Soumrak homo economicus

65. pole, 2012
Okamžitý download
EPUB
MOBI
Nakladatel
65. pole, 2012
Edice
double

Další formáty

Kniha
123 Kč

Soumrak homo economicus navazuje na úspěšnou Sedláčkovu prvotinu Ekonomie dobra a zla. I v tomto textu nalezneme snahu vrátit ekonomii lidský rozměr a lidem víru v ekonomii.

Čti víc

Další formáty

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o eknize

Soumrak homo economicus navazuje na úspěšnou Sedláčkovu prvotinu Ekonomie dobra a zla. I v tomto textu nalezneme snahu vrátit ekonomii lidský rozměr a lidem víru v ekonomii.

Rozhovor Romana Chlupatého byl natočen v létě 2011 v anglickém Oxfordu pro rozhlasové vysílání. Výsledkem je svěží a srozumitelné zamyšlení nad těžce stravitelnými věcmi. S pomocí inspirativních paralel a metafor ze světa fyziky, biologie či literatury, Sedláček a Orrell pitvají základy systému, nutí k zamyšlení a nabízejí - ale nevnucují - řešení. Při tom, navíc, dokáží čtenáře i pobavit.

Tomáš Sedláček, člen Národní ekonomické rady vlády a bývalý poradce Václava Havla, se ovšem tentokrát neobrací ke svým čtenářům jako autor, nýbrž jako diskutér, který rád vede dialog a skrze otázky a odpovědi se pokouší přijít na kloub současné finanční, politické a společenské krizi. Za svého společníka pro diskusi si vybral kanadského matematika a ekonoma Davida Orrella. I on patří k narušitelům starých pořádků, kterým je jasné, že bez kroku do neznáma se skutečného ozdravení nedočkáme.

Tomáš Sedláček je patrně nejsledovanějším českým ekonome současnosti. Díky svým nekonvenčním názorům a schopnosti propojit ekonomii s ostatními obory se v posledních letech prosadil i na mezinárodní scéně. Jeho kniha Ekonomie dobra a zla byla přeložena do 11 jazyků a dočkala se i úspěšného scénického zpracování.

David Orrell je kanadský matematik a publicista. Jeho nejznámější knihou jsou Economyths, v nichž skloubil osobní zájem o ekonomii s profesním zájmem o matematiku a modelování. Tvrdí zde, že současná mainstreamová ekonomie stojí v mnoha ohledech na chybných základech, což je podle něj také jedna z příčin stále probíhající krize. Economyths se staly fi nalistou kanadské National Business Book Award a byly přeloženy do šesti jazyků.

Roman Chlupatý je novinář a publicista. Od roku 2000 působí v zahraničí. Přispíval například do francouzského OWNI a nebo čínského FT. V Česku dlouhodobě spolupracuje s předními ekonomickými tituly, jako je Euro, Hospodářské noviny a nebo Investiční web. Autor knihy rozhovorů (Ne)mocná země, ve které se podobně jako v dalších svých aktivitách věnuje tématům spojeným s mezinárodní ekonomikou, politikou a průsečíkem těchto dvou světů.
Čti víc

Všechny formáty tohoto titulu

Knihy

Na skladě
-5 %
123 Kč

Na skladě, objednávejte ale rychle

E-knihy a audioknihy

E-kniha
EPUB
MOBI
79 Kč

Okamžitě ke stažení
Jak číst e-knihy?

Další
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
80
Nakladatelství
65. pole
Jazyk
český
Naše katalogové číslo
148284
Rok vydání
2012

Recenze

Jak se vám e-kniha líbila?

4,4 / 5

8 hodnocení

4
3
1
0
0

Michal Gallik
20.8.2013
dialogy
Ověřený nákup
Mne sa tie dialogy pacia. akoby som pocuval ako sa rozpravaju :) Čti víc
Barbora Valková
8.5.2013
Sedláček nesklamal
Kto ma rád pána Sedláčka, poteší sa, lebo k nemu pribudne ďalší zaujímavý ekonóm - David Orrell, ktorý podobne ako Sedláček, hovorí veci, ktoré dávajú logiku a môžu našu spoločnosť posunúť ďalej. Čti víc
Michal Bobocký
10.5.2012
Názor čitateľa
Skvelá knižka, Sedláček aj Orrell sa vyjadrujú jednoducho ale vecne k problémom a hodnotám našej spoločnosti. Dialóg je svižný, pútavý zamrzí len ten kratší rozsah. V knižke ma potešil najmä T. Sedláček, ktorý sa vyjadruje svojim bežným "prednáškovým" štýlom a nie takým tým pre mňa ťažko stráviteľným štýlom Ekonomie dobra a zla. :) Čti víc

O autorech/autorkách

Čti víc
Čti víc

„Knihy jsou podobné domovu, do kterého se vracíme i za největší bouřky. “

Bernard Bolzano