The Trial of Fallen Angels - James Kimmel Jr.
The Trial of Fallen Angels
753 Kč
Při nákupu nad 999 Kč máte poštovné zdarma

For fans of The Shack, Mitch Albom, and The Lovely Bones, comes a novel about a lawyer of souls in the afterlife. Brek Cuttler has it all: a husband she loves, a daughter she adores, a successful law practice...

Čti víc
753 Kč
Vyprodané

Zadejte e-mail a my vám dáme vědět, jakmile bude kniha dostupná.

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

For fans of The Shack, Mitch Albom, and The Lovely Bones, comes a novel about a lawyer of souls in the afterlife. Brek Cuttler has it all: a husband she loves, a daughter she adores, a successful law practice. And then one day everything she has ever known disappears. Brek finds herself standing on a deserted train platform, covered in blood. As she tries to comprehend what is happening to her, a man from her past approaches and explains that she has been chosen to join the elite team of lawyers charged with prosecuting and defending souls at the Final Judgment.

As Brek struggles to find her way back to her husband and daughter, she will discover that her first client holds the shocking secret of her fate. That seemingly disparate events during her life have conspired to bring her to a single moment in time that will determine her eternity. And that every act of kindness and cruelty sets in motion things beyond our wildest imaginations.
Čti víc

Všechny formáty tohoto titulu

Knihy

Kniha
slovenský jazyk, Fortuna Libri, 2013
Vyprodané
Kniha
český jazyk, Fortuna Libri ČR, 2013
Vyprodané
Kniha
language.cizí jazyk, anglický jazyk, Putnam Adult, 2012
Vyprodané
Další
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
384
Vazba
pevná vazba
ISBN
9780399159695
Rok vydání
2012
Naše katalogové číslo
145703
Jazyk
anglický
Nakladatel
Putnam Adult

Na začiatku sa mladá advokátka Brek ocitá na stanici Šemaja, nevie, čo sa stalo jej, ani jej dcére. Postupne zisťuje, čo sa udialo, to, že je mŕtva nechce priznať. Jej úlohou teraz bude obhajovať duše na Poslednom súde.
Je to pútavý román plný otázok, čo je v živote správne, spravodlivé. Kniha má strhujúci a prekvapujúci dej. Je vhodná pre všetkých, ktorí hľadajú v knihe aj hlbšiu myšlienku.

Čti víc

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

3,7 / 5

33 hodnocení

13
8
3
6
3

Nejužitečnější recenze

Eva
5
16.4.2014
V jednej recenzii som čítala, že kniha sa nedá jednoznačne ohodnotiť, lebo na niektorých miestach zaslúžila 1, na niektorých 5 hviezdičiek, a myslím že ju to dobre vystihlo. Mne kniha pripadala ako rieka, začala malým jarčekom a postupne mohutnela až do veľtoku. Prvé kapitoly neboli veľmi pútavé, ale s postupným odkrývaním osudov jednotlivých postáv a tým, ako sa navzájom prelínali, ako sa ten istý skutok a zážitok javil z rôznych pohľadov, a ako do seba všetko geniálne zapadalo, ma kniha chytala viac a viac a ku koncu som si aj prelistovala zopár stránok dopredu, čo nerobievam ani v detektívkach :-). Bolo mi smutno, keď skončila, ešte by som čítala ďalej. Vyvrcholila skutočne hlbokým posolstvom a hoci je to už zopár dní čo som ju dočítala, stále sa k nej v mysli vraciam. Nenechám si ju, lebo nezasluhuje si zapadanie prachom v knihovničke, ale posúvam ju svojej kámoške, lebo kniha stojí za prečítanie a verím, že jej myšlienka a posolstvo môže ľudí a svet meniť.
Čti víc
Martina Bobíková
2
13.6.2017
Na knihu som sa tešila - nápad, myšlienka knihy sa mi videla byť veľmi originálna. A bola som zvedavá na spracovanie. Bohužiaľ, kniha sa mi čítala ťažko. Chýbala mi výraznejšia zápletka, väčší spád. Alebo väčšia hĺbka myšlienok.
Čti víc
Milan
15.3.2021
Hneď od prvého listu je cítiť, že je napísaná spôsobom, aký sa len tak nevidí. Chvíľami mi útočí na najhlbšie miesta v mysli, podobne ako Emir Kusturica a miestami mi spĺňa uspokojenie mysle, ako abstraktné filmy Tima Burtona. Neodporúčam čitateľom, ktorý majú radi všetko naservírované podľa šablóny. Myslím, že sa dá kniha zaradiť medzi "klubové" a nie pre čitateľa-konzumenta. Autor má jednoznačne veľmi zaujímavý uhol pohľadu, až to miestami desí, ako reálne spája súvislosti a určite po prečítaní knihy platí: Nesúď, lebo nikdy nevieš všetko. Kto má rád/a trochu nadhľadu, kto nehľadá jednoduché prepájanie deja, kto je ochotný pohrať sa so svojim svedomím, kľudne sa môže začítať a verím, že ho to strhne. Na záver: dôležité je zanechať dojem, ani nejde o to čo dobrý, alebo zlý. Kniha zanechala. Čti víc
Lenka D.
8.9.2020
Tento román je doslova úžasný. Myšlienka príbehu je spracovaná jedinečným spôsobom, s ktorým som sa u iných autorov ešte nestretla. Oslovilo ma prelínanie sa svetov a životných osudov postáv, ktoré do seba v závere zapadli ako kúsky puzzle. Ak by mal autor viacero podobných kníh, určite by som po nich s radosťou siahla. Čti víc
18
25.3.2019
Paráda. Keby som to čítala vkuse, bolo by to úplne úžasné, keďže som však musela dať pár dní pauzu, nepamätala som si úplne všetky súvislosti - preto odporúčam čítať ak možno v čo najkratšom intervale.
Téma úplne skvelá - súd s mŕtvymi dušami, ktoré najprv ani nevedia, že sú mŕtve. Kniha, v ktorej zistíte, že spravodlivosť neexistuje. Lebo je tu všemocná láska.
Čti víc
Martina Bobíková
13.6.2017
Dobrý nápad, slabšie spracovanie
Na knihu som sa tešila - nápad, myšlienka knihy sa mi videla byť veľmi originálna. A bola som zvedavá na spracovanie. Bohužiaľ, kniha sa mi čítala ťažko. Chýbala mi výraznejšia zápletka, väčší spád. Alebo väčšia hĺbka myšlienok. Čti víc
Lilla
10.1.2017
Výborná
Kniha čítam už druhý raz. Má pevné miesto v mojej knižnici. Keďže som si pamätala z čítania prvýkrát, že všetky osoby sú v nej prepojené, teraz som ju čítala aj s poznámkovým blokom pri sebe a písala som si - nielen kto je kto, ale aj myšlienky, ktoré ma v nej zaujali. A nebolo ich málo. Úžasná kniha na zamyslenie sa o pravde, spravodlivosti, o výkone práva. Čti víc
Katarína Andrášiková
22.12.2016
Nezaujala
Myslela som, že mi tá kniha niečo dá do života keď som si čítala jej obsah, ale sklamala ma .Dlhé a nudné opisovanie životov množstva ľudí, strácala som sa v tom a nevedela som ani o čo sa tam jedná. Žiadne napätie ani nič čím by som sa aspoň trochu nadchla Čti víc
Patrícia Brozmanová
17.12.2015
Ani trošku nesplnila očakávania :(
Túto knihu som si predstavovala úplne o niečom inom. Kniha bola totálne nudná, zdĺhavá, nudný opis Židov a Nemcov, ktorý ma absolútne nebavil. Neprišlo mi, že by kniha bola o nejakom súdení a obhajovaní, ako som si predstavovala.. Proste totálna hrôza.. ledva som ju dočítala do konca.. a ani nesúhlasím s tým, ako autor vyjadruje "spravodlivosť" .... :) Čti víc
Zuzana Balážová
6.10.2015
Názor čitateľa
z tejto knihy som bola sklamaná, ničím ma neohúrila, často som ani netušila o kom práve čítam, dej ma nenadchol, pravdu povediac knihu som dočítala ledabolo a niektoré kapitoly som doslova preskočila pretože som bola veľmi znudená, pre mna nudná kniha bez napätia, knihu neodporúčam Čti víc
v
7.4.2015
Kniha- dozrievač
knihu som čítala cez leto ale hodnotenie pridávam až teraz. Prečo? Pretože síce ma kniha pri čítaní zaujala ale nepovažovala som ju za moju srdcovú záležitosť. Je apríl a myšlienky z tejto knihy ešte stále nosím v sebe a súhlasím s nimi. Možno sa vám kniha nepáčila pri čítaní, ale dočítajte ju, doceníte ju neskôr, sľubujem ;) Čti víc
Daniela
10.2.2015
Názor čitateľa
Musím sa priznať, že kniha ma sklamala. Čakala som niečo viac, ale dej bol veľmi zamotaný, príliš veľa postav, niekedy som sa musela vrátiť späť, aby som vedela o kom je reč. Nedočítala som ju. Čti víc

Čti víc

„Dům bez knih je jako tělo bez duše“

Julius Zeyer