Ahoj krásko - Ann Napolitano, Metafora, 2024
Prokletý král - J.D. Rinehart, Host, 2015

120 Kč

Při nákupu nad 999 Kč
poštovné zdarma
Přečtená
Prokletý král - J.D. Rinehart, Host, 2015
Přečtená
Prokletý král - J.D. Rinehart, Host, 2015

Prokletý král
Přečtená

Království Toronie složené ze tří říší je sužováno občanskou válkou. Železnou rukou tu vládne král Brutan, jehož vláda je plná krutosti a utrpení. Naději přináší proroctví, že... Číst víc

3,5 2 hodnocení
1. díl série
Koruna tří
Nakladatel
Host, 2015
Počet stran
327

Království Toronie složené ze tří říší je sužováno občanskou válkou. Železnou rukou tu vládne král Brutan, jehož vláda je plná krutosti a utrpení. Naději přináší proroctví, že se králi narodí trojčata. Ta mají Brutana zabít a společně nastoupit na trůn... Číst víc

  • Pevná vazba s přebalem
  • Mírně opotřebovaná
  • Čeština

120 Kč

Skladem
  • Osobní odběr 24. 6.
  • Na vaší adrese 24. 6.

Osobní odběr

Knihkupectví Brno, Velký Špalíček
24. 6. (objednejte do 17:00)
Partnerské knihkupectví
25. 6.
Odběrní místo PPL
24. 6. (objednejte do 17:00)
Odběrní místo Zásilkovna
25. 6.
AlzaBox
25. 6.

Doručení na adresu

Kurýr GLS
25. 6.
Kurýr PPL
24. 6. (objednejte do 17:00)

Přečtené knihy nám můžete poslat i vy!

Pošlete nám svoje přečtené knihy a získejte poukázku na nákup.

Vyzkoušet Knihovrátek

Proč nakupovat na Martinus.cz?

  • Doprava zdarma od 999 Kč
  • Více než 5 000 výdejních míst
  • Záložky ke každému nákupu

Naši skřítci doporučují

Neztratit se sama v sobě - Erik Tabery, Zuzana Čaputová, Respekt Publishing, 2024

Více o knize

Trojčata, rozdělená po narození, jsou předurčena vládnout Toronii. Cesta k trůnu je však dlouhá a krvavá..
Království Toronie složené ze tří říší je sužováno občanskou válkou. Železnou rukou tu vládne král Brutan, jehož vláda je plná krutosti a utrpení. Naději přináší proroctví, že se králi narodí trojčata. Ta mají Brutana zabít a společně nastoupit na trůn. Tehdy v království zavládne mír. Trojčata se skutečně narodí, ale čaroději Melchiorovi se je podaří dostat z královského hradu dřív, než se o nich někdo dozví.

Když je trojčatům třináct let, žijí rozdělena v různých koutech království a o existenci svých sourozenců netuší. Elodie vyrůstá ve šlechtické rodině. Dobře ví, že je nástupkyní trůnu, a podle toho se i chová. Je ctižádostivá a spratkovitá. Co ale neví, je, že rodina, u níž žije, ji plánuje využít jako loutku a vládnout sama. Galf, který trpí zvláštním postižením, putuje s potulnými komedianty a předvádí akrobatická čísla jako hadí muž. Tarlan žije ve vzdálené ledové zemi Yalaste, kde se naučil mluvit s obrovskými ptáky torody — a s lidmi nechce mít nic společného.
Číst víc
Originální název
The Cursed King
Počet stran
327
Vazba
pevná vazba s přebalem
Rozměr
145×212 mm
Hmotnost
451 g
Rok vydání
2015
Naše katalogové číslo
1235933
Styl
dobrodružný
Jazyk
čeština
Překlad
1. díl série
Koruna tří
Nakladatel
Host
Kategorizace

Našli jste nepřesnosti? Dejte nám, prosím, vědět!

Nahlásit chybu

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Hodnocení

3,5 / 5

2 hodnocení

1
0
0
1
0

Jak se líbila kniha vám?

Čtenářské recenze

Anise Napoleao dos Reis
Ověřený zákazník
21.1.2018
Jak již bylo zmíněno, u této knihy není vůbec jasné, jaké věkové skupině je určena. Nepřipadala mi jako zas tak moc velké klišé (třeba jen ještě nejsem vůbec sečtělá :-D. Zastávám také názor, že Harry Potter a prokleté dítě je to největší klišé ze všech.).Kniha se mi rozhodně velmi líbila a doporučila bych ji čtenářům podobné věkové kategorie 12 - 14 let. Číst víc
Anna Burová
Ověřený zákazník
10.8.2016
Tento příspěvek prozrazuje důležité momenty děje, proto je skrytý, abychom vám nepokazili zážitek ze čtení.
Úvodem bych chtěla říct, že bych s touto knihou nejspíš neměla tolik problémů, kdyby nebyla propagována jako "Hra o trůny pro mladší čtenáře". Což na mě ostentativně zírá z obálky.

Tohle a Hra o trůny mají asi tolik společného, jako Harry Potter a Popelka. Když se budete hodně snažit, určité podobnosti najdete. Jinak jsou to ale dvě úplně odlišné věci.

Ke knize samotné. Hlavní problém, který jsem měla už od strany jedna až do úplného konce, byl ten, že jsem se snažila přijít na to, na čem vlastně tahle kniha má být postavena. Příběh? Rozhodně ne. Příběh nepřináší nic moc nového: proroctví, tři sourozenci předurčení k velkým činům a k tomu, aby vládli království, čaroděj, který zmizel, tyranský král - to už tady bylo, a mnohokrát. Problém této knihy je, že autorovi se podařilo najít víceméně každé klišé, které ve vesmíru existuje, a umístit ho do tohoto příběhu.

Tak tedy k postavám. Tři sourozenci mají různé dějové linky, protože vyrostii odděleně a nemají ani tušení o existenci těch druhých (další klišé). Galf je akrobatem v kočovné skupině, Elodie je šlechtičnou, která jako jediná ví o svém původu, a Tarlan žije s jakousi čarodějnicí v zemi ledu. Všichni tři mají rovněž určité speciální schopnosti.

Ze všech tří pro mě byla zajímavá pouze Tarlanova linka - jeho vztah ke zvířatům a v podstatě zvířecí způsob myšlení (chránit svoji smečku) byl alespoň uvěřitelný a dojemný. Způsob, jakým vnímá lidi a v podstatě nikomu nedůvěřuje, je také poměrně realistický pro někoho, kdo vyrostl v divočině, ale zároveň v sobě Tarlan má určitou prozíravost a zdravý rozum. Ano, Tarlanovi bych tady mohla fandit.

Elodie je neuvěřitelně otravná postava. Je mi jasné, že taková má na začátku být, jenže ono se to nezlepší. Rovněž její "vývoj" je extrémně rychlý a nepravděpodobný. Autor ji nechává, aby se učila z tvrdých ran, to je pravda, ale přesto je to pořád jen třináctileté děvče, které nikdy předtím nevidělo armádu, ani v této oblasti nepodstoupilo žádný výcvik. Na začátku ji zajímají jen hezké věci a oblečení, a o pouhých pár dní/týdnů najednou vede armádu, vymýšlí bojovou strategii a okouzluje jak lidi, tak duchy. Mě rozhodně neokouzlila, a to mám většinou tendence přilnout spíše k ženským postavám. Tohle nebyl ten případ.

Galf byl pro mě jako postava dost nevýrazný. Nejvíce rozčilující je na něm to, že si je vědom toho, že ho lidé kolem něj využívají, ví, že to, co se kolem děje, je špatné, ale stejně v tom pokračuje. Protože to "vyřeší později", jenže "později" je moc pozdě. Celkově se ale chová docela uvěřitelně, akorát hloupě. S tím bych mohla žít, ale určitě bych mu nemohla fandit.

Klasický tyranský král. Problém s tímhle tyranem je ten, že Brutan je prostě ten záporák, tak je to řečeno a tak se také chová, ale žádný jiný účel v příběhu nemá. Proč je zlý? Proč všichni doufají, že ho někdo sesadí? Co vlastně lidem provádí? Nevíme. Víme jen to, že se oženil se ženou, která se k němu perfektně hodí, protože Magritte je Brutan v ženské podobě.

Když na trůn nastoupí jeho syn Nynus, alespoň konečně dostáváme toho pravého záporáka - víme, proč je zlý, dostaneme několik příkladů jeho krutosti a svým způsobem můžeme rozumět tomu, jak myslí (což je něco, co Brutan nikdy nedělá - jen se pohybuje a řve - nejen poté, co vstane z mrtvých, ale totéž dělal i za života).

O čarodějích v této knize se ani nebudu zmiňovat, protože jeden z nich se objeví pouze v prologu a pak na poslední straně, a ten druhý se jen chaoticky motá kolem.

Co mě na této knize nejvíce rozčilovalo, byl fakt, že když už se stalo něco důležitého, stalo se to moc rychle a moc snadno. Postavy se často dostaly do pasti, ale unikly bez větších potíží (Tarlan je na to přímo expert), záporné postavy jsou hloupí a neschopní idioti (to je na vás, Lorde Vicerine), žádné překvapení se nekoná - víme, kdo sourozenci jsou, víme, kdo jsou záporáci, dojde nám i to, kdo je Fessanův otec, takže tady tady žádné překvapení nehrozí. Jediný moment překvapení je Brutanovo zmrtvýchvstání, ale byla armáda zombíků skutečně to, k čemu tahle kniha směřovala?

Další problém jsem měla se stylem, nebo chcete-li, jazykem. Zpočátku jsem měla pocit, že čtu pohádku. Dialogy vyznívaly, jako by postavy byly retardované (zejména dialogy Galfa a Nynuse - ty přímo fyzicky bolí). Pořád jsem měla pocit, že čtu knihu pro mladší čtenáře, ale je to opravdu kniha pro mladší čtenáře? Chci tím říct, lidé tam umírají, v poměrně velkém množství a poměrně drsným způsobem (to je nejspíš ta jediná podobnost mezi touto knihou a Hrou o trůny). Měli by něco takového číst mladší čtenáři? Asi by mohli, ale pokud je tohle to jediné, co si z knihy odnesou, což se nejspíš stane, pak bych jim doporučila něco s trochu lepším poselstvím.

Měla jsem problém tuhle knihu dočíst a dočetla jsem ji jen proto, že jsem pořád doufala, že to bude lepší. Nebylo. Přečtu si pokračování? Ne. Četla jsem to hlavně proto, abych mohla doporučit žákům, které učím, něco, co by představovalo fantasy stejného typu, jako je Hra o trůny (protože na tu jsou moc mladí), ale z této knihy příklad rozhodně neudělám.
Číst víc

Nakladatelství Host

Číst víc

„Možná se pokaždé, když otevřeme oči, znovu narodíme, a následně v nás něco umře, když je zavřeme.“

Letní světlo, a pak přijde noc - Jón Kalman Stefánsson, 2021
Letní světlo, a pak přijde noc
Jón Kalman Stefánsson