Knihy
E-knihy

Velká kniha rétoriky

Jak s jistotou a přesvědčivě vystupovat při každé příležitosti

Grada, 2011
Nakladatel
Grada, 2011
Překlad

Chcete, aby při vašem proslovu lidé se zaujetím a pozorně poslouchali? Chcete, aby byli překvapeni, jak rychle jim uběhl čas během vašeho vystoupení? Chcete, aby vás následně odměnili zaslouženým potleskem? ...

Čti víc

287 Kč

Běžná cena Běžně 319 Kč

Ušetříte 10%

Posíláme do 8 dní

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 1500 výdejních míst
  • dárek ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Chcete, aby při vašem proslovu lidé se zaujetím a pozorně poslouchali? Chcete, aby byli překvapeni, jak rychle jim uběhl čas během vašeho vystoupení? Chcete, aby vás následně odměnili zaslouženým potleskem? Díky této knize výborně zvládnete proslovy a prezentace při různých příležitostech, ať už půjde o představení produktu, zahájení konference nebo řeč na svatbě či narozeninách. Publikace je ojedinělá tím, že si svůj projev sestavíte zcela individuálně díky komentářům a doporučením zkušeného profesionála v oblasti komunikace. Budete postupovat krok za krokem k cíli stát se dobrým řečníkem - počínaje pečlivou přípravou na projev, který se naučíte správně strukturovat, přes využívání řeči těla a dalších výrazových prostředků a konče brilantním přednesem. Kniha plná praktických tipů, komentářů, příkladů projevů a zkušeností profesionála se stane vaším nejlepším pomocníkem a usnadní vám přípravu vlastního jedinečného projevu.
Čti víc
Kupte společně
Velká kniha rétoriky - Wolfgang Bilinski
After 1: Polibek - Anna Todd
574 Kč
Ušetříte 104 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Originální název
Rhetorik - Das Trainingsbuch
Rozměr
168×240 mm
ISBN
9788024739052
Naše katalogové číslo
113062
Počet stran
214
Hmotnost
390 g
Rok vydání
2011
Vazba
brožovaná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Grada

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

4,0 / 5

1 hodnocení

0
1
0
0
0

Max Steuer
10.6.2012
Skôr príručka ako veľká kniha rétoriky
Veľká kniha rétoriky kladie dôraz na tréning praktických zručností v oblasti rečníckeho umenia, čo výstižne ukazuje aj jej pôvodný (a podľa môjho názoru vhodnejší) názov Rhetorik - Das Trainingsbuch. V zásade tento fakt nepredstavuje problém, pretože praktické zručnosti sú pre väčšinu čitateľov dôležitejšie než teoretické informácie (i keď aj tie sú v niektorých kapitolách stručne zmienené). Vysoko hodnotím najmä úvodnú kapitolu (časť 2), ktorá ponúka prehľad najdôležitejších techník a poskytuje cenné základy aj cez výstižné tabuľky, grafy a ilustrácie. V tomto smere sa dá vyzdvihnúť podkapitolu poskytujúci náhľad na rôzne typy rečníckych prejavov z hľadiska štruktúr. Z "tréningových" lekcií sú niektoré výstižnejšie než iné; hlavným nedostatkom niektorých z nich je prílišné zameranie sa na prejavy v rámci pracoviska (firmy), čo nemusí predstavovať názorné ukážky pre všetkých čitateľov. Dobrým nápadom bolo spojenie istých teoretických zručností s konkrétnymi lekciami, i keď je nutné upozorniť na to, že každá zo zručností sa viaže na všetky typy prejavov, a nielen na ten, pri ktorom bola zmienená. Na to, aby prídomok "veľká kniha" nosila táto kniha plne oprávnene, je z rozsahového aj obsahového hľadiska príliš stručná a úzko zameraná. Ak ju však považujeme za "Trainingsbuch", čím aj podľa originálneho názvu mala byť, dosahuje toto dielo nadpriemernú kvalitu a môže pomôcť pri úsilí zdokonaliť sa v oblasti jeho zamerania.
Čti víc

Čti víc
Čti víc
Kupte společně
Velká kniha rétoriky - Wolfgang Bilinski
After 1: Polibek - Anna Todd
574 Kč
Ušetříte 104 Kč

„Dobrá a krásná kniha je ta, která plnými hrstmi rozsévá otazníky. “

Jean Cocteau