Tři svíce za budoucnost - Václav Cílek a kol.
Tři svíce za budoucnost
349 Kč
Při nákupu nad 999 Kč máte poštovné zdarma

Tři svíce za budoucnost

Návody a nápady jak přežít konec světa

Nakladatel
Novela Bohemica, 2012

Kniha zaznamenává současné globální trendy a zejména jeden z reálných scénářů: velký světový zmatek a úplný či dílčí kolaps západní či globální civilizace. Po chaotickém přechodném období ale nevyhnutelně nastane regenerace...

Čti víc

349 Kč

Vyprodané

Zadejte e-mail a my vám dáme vědět, jakmile bude kniha dostupná.

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Kniha zaznamenává současné globální trendy a zejména jeden z reálných scénářů: velký světový zmatek a úplný či dílčí kolaps západní či globální civilizace. Po chaotickém přechodném období ale nevyhnutelně nastane regenerace a v pravděpodobném měřítku 20 až 30 let další vzestup. Jde tedy o to, jak vcelku důstojně a vesele přežít přechodové období a netrpět přitom příliš hladem, zimou a bezprávím. Název Tři svíce odpovídá třem okruhům, které kniha zahrnuje: filosofii, sociologii a praktický život. Abychom se dokázali orientovat v proměňujícím se světě a nebrali se příliš tragicky, potřebujeme jako základ filosofii dějin, náboženství i psychologii. Stejně potřebné, ne-li důležitější jsou praktické návody: jak skladovat potraviny, co pěstovat na zahrádce, jak a zda vůbec skladovat benzín.

Editor a hlavní autor Václav Cílek přizval ke spolupráci na knize řadu renomovaných českých sociologů, filosofů, publicistů, psychologů, historiků, přírodovědců i další autory, kteří se zabývají vyhlídkami na život v dočasném chaosu, mj. Danu Drábovou, Jana Kellera, Jeronýma Klimeše, Erazima Koháka, ekonoma Pavla Kohouta, Stanislava Komárka, Jana Sokola, Marka Šindelku, Břetislava Turečka, Zdeňka Zbořila, výtvarníky Vladimíra Kokoliu, Vladimíra Mertu či Mariana Pallu.
Čti víc
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

5,0 / 5

1 hodnocení

1
0
0
0
0

Jana
20.5.2014
Názor čitateľa
Knihu som si objednala na základe krátkej informácie v rozhlase, už ani neviem kedy som ju počula, len som si údaje zaznačila, lebo mi prišla zaujímavá. keď som zistila, že v Martinuse sa dá kúpiť, objednala som si ju a od tej doby ju mám stále pri ruke. Je to vlastne zborník článkov na rôzne témy, týkajúce sa nášho každodenného života, z oblasti politiky, energetiky, stravovania apod. Autori rozoberajú a vysvetlujú udalosti a situácie, ktoré sa nás všetkých bezprostredne dotýkajú, rozoberajú príčiny a upozorňujú na dôsledky, ktoré určité riešenia môžu priniesť. Na konci každého článku sú aj praktické návody, ako by sme sa v danej situácii mali zachovať, aby sme ju prežili s čo najmenším rizikom. Knihu netreba čítať naraz, články sa dajú čítať aj v ľubovolnom poradí, podľa toho, čo ma práve zaujíma. Písaná je zrozumiteľne, odporučila by som ju každému, kto chce byť pripravený na problémy našej doby, ktoré my ako jednotlivci nevieme veľmi ovplyvniť. Čti víc

O autorech/autorkách

Čti víc

„Kniha má schopnost dokazovat mi o člověku to, co nevidím, co o něm nevím.“

Maxim Gorkij