Elektronické bankovnictví - Jan Kala, Michal Přádka
Elektronické bankovnictví
237 Kč
Při nákupu nad 999 Kč máte poštovné zdarma
237 Kč

Vyprodané

Zadejte e-mail a my vám dáme vědět, jakmile bude kniha dostupná.

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

 Kniha elektronické bankovnictví vás seznámí se třemi nejužívanějšími elektronickými platebními prostředky – kartami, telefony a počítači. V případě platebních karet se dozvíte jaké typy i systémy na dnešním trhu existují a jakým směrem se pravděpodobně budou vyvíjet, jaké možnosti vám nabízejí, získáte i vědomosti o tom, co dělat při ztrátě či odcizení karty jak doma, tak v cizině.
 
Kapitola telefonní bankovnictví vás bude informovat především o cestách, kterými může klient s bankou a opačně komunikovat pomocí dnes tolik užívaného a oblíbeného „mobilu“. Jsou to populární textové zprávy SMS, ale i tzv. standard GSM SIM Toolkit.
 
Nejpestřejší nabídku naleznete v oddíle o počítačích. Patří sem oblast homebankingu s nabízenými systémy a normami, ale především Internet, který je sice komunikačním fenoménem, ale jakou skýtá záruku ochrany dat? Kapitoly o šifrování a digitálním podpisu vám vysvětlí principy a způsoby, jak co nejúčinněji postavit „ochranný šít“ a zabezpečit tak vaše konto.
 
Velmi důležitou je i kapitola o budoucnosti – jednotlivé technologie se totiž budou stále více sbližovat a vytvářet jednu komplexní službu.
 
Nesporným kladem knihy jsou případové studie z českého prostředí – na konkrétních a „živých“ příkladech si můžete ověřit, která cesta by vyhovovala právě vám.
 
Oba autoři Michal Přádka a Jan Kala pracují v oblasti bankovnictví a elektronickými platbami se zabývají již řadu let. Pro svou knihu tak čerpali zkušenosti ze zeleného stromu denní praxe. A ten je dnes pro sféru elektronických plateb vlastně tím nejdůležitějším.
Čti víc
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

4,5 / 5

4 hodnocení

3
0
1
0
0

O autorech/autorkách

Čti víc
Čti víc

„Knihy nejsou morální či nemorální. Knihy jsou dobře či špatně napsané. A dost. “

Oscar Wilde