Srnčí zvěř I. - Pavel Scherer
Srnčí zvěř I.
807 Kč
Při nákupu nad 999 Kč máte poštovné zdarma
Knihy
E-knihy

Srnčí zvěř I.

Odhad věku, zásady průběrného odstřelu

Na skladě
Nakladatel
Pavel Scherer, 2012
1. díl série
Srnčí zvěř

Kniha Srnčí zvěř I. je výpravná publikace, která se svým pojetím a originalitou zcela vymyká tradičním nomografiím o srnčí zvěři. Je výsledkem dlouholeté práce v oblasti individuálního výzkumu biologie srnčí zvěře...

Čti víc

807 Kč

Běžná cena Běžně 850 Kč

Ušetříte 5%

Na skladě, objednávejte ale rychle

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Kniha Srnčí zvěř I. je výpravná publikace, která se svým pojetím a originalitou zcela vymyká tradičním nomografiím o srnčí zvěři. Je výsledkem dlouholeté práce v oblasti individuálního výzkumu biologie srnčí zvěře a o této zvěři podává komplexní informace - jde o historicky nejobsáhlejší monotematické odborné dílo.

Kniha přináší do myslivecké praxe spoustu nových, dosud nikde nepublikovaných poznatků z oblasti biologie srnčí zvěře a vyvrací mýty a dogmata z myslivecké praxe, které byly po desetiletí generalizované a jejichž platnost pozbývá obecného charakteru. S chovem tohoto významného druhu zvěře jsou totiž spojeny mnohé nedoložené údaje, které se předávají z myslivecké generace na generaci následující, a tím se řetězově dostávají chybné informace mezi laickou a mysliveckou veřejnost, která má pak o některých aspektech chovu srnčí zvěře zcela zkreslené představy.

Tato jedinečná publikace umožní čtenáři nahlédnout díky své bohaté fotodokumentaci hlouběji do života srnčí zvěře a dalších méně probádaných oblastí. V knize je velká pozornost věnována záludnostem a úskalím v odhadu věku srnčí zvěře, které myslivce v terénní praxi často provázejí a chybně ovlivňují. Textovou část knihy účelově doplňuje rozsáhlý, ucelený obrazový materiál, který svou autentičností dá čtenáři přehlednou a srozumitelnou formou dostatek informací k nejdiskutovanějším tématům myslivecké praxe a nenechá nikoho na pochybách o správnosti popisovaných skutečností.

Veškeré exaktní práce, poznatky a závěry jsou opřené o dlouholetá praktická pozorování jedinců chovaných v zajetí a také o zkušenosti s volně žijící zvěří, které byly pro objektivitu mezi sebou vzájemně konfrontovány. Příprava knihy byla časově velmi náročná a neobešla se bez velké trpělivosti. Pořízení obrazového materiálu v množství stovek tisíc fotografií, trvalo bezmála 12 let.

Kniha se skládá z deseti kapitol, má 332 stran a je v ní zakomponováno přes 1000 doprovodných dokumentačních fotografií. Je vytištěna na kvalitním křídovém papíře s pevnou šitou vazbou, formátu A4.
Čti víc
Kupte společně
Srnčí zvěř I. - Pavel Scherer
Chov a lov srnčí zvěře - Kurt Menzel
1 044 Kč
Ušetříte 55 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
332
Hmotnost
1594 g
Rok vydání
2012
Vazba
pevná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Pavel Scherer
Rozměr
229×288 mm
ISBN
9788026031833
Naše katalogové číslo
140751

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

0,0 / 5

1 hodnocení


Július
8.2.2013
Názor čitateľa
Príma kniha, ale čo tá cena? V CR za 750,--cz a tu? Veď to je hrôza čo si na to pridávate. Veď kniha sa dá kúpiť aj o 20,-- Eur lacnejšie! Čti víc

Čti víc
Kupte společně
Srnčí zvěř I. - Pavel Scherer
Chov a lov srnčí zvěře - Kurt Menzel
1 044 Kč
Ušetříte 55 Kč

„Nejlepší knihy jsou takové, které člověku říkají, co už sám ví.“

George Orwell