Barva nachu - Alice Walker, Kontrast Vintage, 2024
Když smrtelníci spí - Kurt Vonnegut jr., Argo, 2014

213 Kč

Při nákupu nad 799 Kč
poštovné zdarma
Když smrtelníci spí - Kurt Vonnegut jr., Argo, 2014
Když smrtelníci spí - Kurt Vonnegut jr., Argo, 2014

Když smrtelníci spí

Třetí posmrtně vydaná sbírka Kurta Vonneguta nám předkládá další originální povídky z počátku autorovy kariéry. S působivou jasnozřivostí v nich autor pitvá soudobou honbu za... Číst víc

4,0 1 hodnocení
Nakladatel
Argo, 2014
216 stran
3 hodiny čtení

Třetí posmrtně vydaná sbírka Kurta Vonneguta nám předkládá další originální povídky z počátku autorovy kariéry. S působivou jasnozřivostí v nich autor pitvá soudobou honbu za penězi, láskou a věhlasem, která svérázně formuje osudy jeho postav... Číst víc

  • Pevná vazba
  • Čeština

213 Kč

Skladem 1 ks
Posíláme ihned

Potřebujete poradit knihu?

Zeptejte se online knihkupce!

Proč nakupovat na Martinus.cz?

  • Doprava zdarma nad 799 Kč
  • Více než 5 000 výdejních míst
  • Záložky ke každému nákupu

Naši skřítci doporučují

Čtvrté křídlo - Rebecca Yarros, Nakladatelství Fragment, 2024

Více o knize

Třetí posmrtně vydaná sbírka Kurta Vonneguta nám předkládá další originální povídky z počátku autorovy kariéry. S působivou jasnozřivostí v nich autor pitvá soudobou honbu za penězi, láskou a věhlasem, která svérázně formuje osudy jeho postav.

Brilantní technik George se tak rozhodne pro dráhu obchodního cestujícího, která mu umožní žít se svou mluvící lednicí Jenny, mladá, idealistická sekretářka Amy se zamiluje do bankovního lupiče na útěku, štědré životní pojistky vyvolají epidemii sebevražd, ambiciózní a sebevědomý stavitel silnic si doma hraje s vláčky, dokud mu jeho fantazijní říši nezničí nemilosrdný ženský element, zapšklý novinář je přinucen předsedat výboru soutěže o nejlepší vánoční osvětlení, čímž mu do života zasáhne nejprve podezřele rozhazovačný kriminálník a poté i vánoční zázrak, postarší vdova po chovateli prasat dostává dojemné milostné dopisy od tajemného muže a rozhodne se čelit realitě tím, že se za ním vypraví osobně…
V souboru Když smrtelníci spí Vonnegut se sobě vlastní obrazotvorností, pozorovatelským nadáním i humorem výstižně zachycuje, jak vypadá nebo by mohl vypadat svět kolem nás.

Z našeho blogu: Když smrtelníci spí

Číst víc
Počet stran
216
Vazba
pevná vazba
Rozměr
135×210 mm
Hmotnost
352 g
ISBN
9788025710128
Rok vydání
2014
Naše katalogové číslo
166657
Styl
filozofický, tragický, humorný
Jazyk
čeština
Překlad
Nakladatel
Argo
Pro koho
pro ženy, pro muže
Kategorizace

Našli jste nepřesnosti? Dejte nám, prosím, vědět!

Nahlásit chybu

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Kupte společně
Když smrtelníci spí - Kurt Vonnegut jr., Argo, 2014
Vyletí ptáček - Kurt Vonnegut jr., Argo, 2011
433 Kč

Hodnocení

4,0 / 5

1 hodnocení

0
1
0
0
0

Jak se líbila kniha vám?

Čtenářské recenze

Petr Čapek
Ověřený zákazník
13.7.2014
Názor čtenáře
Příběhy z této sbírky mají jasný směr a na rozdíl od překombinovaných textů, se kterými se setkáváme dnes a denně, nenutí čtenáře nad ničím hloubat, nebo se neustále vracet v textu zpět, abychom vůbec pochopili co nám autor chtěl říct. Vše je jednoduché s předem danou zápletkou, kterou nemusíte složitě objevovat. Díky této lehkosti se můžete naplno uvolnit a užívat si jednotlivé příběhy naplno, tak jak to autor zamýšlel.

I díky všudypřítomnému humoru řady z nich, nejsou rozhodně nudné a dokážou zaujmout i náročnějšího čtenáře, který uvítá jejich lidský rozměr. Autor se zde primárně zaměřuje na lidské emoce a pocity, od lásky, přes extrémní odpovědnost, až k pocitu zadostiučinění. To je jen pár namátkou vybraných věcí, které čtenáři v této sbírce naleznou. A přestože jsou to dílka stará přes šedesát let, stále neztratili nic ze své aktuálnosti a atraktivity pro dnešní čtenáře.

A pokud jste se s Vonnegutem a jeho tvorbou doposud nesetkali, možná vás Když smrtelníci spí přesvědčí, nebo alespoň nalákají k dalším dílům tohoto jedinečného autora dvacátého století. Pokud ne, pořád v této knize získáváme milého společníka na dovolenou, který dokáže vykouzlit úsměv na tváři a od svého čtenáře nežádá takřka nic, jen uvolnění a lehký závan sentimentality nad léty minulými.
Číst víc

Nakladatelství Argo

Číst víc
Kupte společně
Když smrtelníci spí - Kurt Vonnegut jr., Argo, 2014
Vyletí ptáček - Kurt Vonnegut jr., Argo, 2011
433 Kč

„Existuje teorie, která tvrdí, že kdyby jednou někdo přišel na to, k čemu vesmír je a proč tu je, vesmír by okamžitě zmizel a jeho místo by zaujalo něco ještě mnohem bizarnějšího a nevysvětlitelnějšího. Existuje jiná teorie, která tvrdí, že už se to stalo.“