Knihy
E-knihy

Soumrak homo economicus

65. pole, 2012
Okamžitý download
EPUB
MOBI
Nakladatel
65. pole, 2012
Edice
double

Soumrak homo economicus navazuje na úspěšnou Sedláčkovu prvotinu Ekonomie dobra a zla. I v tomto textu nalezneme snahu vrátit ekonomii lidský rozměr a lidem víru v ekonomii.

Čti víc

79 Kč

Běžná cena Běžně 129 Kč

Ušetříte 39%

Okamžitě ke stažení

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o eknize

Soumrak homo economicus navazuje na úspěšnou Sedláčkovu prvotinu Ekonomie dobra a zla. I v tomto textu nalezneme snahu vrátit ekonomii lidský rozměr a lidem víru v ekonomii.

Rozhovor Romana Chlupatého byl natočen v létě 2011 v anglickém Oxfordu pro rozhlasové vysílání. Výsledkem je svěží a srozumitelné zamyšlení nad těžce stravitelnými věcmi. S pomocí inspirativních paralel a metafor ze světa fyziky, biologie či literatury, Sedláček a Orrell pitvají základy systému, nutí k zamyšlení a nabízejí - ale nevnucují - řešení. Při tom, navíc, dokáží čtenáře i pobavit.

Tomáš Sedláček, člen Národní ekonomické rady vlády a bývalý poradce Václava Havla, se ovšem tentokrát neobrací ke svým čtenářům jako autor, nýbrž jako diskutér, který rád vede dialog a skrze otázky a odpovědi se pokouší přijít na kloub současné finanční, politické a společenské krizi. Za svého společníka pro diskusi si vybral kanadského matematika a ekonoma Davida Orrella. I on patří k narušitelům starých pořádků, kterým je jasné, že bez kroku do neznáma se skutečného ozdravení nedočkáme.

Tomáš Sedláček je patrně nejsledovanějším českým ekonome současnosti. Díky svým nekonvenčním názorům a schopnosti propojit ekonomii s ostatními obory se v posledních letech prosadil i na mezinárodní scéně. Jeho kniha Ekonomie dobra a zla byla přeložena do 11 jazyků a dočkala se i úspěšného scénického zpracování.

David Orrell je kanadský matematik a publicista. Jeho nejznámější knihou jsou Economyths, v nichž skloubil osobní zájem o ekonomii s profesním zájmem o matematiku a modelování. Tvrdí zde, že současná mainstreamová ekonomie stojí v mnoha ohledech na chybných základech, což je podle něj také jedna z příčin stále probíhající krize. Economyths se staly fi nalistou kanadské National Business Book Award a byly přeloženy do šesti jazyků.

Roman Chlupatý je novinář a publicista. Od roku 2000 působí v zahraničí. Přispíval například do francouzského OWNI a nebo čínského FT. V Česku dlouhodobě spolupracuje s předními ekonomickými tituly, jako je Euro, Hospodářské noviny a nebo Investiční web. Autor knihy rozhovorů (Ne)mocná země, ve které se podobně jako v dalších svých aktivitách věnuje tématům spojeným s mezinárodní ekonomikou, politikou a průsečíkem těchto dvou světů.
Čti víc
Kupte společně
Soumrak homo economicus - Tomáš Sedláček, David Orrell, Roman Chlupatý
Ekonomie dobra a zla - Tomáš Sedláček
277 Kč
Ušetříte 250 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
80
Nakladatelství
65. pole
Jazyk
český
Naše katalogové číslo
148284
Rok vydání
2012

Recenze

Jak se vám e-kniha líbila?

4,4 / 5

7 hodnocení

4
2
1
0
0

Michal Gallik
20.8.2013
dialogy
Ověřený nákup
Mne sa tie dialogy pacia. akoby som pocuval ako sa rozpravaju :) Čti víc
Barbora Valková
8.5.2013
Sedláček nesklamal
Kto ma rád pána Sedláčka, poteší sa, lebo k nemu pribudne ďalší zaujímavý ekonóm - David Orrell, ktorý podobne ako Sedláček, hovorí veci, ktoré dávajú logiku a môžu našu spoločnosť posunúť ďalej. Čti víc
Michal Bobocký
10.5.2012
Názor čitateľa
Skvelá knižka, Sedláček aj Orrell sa vyjadrujú jednoducho ale vecne k problémom a hodnotám našej spoločnosti. Dialóg je svižný, pútavý zamrzí len ten kratší rozsah. V knižke ma potešil najmä T. Sedláček, ktorý sa vyjadruje svojim bežným "prednáškovým" štýlom a nie takým tým pre mňa ťažko stráviteľným štýlom Ekonomie dobra a zla. :) Čti víc

O autorech/autorkách

Čti víc
Čti víc
Kupte společně
Soumrak homo economicus - Tomáš Sedláček, David Orrell, Roman Chlupatý
Ekonomie dobra a zla - Tomáš Sedláček
277 Kč
Ušetříte 250 Kč

„Knihy nemají být nářadím, které by zdobilo dům, nemají býti cenným zbožím, nýbrž mají býti zásobnicí, která živí ducha.“

Francesco Petrarca