Nezmeškejte 100 Kč poukázku jako dárek k nákupu! Více info Nezmeškejte 100 Kč poukázku k nákupu! Více info
Sportovní tanec - Petr Odstrčil
Sportovní tanec
156 Kč
Knihy
E-knihy

Sportovní tanec

Grada, 2003
Nakladatel
Grada, 2003

Na našem trhu dosud nebyla žádná publikace, která by se věnovala tanečnímu sportu. Většina z nás se setkala s tanečními kursy, s výukou společenských tanců a se společenskou výchovou...

Čti víc

156 Kč

Běžná cena Běžně 156 Kč

Vyprodané, je dostupné jako e-kniha.

Zadejte e-mail a my vám dáme vědět, jakmile bude kniha dostupná.

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 1500 výdejních míst
  • 100 Kč poukázka jako dárek k nákupu nad 999 Kč

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Na našem trhu dosud nebyla žádná publikace, která by se věnovala tanečnímu sportu. Většina z nás se setkala s tanečními kursy, s výukou společenských tanců a se společenskou výchovou. Cílem této popularizující příručky je ukázat, jak principy společenského tance byly použity pro vytvoření nového sportovního odvětví, vysvětlit co je podstatou tohoto sportu, jak se v něm vlastně soutěží a jak, kde a s jakým vybavením je možno jej provádět.

První kapitoly jsou věnovány právě seznámení se s historií tance, přechodu od společenského ke sportovnímu pojetí tance a zavádějí nás do soutěžního prostředí standardních a latinskoamerických tanců u nás i ve světě. Další část je věnována jednotlivým tancům. Vysvětlen je výběr tanců pro mezinárodní soutěžní systém, kořeny všech těchto tanců, jejich stylizace do soutěžní formy. Následuje popis vlastního soutěžního systému. Čtenář se dozví i o pravidlech a principech hodnocení, spravedlnosti a objektivitě hodnocení, o porotcích, i o využití výpočetní techniky pro zpracování a vyhodnocení výsledků. Po těchto kapitolách už autor nechce nechat čtenáře jen tak sedět a začíná s návodem, jak se do soutěžního tancování pustit. Vysvětluje správné postavení těla, postavení a držení tanečního páru pro standardní i latinskoamerické tance a základní pohybové dovednosti. Pro každý tanec je pak představen krátký program pro začátečníky i pro pokročilejší taneční páry. Zajímavá, zejména pro čtenářky, je i kapitola o taneční módě.

Celá publikace je vybavena množstvím ilustračních obrázků, grafů, tabulek a fotografií, které čtenáři umožňují vytvořit si dokonalejší představu o tanečním sportu.
Čti víc
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
116
Hmotnost
157 g
Rok vydání
2003
Vazba
brožovaná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Grada
Rozměr
150×210 mm
ISBN
8024706326
Naše katalogové číslo
15406

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

4,6 / 5

5 hodnocení

4
0
1
0
0
Čti víc
Čti víc

„Knihy mají své osudy a své životy. A hynou nezájmem čtenářů. Nikdo by nevyslovil pochybnosti o Odysseji, ale jen málokdo ji ještě čte.“

Miroslav Horníček