Proč děti neprospívají - John Holt, Nakladatelství Stehlík, 2003

220 Kč

Při nákupu nad 999 Kč
poštovné zdarma
Proč děti neprospívají - John Holt, Nakladatelství Stehlík, 2003
Proč děti neprospívají - John Holt, Nakladatelství Stehlík, 2003

Proč děti neprospívají

První vydání této knihy vyšlo ve Spojených státech v roce 1964, rozšířené a doplněné vydání v roce 1982. Více než milion prodaných výtisků v polovině šedesátých let a pozdější... Číst víc

5,0 1 hodnocení
Nakladatel
Nakladatelství Stehlík, 2003
Počet stran
212

První vydání této knihy vyšlo ve Spojených státech v roce 1964, rozšířené a doplněné vydání v roce 1982. Více než milion prodaných výtisků v polovině šedesátých let a pozdější překlady do patnácti jazyků svědčí o tom, že základní téma této knihy... Číst víc

  • Pevná vazba
  • Čeština
Vyprodané

Zadejte e-mail a my vám dáme vědět, jakmile bude kniha dostupná.

Potřebujete poradit knihu?

Zeptejte se online knihkupce!

Proč nakupovat na Martinus.cz?

  • Doprava zdarma od 999 Kč
  • Více než 5 000 výdejních míst
  • Záložky ke každému nákupu

Naši skřítci doporučují

Srdcerváči 5 - Alice Oseman, CooBoo CZ, 2024

Více o knize

První vydání této knihy vyšlo ve Spojených státech v roce 1964, rozšířené a doplněné vydání v roce 1982. Více než milion prodaných výtisků v polovině šedesátých let a pozdější překlady do patnácti jazyků svědčí o tom, že základní téma této knihy – strach, nejistota a obavy, které děti prožívají ve školách, a důsledky, jaké to má na jejich schopnosti a ochotu učit se – se dotýká nejen obrovského množství rodičů a učitelů v anglicky mluvících zemích, ale je nesmírně aktuální i v našich podmínkách.
Kniha je rozdělena do pěti kapitol. První kapitola s názvem Strategie popisuje způsoby, jakými se děti vyrovnávají s požadavky, které na ně škola klade. Druhá kapitola Strach a neúspěch se zabývá působením strachu a pocitů selhání na psychiku dětí a třetí rozsáhlá kapitola Skutečné vzdělání zkoumá rozdíly mezi tím, co děti ,,mají umět” a tím, co je opravdu zajímá a znají ve skutečnosti. Čtvrtá kapitola Jak školy selhávají analyzuje způsoby, kterými školy podporují negativní dopady zavedeného způsobu výuky na žáky a v závěrečném Shrnutí se autor snaží formulovat obecné závěry vyplývající z předchozích kapitol.
Číst víc
Počet stran
212
Vazba
pevná vazba
Rozměr
150×220 mm
Hmotnost
409 g
Rok vydání
2003
Naše katalogové číslo
125765
Jazyk
čeština
Překlad
Nakladatel
Nakladatelství Stehlík
Kategorizace

Našli jste nepřesnosti? Dejte nám, prosím, vědět!

Nahlásit chybu

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Hodnocení

5,0 / 5

1 hodnocení

1
0
0
0
0

Jak se líbila kniha vám?

Čtenářské recenze

Alena Tomová
Neověřený nákup
18.5.2021
Proč děti neprospívají
Tak, vážení, v tejto knihe sú naozaj dobré postrehy. Hneď v prvej časti o taktikách či stratégiách detí, ako sa vyhnúť rozmýšľaniu a učeniu sa tým spôsobom, ako to chcú a očakávajú dospelí (predovšetkým učitelia v triede).
Kniha má asi iba jednu chybu - ale zato vážnu. Text je vysádzaný tenkým písmom (tenké čiary a k tomu ešte chudé písmená natlačené jedno hneď vedľa druhého) a preto je namáhavé ju čítať. Najhoršie sú pasáže vytlačené kurzívou, a tých je veru dosť.
Je to pre mňa utrpenie, stále čistím okuliare a viním ich za to, že sa mi písmenká zlievajú... Je možné, že si počkám na elektronickú verziu, úplne ma to odrádza od lúskania každého jedného slovíčka.

Takže čitatelia, pozor! Odporúčam si knihu najprv pocrieť v kníhkupectve a posúdiť, či je pre vás vhodná v tejto forme. Aby ste neboli v situácii notorického skladovateľa tejto obsahovo vynikajúcej knihy.
Číst víc

„Nemůžu se vrátit do včerejška, protože jsem tehdy byl jiný člověk.“

Alenka v říši divů - Lewis Carroll, Manuela Adreani, Giada Francia, 2014
Alenka v říši divů
Lewis Carroll, Manuela Adreani, Giada Francia