Základy programování - učebnice pro SŠ - David Morkes
Základy programování - učebnice pro SŠ
225 Kč
Při nákupu nad 999 Kč máte poštovné zdarma
225 Kč

Vyprodané

Zadejte e-mail a my vám dáme vědět, jakmile bude kniha dostupná.

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

 Dnes nás obklopují na každém kroku a z oblasti složitých výpočtů se posouvají do všech oblastí běžného života v moderní společnosti. Stejně jako počítače se vyvíjí i oblast programování: jazyky přicházejí a odcházejí, technologie programování se mění a vyvíjejí, základní zásady algoritmizace a matematické logiky zůstávají neměné. A protože rozšiřování použití počítačů vyžaduje více programů, více programování - a více programátorů - přinášíme tuto knihu. Není učebnicí konkrétního programovacího jazyka - je učebnicí programování jako takového; knihou nadčasovou, která naučí zejména začátečníky správným zásadám, postupům a jakési abecedě programování, ze které pak budou moci postavit slova a věty s využitím jakéhokoli počítačového jazyka.
 První kapitola knihy se zaměřuje na algoritmizaci - na základní metodu tvorby každého programu.
 Kapitola druhá se začíná věnovat vlastnímu programování - vysvětluje pravidla syntaxe, proměnné, procedury, různé druhy příkazů atd., což jsou společné prvky vyšších programovacích jazyků.
 Třetí kapitola je pak vodítkem pro orientaci v různých programovacích jazycích, které dnes mají největší popularitu - od Turbo Pascalu přes C/C++ po Visual Basic.
 Čtvrtá kapitola se dotýká nejžhavějšího úkolu všech dnešních programátorů - zpracování dat v uložených souborech.
 Pátá kapitola se pak zabývá "počítačovou abecedou", kódovou znakovou stránkou včetně nealfanumerických znaků a zobrazování českých znaků.
 Kapitola šestá se pak zabývá problematikou číselných soustav; závěr knihy pak uvádí slovníček pojmů, a celá kniha je doprovázena ukázkovými příkazy.
 Co má tedy čtenář od přečtení této knihy očekávat? Určitě ne to, že se naučí některý programovací jazyk nebo že se dokonce stane dobrým programátorem. Stejně jako dobrým šachistou se nestane člověk, který se naučí tahat figurami po šachovnici, i programování je velice obsáhlá oblast, ve které se člověk může pohybovat na různých úrovních a ve které jen ti nejlepší dosáhnou na vrchol.
 Tato kniha dává naprostým začátečníkům šanci nahlédnout do světa programování tím, že ukáže začínajícím programátorům principy obecně platné v oblasti programování a po nezbytném úvodu do základů syntaxe programovacích jazyků tyto principy demonstruje na konkrétních příkladech. Znalost obsahu této knihy by mělo čtenáři mnohonásobně zkrátit učení konkrétního programovacího jazyka podle některé specializované učebnice.
Čti víc
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
225
Vazba
pevná vazba
Rozměr
176×250 mm
ISBN
8072260626
Naše katalogové číslo
1345
Jazyk
čeština
Nakladatel
Computer Press

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

Čti víc
Čti víc

„Jedni čtou, aby si zapamatovali, druzí proto, aby zapomněli. “

Heinrich Heine