Microsoft Visual Basic 6.0 – Příručka programátora - Microsoft Press
Microsoft Visual Basic 6.0 – Příručka programátora
659 Kč
Při nákupu nad 999 Kč máte poštovné zdarma
659 Kč

Vyprodané

Zadejte e-mail a my vám dáme vědět, jakmile bude kniha dostupná.

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

 Visual Basic zaujímá mezi programovacími nástroji pro 32bitová Windows výsostné postavení. V nové verzi 6.0 přibyla k tradičně vyspělému produktu řada významných vývojářských prvků i drobných vylepšení, od možnosti překladu do nativního kódu, přes snadnou tvorbu komponent COM až po možnost tvorby internetových aplikací s rysy dynamického HTML a aktivních serverových stránek.
 Předkládaná kniha, vytvořená přímo vývojovým týmem Visual Basicu v Microsoftu, je podrobnou dokumentací k Visual Basicu 6 a jako taková je nezbytnou výbavou především začínajících a středně pokročilých programátorů, jimž vysvětlí možnosti programování v širokém záběru – od vytváření jednoduchých cvičných programů až po optimalizaci a distribuci plnohodnotných aplikací pro samostatné počítače, v síti, na Internetu, v podnikových intranetech či pro softwarový trh.
 Příručka systematicky pokrývá prakticky všechny oblasti Visual Basicu, takže ji v praxi ocení i zkušení programátoři jako příruční referenci ke konkrétním potřebám. Její předchozí vydání, která dosud v češtině nebyla publikována, již ve světě úspěšně sloužila více než třem milionům programátorů. Kniha nejprve probírá základy Visual Basicu – správu projektů, formuláře, ovládací prvky a nabídky, vlastnosti, metody a události, projekty, průvodce, dokumenty ActiveX, komponenty a doplňky (Add-ins). Vysvětluje strukturu a chování událostmi řízené aplikace, proměnné, konstanty a datové typy, procedury a funkce, rozhodovací a řídicí struktury, použití objektů. Další kapitoly jsou věnovány tvorbě uživatelského rozhraní, standardním ovládacím prvkům a prvkům ADO, zobrazování standardních dialogových oken, datovým prvkům, vypočítaným polím. V další části se již dostáváte do programování hlouběji, naučíte se důkladně práci s objekty, kolekcemi, třídami, událostmi, poznáte polymorfismus.
 Zvláštní kapitoly jsou věnovány programování s využitím komponent, reakcím na události myši a klávesnice, práci se soubory a grafikou, ladění programů, ošetřování chyb, vývoji mezinárodně použitelných aplikací a distribuci vytvořených aplikací. Čtyři dodatky pak vyjmenovávají omezení Visual Basicu, jeho konvence, volby kompilátoru a popisují doplnění nápovědy do aplikací. Okamžité osvojení vysvětlované problematiky je podepřeno ilustrativními příklady.
 Kniha také odpovídá na očekávané otázky a dává upozornění, rady a tipy k efektivnímu programování. Tato publikace je součástí kompletní sady příruček programátora pro každý z produktů Microsoft Visual Studio 6.
Čti víc
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
848
Vazba
brožovaná vazba
Rozměr
176×250 mm
Naše katalogové číslo
1230
Jazyk
český
Nakladatel
Computer Press

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

Čti víc
Čti víc

„Knihy jsou nahromaděným pokladem světa, vhodným dědictvím pokolení a národů. “

Henry David Thoreau