocit na duši, ktorý sa vynáral vždy s každým jedným príbehom, každým jedným osudom človeka, umáraného vlastnou existenciou, sa dá len veľmi ťažko opísať. Napriek tomu však hľadáte nádej a veríte, že raz bude dobre. A človek dosiahne pokoj, zmierenie a plnohodnotný život, na ktorý má právo. No Kambodža vyvracia všetky naše ideály.

Poľský novinár a reportér Wojciech Tochman nás zoberie priamo do jadra skorumpovanej a režimom zdevastovanej Kambodže, v ktorej sa jej obyvatelia a celá spoločnosť ešte stále nevyrovnala s následkami genocídy za vlády politického diktátora Pol Pota. Autor cestuje po boku psychiatričky Sody Ang a my tak spoznávame osudy ľudí, ktorý sa pod tiahou minulosti nedokázali vyrovnať s jej následkami, ktoré sa odzrkadlili na ich psychickom stave a tak svoj život preživajú vo väzení, ktoré pre nich pripravili tí najbližší. V Kambodži sa duševné choroby liečia uväznením v klietke či na reťaziach. Doktorka sa snaží pomôcť pravidelnými návštevami sprevádzanými diagnostikou a nasadením príslušnej liečby v podobe medikamentov. Niektorým sa dá ešte pomôcť, iným žiaľ už nie. Ale Sody Ang to nevzdáva a svoje návštevy opakuje, pozoruje pokroky, či naopak zhoršenie.

Na pozadí životných príbehov jednotlivcov nám autor prináša komplexnejší pohľad na všeobecné problémy spojené s touto zemou. Dozvedáme sa o nízkej životnej úrovni, chudobe, nedostatočnej lekárskej starostlivosti vrátane ochrany duševného zdravia, nehygienických podmienkach v akých obyvatelia žijú, o nútenej práci, detskej práci, znásilneniach, medziľudských vzťahoch, ktoré sú plné napätia a minimálneho prejavu emócií. Z obyvateľov neustále cítiť hrôzu, strach a nebezpečenstvo vyplývajúce z genocídy za čias Pol Potovho režimu. Pre mňa bola táto kniha absolútny masterpiece medzi reportážnou literatúrou, ktorú som tento rok čítala. Silná, ťažká, trýznivá, podávajúca svedectvá o dušiach ľudí, o katoch, ktorí stále žijú spolu medzi obeťami, jeden vedľa druhého, a aj keď režim skončil, v ich mysliach neskončil nikdy.
Číst víc

Číst víc

„Nepropadejte panice!“