Knihy
E-knihy

Steve Jobs (české vydání)

Práh, 2011
9 hodin čtení
Nakladatel
Práh, 2011

Kniha STEVE JOBS od Waltera Isaacsona, autora známých životopisů Benjamina Franklina a Alberta Einsteina, je exkluzivním životopisem Steva Jobse, zakladatele Applu, sepsaným s jeho pomocí a podporou...

Čti víc

499 Kč

Vyprodané, jsou však dostupná jiná vydání.

Zadejte e-mail a my vám dáme vědět, jakmile bude kniha dostupná.

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 1500 výdejních míst
  • dárek ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Kniha STEVE JOBS od Waltera Isaacsona, autora známých životopisů Benjamina Franklina a Alberta Einsteina, je exkluzivním životopisem Steva Jobse, zakladatele Applu, sepsaným s jeho pomocí a podporou. Na podkladě více než čtyřiceti rozhovorů s Jobsem provedených v průběhu dvou let - a stejně tak interview s více než stovkou členů jeho rodiny, přátel, konkurentů, soupeřů i kolegů - pojednává tato kniha o životě plném vrcholů i propastí a o pronikavě intenzivní osobnosti tvořivého podnikatele, jehož vášeň pro dokonalost a železné odhodlání zcela převrátilo šest odvětví lidské činnosti: osobní počítače, kreslené filmy, hudbu, telefony, počítačové tablety a digitální tisk. V době, kdy se společnosti po celém světě snaží vybudovat ekonomiku digitálního věku, stojí Jobs v popředí jako nejvyšší ikona v oboru vynalézání nových věcí a představivosti uvedené do praxe. Věděl, že nejlepší způsob, jak vytvořit v 21. století nějaké hodnoty, je ve spojení kreativity a technologie, takže vybudoval firmu, kde jsou převratné nápady kombinovány s pozoruhodnými technickými počiny.

Ačkoli Jobs na této knize spolupracoval, nesnažil se o žádnou kontrolu toho, co už bylo napsáno, ani nechtěl mít právo přečíst si knihu předtím, než bude vydána. "Udělal jsem hodně věcí, na něž nejsem pyšný, jako když jsem dostal svou přítelkyni ve 23 letech do jiného stavu a jak jsem se s tím vypořádal," přiznal se. "Ale nemám ve skříni žádné kostlivce, kteří by nesměli ven."

Jobs mluvil otevřeně, občas dokonce krutě o lidech, s nimiž pracoval či proti nimž vystupoval. A podobně si i jeho přátelé, nepřátelé a kolegové vytvořili nepřikrášlený pohled na vášně, démony, perfekcionismus, touhy, dovednost, ďábelskost a posedlost pro vedení, které tvarovaly jeho přístup k podnikání i k novátorským výrobkům, jež byly toho všeho důsledkem.

Jobs doháněl lidi kolem sebe k zuřivosti a zoufalství. Ale jeho osobnost a výrobky se tak vhodně doplňovaly, stejně jako se o to snažil u hardwaru a softwaru Applu, jako by to byla součást jakéhosi integrovaného systému. Jeho příběh je proto jak poučný, tak varující, plný lekcí o novátorství, charakteru, vůdcovství a hodnotách.
Čti víc
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Originální název
Steve Jobs
Rozměr
145×208 mm
ISBN
9788072523528
Naše katalogové číslo
111218
Počet stran
656
Hmotnost
905 g
Rok vydání
2011
Vazba
pevná vazba s přebalem
Jazyk
český
Nakladatelství
Práh

Kniha rozpráva príbeh o živote priekopníka v IT technológiách,
ktorý sa síce nikdy samotnému programovaniu moc nevenoval,
no vďaka jeho citu pre detail, nosu na správnych ľudí a odhodlaní,
ktoré iných privádzalo na pokraj šialenstva, dokázal vybudovať firmu ktorá sa stala monopolom. Kniha je veľmi pútavá nielen zaujímavosťami zo sveta IT ale celkovým dejom, ktorý je síce podľa skutočnej udalosti, no nemuseli by sa zaň hanbiť ani najlepší scenáristi. Knihu by som odporučil nie len fanúšikom Apple, ale aj ľuďom, ktorí chcú siahnuť po zaujímavej motivačnej literatúre. Dielo zachytáva život Steva, všetky prelomové okamihy z jeho života, no nevykresľuje ho idealisticky, ale aj s chybami, ktoré má každý z nás.

Čti víc

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

4,7 / 5

148 hodnocení

112
24
7
0
3

Filip Dornik
10.7.2019
Geniálne napísaná kniha. Ľahko čitateľná, zaujímavá a hlavne nie chaotická. Dozviete sa veľa zaujímavých vecí o Jobsovi, jeho celoživotnej práci a samozrejme o spoločnosti Apple. Hlavne po dočitaní, keď sa pozriete nato, čo robí a aké produkty robí Apple a akú víziu mal Jobs, tak je to na zamyslenie
Čti víc
Timotej Mojcher
21.12.2018
Jobs
Najlepšia biografia! V knihe sa dozviete tie najzaujímavejšie informácie o tom aký bol Jobs človekom a aký bol jeho život. Ako vznikal Apple a prečo je dnes tam kde je a patrí medzi najhodnotnejšie spoločnosti na svete
Čti víc
Tomáš Chovanec
3.8.2018
Nemusíte byť nadpriemerne inteligentný, aby ste zmenili svet...
Skvelá a obšírna kniha, v ktorej sa dozviete o:
1. Počiatku a neskôr vnútorných bojoch v Apple
2. Vyvíjaní Apple II, Macintosh, Pixar rozprávok, iMac, iPod (atď)
3. Ich hlavnom vizionárovi a vodcovi Jobsovi (neuprósny, cieľavedomý,
Odporúčam nadšencom alebo verným zákazníkom Apple, ktorí si ich produkty kupujú, nielen kvôli jabku.
Čti víc
Mária Uhrová
27.12.2016
Vynikajúca!
Nikdy som netušila, že budem niekedy vo vyššom veku potrebovať počítač. Hoci syn ako 17 -ročný v roku 1985 vymyslel nový programovací jazyk, ktorý mu nepatentovali preto, lebo je ich už vraj veľa. Táto kniha ma už od svojho vydania priťahovala, a vôbec neľutujem, že som si ju teraz v čase okolo Vianoc prečítala. Podrobne je rozobraná v recenziách, ja chcem len dodať, že aj keď nie som v tejto oblasti moc dobre zorientovaná, nevedela som sa od nej odtrhnúť. Okrem toho, že som dávno od syna počula o firmách ako Intel, Microsoft, alebo Hewlett Packard, keď som ešte netušila na čo vlastne počítač je, konečne som sa dozvedela veľa z histórie vývoja počítačových technológií cez psychologicky podrobne a zaujímavo opísaný život génia Steva Jobsa.
Čti víc
Kateřina Plickova
25.5.2016
Kdo byl vlastně Steve Jobs? Jak dosáhl svého úspěchu? A jak stvořil jednu z nejvlivnějších značek světa?

Na tyto a mnohé jiné otázky, které by ani čtenáře nenapadlo položit, odpovídá tato zajímavá kniha. Nejedná se o životopisný svazek jako mnohé jiné, ale o unikátní dílo složené z nepřeberného množství rozhovorů. Všechny byly uskutečněny s požehnáním Steva Jobse a Isaacson vyzpovídal i ty nejmenší postavičky v životě velikána, aby obraz jeho života byl ucelený a nevypadl ani jediný pixel.

Při čtení je snadné zapomenout, že se jedná o skutečný příběh žijících lidí a ne o akční román, přecházející až v psychologický thriller. Stvoření značky Apple, vznik a zkáza dalších podniků s ním spojených a realizace vizí Jobse i jeho věrných není jen suchým přehledem ekonomických faktů, autor do knihy přenesl emoce, strach i radost, zoufalství i opojení z náhlých úspěchů.

Prožít příběh Steva Jobse až do nevyhnutelného konce byl krásný zážitek, knihu doporučuji každému, rozhodně ne jenom PC nadšencům. Je psána jednoduše a poutavě, a své si v ní najde každý.

Já jsem si odnesla lítost nad smrtí velikána, který dal světu nejenom úžasné elektronické hračky, ale i své vize. Mrazivě pravdivé vize.
Čti víc
UPIR
1.4.2016
Životopis \'pána jabĺk\'
Nezvyknem sa venovať čítaniu životopisných kníh. Dobrý životopis musí mať niekoľko základných stavebných kameňov. Či už je to skúsený autor, ktorý si dokáže poradiť s obtiažnou a nie vždy záživnou látkou, alebo zaujímavý príbeh a tiež kvalitný hlavný protagonista. S istotou dnes viem povedať, že táto kniha má z každého niečo. Steva Jobsa som okrajovo vnímal ako rozporuplnú osobnosť stojacu za úspechom spoločnosti Apple (ktorú, len tak mimochodom nemám vôbec rád, pre ich uzavretý a autoritársky prístup ku svojim zákazníkom a produktom). Že som sa dozvedel o mnohých jeho sférach pôsobenia, o ktorých som ani netušil (napr. pôsobenie v Pixare a vplyv na animáky, jeho nevídaná schponosť komplikované veci zjednodušovať, snaha spájať technológiu a umenie do jedného funčného a dokonalého celku...) a ktoré ma zaujali znamená, že Jobs ako protagonista vyšiel na jednotku. Waltera Isaacsona som predtým vôbec nepoznal, ale že dokázal podať také množstvo rôznorodých faktov, udalostí a kontroverzných rozhodnutí jedného človeka, ktoré ovplyvnili svet v toľkých sférach a pritom ani na chvíľu nenudil, vypovedá o jeho novinárskych kvalitách. A že človek, ktorý bytostne nemá rád Apple, ich prístup, produkty a zmýšľanie zrazu začne niektoré veci chápať, nezatracovať, či dokonca s nimi súhlasiť a obhajivať - to je zas dôkaz výborného príbehu s myšlienkou aj pointou. Isaacsonov Jobs je jednoznačne kniha, ktorá stojí za to si ju prečítať a zamyslieť sa. Zároveň je mi jasné, že to nie ne kniha pre všetkých. Pokiaľ niekto berie sféru počítačov, internetu, mobilných zariadení len ako spotrebný materiál a bežnú rutinnú súčasť života; ktorej vznik a vývoj ho absolútne nezaujíma, bude preňho kniha nudná, plná zdanlivo nesúvisiacich vyblednutých príbehov a spomienok. Aj preto v hodnotení triezve tri hviezdy z piatich.
Čti víc

Čti víc

„Řekni mi, co čteš, a já ti povím, kdo jsi. “

anglické přísloví