Vianoce
Tajemství run - Guido von List
Tajemství run
299 Kč
Při nákupu nad 999 Kč máte poštovné zdarma

Čtenáři se poprvé nabízí možnost poznat v českém jazyce práci předního rakouského ariosofa konce 19. stol., G. von Lista (1848 - 1919).

Čti víc

Další formáty

299 Kč
Vyprodané, je dostupné jako e-kniha

Zadejte e-mail a my vám dáme vědět, jakmile bude kniha dostupná.

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Čtenáři se poprvé nabízí možnost poznat v českém jazyce práci předního rakouského ariosofa konce 19. stol., G. von Lista (1848 - 1919). Unikátní dílo, sestávající z části věnované runám a části věnované heraldice a etymologii, bylo zamýšleno jako předmluva pro rozsáhlou autorovu tvorbu k tomuto tématu a dovoluje komplexní průnik domentality autora a jeho filosofického pojetí metafyzického symbolismu germánského písma - run. V celé práci je vysoce patrná Listova intuitivní schopnost dedukce, která dovoluje znovu zprostředkovat duchovní tradici, jež promlouvá germánskou mystikou, a vytěžit tak z tradičních textů a minimálně dochovaných poznatků obsahové maximum. Teprve na základě prožitku, niterného procítění studovaného symbolu, vytváří List jeho intelektuální formu - jeho výklad, charakteristiku. Jakýkoliv hieroglyfický symbol se stává syntézou polarit protikladných sil udržovaných v rovnováze samotnou runou - informací. A v tom je jeho originalita, tím se liší od mrtvých encyklopedických znalostí většiny literátů z řad tehdejší i současné akademické obce. Kniha vychází ve spolupráci s nakladatelstvím Ar-Manu.
Čti víc

Všechny formáty tohoto titulu

Knihy

Kniha
2011
Vyprodané

E-knihy a audioknihy

E-kniha
2016
Okamžitě ke stažení
Jak číst e-knihy?
PDF
199 Kč
Další
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
112
Vazba
pevná vazba
Rozměr
150×210 mm
Hmotnost
275 g
ISBN
9788072078240
Rok vydání
2011
Naše katalogové číslo
118444
Téma
náboženské symboly
Jazyk
čeština
Překlad
Nakladatel
Volvox Globator

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

4,5 / 5

2 hodnocení

1
1
0
0
0

Luboš Hess
6.2.2016
Varování
Ověřený nákup
Kniha je vskutku plná informací, byť je psána trochu složitě a starosvětsky. Každopádně inspirovala mnoho nacistů a možná byla i inspirací Hitlera pro zvolení svastiky jako symbolu Třetí říše... Takže opatrně s tím, runy jsou spojeny s dávnými egregory pohanských kultů (a to ne keltskými - ti měli ogham - ale germánskými) takže to má jistou spojitost i s krvavými kulty. Jen pro lidi s opravdovou Vůlí... A i tak pořádně si rozmyslete co a kde runami píšete ony tak trochu žijí vlastním životem. Čti víc
Lea Žilinčárová
3.10.2016
Názor čitateľa
...a môžem sa opýtať sú v nej aj charakreristiky rún ??? Čti víc

Čti víc
Čti víc

„Pospěšte, abyste přečetli nejlepší knihy. Není jich mnoho a může se státi, že váš život uplyne, než-li je přečtete. “

Henry David Thoreau