Nezmeškejte 100 Kč poukázku jako dárek k nákupu! Více info Nezmeškejte 100 Kč poukázku k nákupu! Více info
Pán prstenů I. - Společenstvo Prstenu - ilustrovaná verze - J.R.R. Tolkien
Pán prstenů I. - Společenstvo Prstenu - ilustrovaná verze
299 Kč
Knihy
E-knihy

Pán prstenů I. - Společenstvo Prstenu - ilustrovaná verze

J.R.R. Tolkien

John Ronald Reuel Tolkien byl anglický spisovatel, autor knihy Hobit a jejího pokračování Pán prstenů. Byl to významný jazykovědec, znalec anglosaštiny (staré angličtiny) a staré norštiny. Na Oxfordské univerzitě působil v letech 1925-1945 jako profesor anglosaštiny, v letech 1945-1959 potom...

6 hodin čtení
Nakladatel
Mladá fronta, 2001
1. díl série
Pán prstenů

Ilustrovaná verze prvního svazku světoznámé trilogie, zaujímající dnes čelné místo v klasické světové fantasy.

Čti víc

299 Kč

Vyprodané, jsou však dostupná jiná vydání.

Zadejte e-mail a my vám dáme vědět, jakmile bude kniha dostupná.

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 1500 výdejních míst
  • 100 Kč poukázka jako dárek k nákupu nad 999 Kč

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

   Tolkienův dramatický a spletitý příběh o kouzelném prstenu, který hraje klíčovou roli v urputném boji mezi silami dobra a zla v dávnověké Středozemi, volně navazuje na populárního Hobita a zavede mladé i dospělé milovníky fantazie znovu do světa tajemných krajů a pohádkových bytostí; proti svému předchůdci se však rozbíhá do širšího dějového proudu, nabízejícího strhující příběh i pozoruhodné myšlenkové a jazykové bohatství.

Současné vydání však nabízí milovníkum Tolkienova světa ještě více - obohatí je o devatenáct puvodních ilustací, jejichž autorem je britský výtvarník Alan Lee a které jsou právem označovány jako kongeniální.Tři prsteny pro krále elfů pod nebem,

Sedm vládců trpaslíků v síních z kamene,

Devět mužů: každý je k smrti odsouzen,

Jeden pro Temného pána, jenž dlí na trůně

v zemi Mordor, kde se snoubí šero se šerem.

Jeden prsten vládne všem, Jeden jim všem káže,

Jeden všechny přivede, do temnoty sváže

v zemi Mordor, kde se snoubí šero se šerem...


Ukázka z knihy:

Náhle první z Jezdců pobídl koně kupředu. Ten se zarazil před vodou a vzepjal se. Frodo se s námahou napřímil a zamáchal mečem. "Jeďte zpátky!" vykřikl. "Jeďte zpátky do země Mordor a už mně nepronásledujte!" Hlas zněl jemu samému tence a ječivě. Jezdci stanuli, Frodo však neměl Bombadilovou sílu. Nepřátelé se rozesmáli drsným smíchem. "Pojď k nám! Pojď k nám!" volali. "Vezmeme tě do Mordoru!"
"Jeďte zpátky!" zašeptal.
"Prsten! Prsten!" vykřikli smrtícími hlasy a jejich vůdce ihned pobídl koně do vody, těsně následovám dalšími dvěma.
"Při Elbereth a sličné Lúthien," vydechl Frodo z posledních sil a zdvihl meč, "nedostanete ani Prsten, ani mně!"
Tehdy vůdce, který byl již v půli Brodu, povstal hrozivě v třmenech a zvedl ruku. Frodo oněmel: Cítil, jako se mu jazyk lepí k ústům a jak težce mu tepe srdce. Meč se zlomil a vypadl z třesoucí se ruky. Elfí kůň se vzepjal a zaržál. První z černých koní byl již téměř u břehu.
V tom okamihu se rozlehl rachot a řev: burácení vod valících záplavu kamenů. V mlhách spatřil Frodo řeku, jak se pod ním zvedá a jejím proudem se žene chocholatá jízda vln. Zdálo se mu, že jim na hřebenech jiskří bílé plamínky, a napůl měl dojem, že vidí ve vodě jezdce na bílých koních s pěnící hřívou. Tři Jezdci, kteří cválali uprostřed Brodu, byli vodou zaplaveni: zmizeli, náhle pohřbeni rozlícenou třísní. Ti vzadu se zalekli a ustoupili.
Než mu docela selhaly smysly, zaslechl Frodo výkřiky a zdálo se mu, že za Jezdci váhajícími na břehu vidí zářivou postavu z bílého světla; za ní běžely stínové postavičky mávající plameny, které rudě zářily v šedé mlze, jež padala na svět.
Černých koní se zmocnilo šílenství a v hrůze nakákali i s Jezdci do bouřící povodně. Jejich pronikavé výkřiky utonuly v burácení vod, které je odnášely. Pak Frodo ucítil, že padá, a rachot a zmatek jako by se vzduly a pohltily ho zároveň s nepřáteli. Víc neviděl ani neslyšel.
Čti víc
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
420
Jazyk
český
Nakladatelství
Mladá fronta
Vazba
pevná vazba
ISBN
8020409254
Naše katalogové číslo
10649
Rozměr
170×240 mm
Rok vydání
2001

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

4,5 / 5

45 hodnocení

50
10
3
0
2

Rostislav Kubín
25.2.2016
První kniha z trilogie Pán prstenů od otce fantasy je pro čtenáře a milovníky Tolkienova přesně to, čím je bible pro křesťany. Knihu jsem si zamiloval hned po prvním přečtení a moc rád se k ní vracím. Navíc její úžasné grafické zpracování (design vazby) je naprosto fenomenální a odpovídá krásám Středozemě. Celý příběh je psán velmi čtivou formou a provede čtenáře napříč Středozemí a představí mu mnoho postav, které se může zamilovat. Ať už jde o Froda, Sama, Gandalfa, Aragorna, Legolase či kohokoli jiného, vždy vás pobaví. Děj, který provází celou trilogii je nastíněn hned ze začátku a často je v knize odkazováno na Hobita (odehrává se cca 60 let před Společenstvem prstenu). Velmi dobrým způsobem je zpracováno vypravování o putování Froda, který nese Jeden prsten do hory Osudu. Během jeho výpravy se utvoří společenstvo prstenu ze spousty hrdinů z různých ras, kteří spolupracují aby dosáhli společného cíle. Závěr knihy je celkem smutný, kdy zemře jedna z hlavních postav (nebudu spoilerovat). Celá trilogie by opravdu neměla chybět v ničí knihovně. Čti víc
Samo
30.5.2009
Názor čitateľa
no je to víborná kniha je to sice zdlhave miestami nudne ale ak sa odhodláte a prečitate si prvu knihu budete chciet dalsiu a ked prečitate poslednu bude vám luto že není dalsia kniha pán prstenov je víborní príbeh Čti víc
Cukor
4.3.2003
5 hviezdiciek???
No teda neprehanate to trochu??
Je tam na moj vkus vela vaty.
Čti víc
Pepek Namornik
4.3.2003
Tolkien???
Citajte Gemmela, na Tolkiena sa vykaslite... Čti víc
balin
15.2.2002
Film??
Čítajte knihu,na film sa vykašlite... Čti víc

Čti víc
Čti víc

„Dobrá a krásná kniha je ta, která plnými hrstmi rozsévá otazníky. “

Jean Cocteau