Vánoce
Playing Nice - JP Delaney
Playing Nice

228 Kč

Při nákupu nad 999 Kč máte poštovné zdarma
Playing Nice - JP Delaney
Playing Nice - JP Delaney

Playing Nice

Pete Riley answers the door one morning to a parent's worst nightmare. On his doorstep is Miles Lambert, who breaks the devastating news that Pete's two-year-old, Theo, isn't... Číst víc

4,8 10 hodnocení
Nakladatel
Quercus, 2021
432 stran
6 hodin čtení

Pete Riley answers the door one morning to a parent's worst nightmare. On his doorstep is Miles Lambert, who breaks the devastating news that Pete's two-year-old, Theo, isn't Pete's real son - their babies got mixed up at birth... Číst víc

  • Brožovaná vazba
  • Angličtina
269 Kč

228 Kč

-15 %
Posíláme do šesti dní
Stíháme do Vánoc
Další knižní vydání (4)
Playing Nice - P. J. Delaney
Brožovaná vazba
Angličtina, 2021
Do šesti dní
-21 %

190 Kč


Slušní lidé - JP Delaney
Pevná vazba
Čeština, 2021
Na skladě
-21 %

315 Kč


Cudzie dieťa - JP Delaney
Pevná vazba
Slovenština, 2022
Na skladě
-29 %

348 Kč


Playing Nice - JP Delaney
Brožovaná vazba
Angličtina, 2020
Vyprodané

429 Kč


Další knižní vydání
Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • Doprava zdarma k nákupu od 999 Kč
  • Více než 5 000 výdejních míst
  • Záložky ke každému nákupu

Vánoční skřítci doporučují

Více o knize

Pete Riley answers the door one morning to a parent's worst nightmare. On his doorstep is Miles Lambert, who breaks the devastating news that Pete's two-year-old, Theo, isn't Pete's real son - their babies got mixed up at birth.

The two families - Pete, his partner Maddie, and Miles and his wife Lucy - agree that rather than swap the boys back, they'll try to find a more flexible way to share their children's lives. But a plan to sue the hospital triggers an investigation that unearths disturbing questions about just what happened the day the babies were switched.

And when Theo is thrown out of nursery for hitting other children, Maddie and Pete have to ask themselves: how far do they want this arrangement to go? What secrets lie hidden behind the Lamberts' smart front door? How much can they trust the real parents of their child - or even each other?

An addictive psychological thriller, perfect for fans of The Silent Patient and Shari Lapena's The Couple Next Door.
Číst víc
Počet stran
432
Vazba
brožovaná vazba
Rozměr
128×197 mm
Hmotnost
306 g
ISBN
9781529400861
Rok vydání
2021
Naše katalogové číslo
1133633
Jazyk
angličtina
Nakladatel
Quercus
Kategorizace

Našli jste nepřesnosti? Dejte nám, prosím, vědět!

Nahlásit chybu

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Hodnocení

4,8 / 5

10 hodnocení

8
2
0
0
0

Jak se líbila kniha vám?

Čtenářské recenze

13

Čítam rada a tak často, ako mi to moje povinnosti a deti dovolia...

Jana Milkovičová
13.10.2022
Skvelé
Hodnotím 5 .
Príbeh a námet skvelý, výborné spracovanie.
Téma náročná a pre mňa, ako matku 2 detí, veľmi ťažká.
Ako samotný názov napovedá, jedná sa o boj o dieťa...pre niekoho vlastné a pre niekoho cudzie. A je úplne jedno, za akých okolností k tomu došlo. Alebo nie?
Tento autor to vie zamiešať, tento autor vie nechať v napätí až do konca.
Číst víc
13

Moje recenzie nájdete na instagrame: @monika_t298

Monika Tóthová
7.9.2022
Výborné čítanie
Krv nie je voda… Naozaj je to také jednoduché?

Silne emočný príbeh, pri ktorom som bola celý čas v napätí. Dobre, nie celý čas, potrebovalo to pár stránok, kým sa celé rozbehlo, no potom som knihu nevedela dať z ruky.

Ja si ani neviem predstaviť situáciu, v ktorej sa ocitla Maddie a Pete. Jedného dňa im zaklopal neznámy a oznámil im, že ich dieťa, o ktoré sa starali 2 roky, vychovávali ho a ľúbili, nie je ich. Že ich dieťa má on s manželkou. A že malý Theo, o ktorom si 2 roky mysleli, že je ich syn, je v podstate syn toho pána, ktorý im zaklopal na dvere… Proste chaos… Čo ďalej? Ako sa k tomu postaviť? Vymeniť deti naspäť alebo každý si nechá svojho syna, o ktorého sa doteraz starali?

Zvláštne… Chce to veľkú silu… zo začiatku si Pete aj Maddie mysleli, že sa pekne dohodnú a všetko bude tak ako bolo… no potom by kniha končila niekde v polovici… možno ani tam nie… Nasleduje mnoho zvratov, podrazov, klamstiev, mnoho svedectiev a výpovedí, čo knihu robí naozaj, ale naozaj zaujímavou a vy ani neviete ako ste vcucnutí do deja a zrazu máte pocit, že ste ďalšou postavou v deji a máte chuť všetko vyriešiť, všetko vybaviť… resp. aspoň ja som taký pocit mala určite… hltala som stranu za stranou a tak veľmi držala palce Maddie…

Ako matka som príbeh prežívala možno oveľa intenzívnejšie… Ani najväčšiemu nepriateľovi by som nepriala zažiť také týždne, mesiace aké zažila Maddie s Peteom… Chcelo to veľmi silné partnerské puto, aby to celé zvládli spolu, lebo si fakt prešli kadečím… kadejakými útokmi, podrazmi a klamstvami. No najdôležistejšie bolo, že si boli oporou jeden druhému…

Podľa mňa kniha fakt super, zaujímavá a pútavo aj písaná.. som veľmi rada, že som mala možnosť si ju prečítať… neviem, či u nás sa takéto niečo môže stať, aj keď v dnešnom svete by ma nič neprekvapilo… No možno niekde v zahraničí sa takéto veci dejú a je to veľmi smutné
Číst víc
1

Mladá mamka, ktorá zbožňuje čítanie. ????❤️ IG : mamkaknihomolka

Mamka Knihomolka
13.8.2022
Námet tohoto príbehu, ktorý sa zaoberá výmenou detí na novorodeneckej JISke a jej odhaleniu po dvoch rokoch ma nesmierne zaujala. Zároveň sa takéto témy s deťmi čítajú ťažko, pre rodiča dvojnásobne, a tak som sa obrnila a šla do toho.

Kniha je plná napätia a psychicky vám dá zabrať ale nie kvôli deťom, ako sa môže na prvý pohľad zdať, ale práve kvôli rodičom. Hlavný problém príbehu je nám odhalený už v obsahu a o to viac ma prekvapilo začiatočné príjemné riešenie tejto situácie aj keď stále ste cítili nádych niečoho temného a už len čakali kedy sa to pokazí.

Príbeh je rozprávaný z dvoch pohľadov čo vám vďaka Maddienmu pohľadu poskytne informácie aj z minulosti, ktorá je sprevádzaná popôrodnou depresiou a bojovaním “ ich” syna o prežitie. Pete ako otec na MD nám skôr odovzdáva informácie a pocity zo súčasnosti, ktorá je komplikovanejšia než sa zdá. Každá kapitola je nabitá emóciami, najmä zúfalstvom, ktoré sa bude s vami tiahnuť celú knihu.

Milo ma prekvapili krátke kapitoly, vďaka ktorým sa tento 400 stranový príbeh, zmenil na jednohubku. Kapitoly sú doplnené o dôkazový materiál, spisy a konverzácie, čo obohacuje príbeh. Stretávame sa tu s advokátmi a zúčastňujeme sa súdnych pojednávaní, kedy treba dávať pozor pri čítaní aby ste stále boli v obraze o čo rodičom ide a aké majú možnosti. Častokrát ma prekvapilo čo všetko sa považuje za dôkazy, ako takéto veci fungujú a ako sa aj najmenšia maličkosť dokáže obrátiť proti vám.

Do konca si nie ste istý ako to skončí a čo sa ešte stihne pokaziť. Som ale rada, že autor nenechal otvorený koniec ale naozaj tak ako všetko vysvetloval počas celej knihy, tak aj na konci.
Číst víc
4
10.7.2022
Nevšedný príbeh
Priznám sa, že zo začiatku ma kniha moc nebavila, podľa anotácie som hneď čakala drámu a napätie. Potom sa to však rozbehlo a pochopila som, prečo taký začiatok. Ku koncu som čakala čo sa ešte môže viav zamotať a ako to skončí. Veľmi dobrý psychotriler. Číst víc
Denca
29.6.2022
Autor nesklamal
Kniha má zaujímavú anotaciu, na základe ktorej som sa nevedela dočkať, kedy si celý príbeh prečítam. Od začiatku som mala pochybnosti,ku ktorej postave sa mám prikloniť ( vždy si minimálne jednu obľúbim, a jednu odsudim :) pretože som vždy sipila, že v pozadí bude niečo viac. Kniha je napínavá, autor perfektne rozpracoval scény ohľadom deti a súdnych sporoch s nimi.ziadne zbytočne opisy, je tam napätie a nečakaný záver.
Autorove knihy mám prečítané všetky, štýl písania som si veľmi obľúbila. Určite odporúčam.
Číst víc
11
26.4.2022
Maximálna spokojnosť
Táto kniha má moje veľké odporúčanie, výborný psychothriller, pri ktorom nuda nehrozí. Má všetko čo si pod týmto žánrom predstavujem. Krátke kapitoly, ktoré končia tak, že pokračovať musíte, napätie, psychológia postáv úplne dokonalá, žiadne hluché miesta a ten záver nepredvídateľný.
Maximálna spokojnosť.
Číst víc
knizny_blond
25.3.2022
Brutálna kniha
…Jedného obyčajného dňa sa Pete zobudí a odnesie svojho syna do škôlky. Keď sa vráti, niekto mu zaklope na dvere a povie mu, že ich syn nie je ich a naopak, Miles, ktorý mu túto šokantnú informáciu podá, má ich biologického syna. V nemocnici ich totiž vymenili. Čo teraz?

Zo začiatku sa Miles tvári ako mierumilovný človek, ktorý sa chce dohodnúť. O pár týždňov však príde šok zo súdu…A hoci na Milesovi od začiatku nič nesedí, takú ranu by nikto od neho nečakal. Nech sa Pete so ženou akokoľvek snaží, všetko im ešte viac uškodí. Ako majú teda bojovať o záchranu svojho syna? Je dôležitejší biologický predpoklad alebo milovať dieťa ako svoje vlastné? Ostáva to na posúdenie ostatných a súdu…

Táto kniha ma niekoľkokrát šokovala. Hoci hlavným problémom je výmena detí, rieši sa tu aj popôrodná depresia, vzťahy, je tu možnosť vidieť ako sa prejavuje psychopatia a či je možné ju mať v génoch…

Miles, ako úspešný muž sa s prehrou vyrovnať nevie. Je zvyknutý dostať to, čo chce. Ale čo ak to nedostane?

Kniha je aj o láske, o manipulacii, o postupe súdneho konania a je podaná tak autenticky, že musím povedať len: Wau! Túto knihu som si nesmierne užila, čítala som ju dlhšie do noci, pretože pre mňa bolo nesmierne dôležité vedieť, ako sa skončí. Je plná napätia a nepredvídateľných situácii, vyvoláva množstvo otázok a je vysoko návyková. Je to moja prvá kniha od autora, ale ak autor napísal takto fantasticky aj predchádzajúce dve knihy (ktoré tiež vyšli vo vydavateľstve Ikar), tak je možné, že som si našla ďalšie obľúbeného autora…

Odporúčam všetkým, ktorý majú radi psychologické romány alebo rodinne drámy, či jednoducho len napätie…
Číst víc

Recenze, kritiky

'The kind of book that keeps you up at night' My Weekly

'Utterly terrifying and compelling' Stephanie Wrobel

'JP Delaney is King of Thrillers and Playing Nice is his best book yet' Fiona Cummins

'There is a precision about Delaney's characters that propel his twisty plots into unexpected and utterly convincing scenarios'Daily Mail

„Lžeme si o pravdě. Říkáme si, že to máme pod kontrolou, když ve skutečnosti… nemáme pod kontrolou vůbec nic.“

Odvrácená tvář lásky - Colleen Hoover