Vítejte! Vytvořte si u nás během chvilky vlastní účet a začněte nakupovat knihy rychleji, pohodlněji a levněji. Nakupujete u nás poprvé?

Odborná a naučnáEzoterika a duchovnoNáboženství a církevKřesťanstvíPravoslávni

Momentálně se v této nabídce nachází 44 titulů

1.
Martin C. Putna  ·  Vyšehrad (2015)
(1)
Kniha vysvětluje hlavní body ruských ­kulturních a duchovních dějin, jež by měl znát každý Čech, který chce rozumět tomu, co se děje v Rusku dnes. ­Výklad, dokumentovaný na... (více o knize)
Naše cena: 283 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dnů
2.
Monika Langrock  ·  Pavel Mervart (2013)
Libanon je barometrem politického dění na Blízkém východě a libanonští křesťané intelektuální elitou křesťanů Středního východu. Léta po skončení občanské války (1990) však popisují jako léta deziluze a deprese z politického vývoje země... (více o knize)
Naše cena: 275 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 8 dnů
3.
Karel Sládek  ·  Pavel Mervart (2013)
Kniha Karla Sládka se pokouší velmi čtivým a přesto řemeslně zdatným způsobem o uchopení ruské spirituality 19. století a první poloviny 20. století. Text, který rozebírá náročné otázky, je psán velmi přesvědčivě a s patřičnou akribií... (více o knize)
Naše cena: 227 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 8 dnů
4.
Sergij Stragorodskij  ·  Poznání (2015)
Patriarcha Sergij, občanským jménem Ivan Nikolajevič Stragorodskij (1867–1944), místodržitel moskevského patriarchátu v těžkých letech 1936–1943... (více o knize)
Naše cena: 209 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
5.
Slovenská biblická spoločnosť
(3)
Biblia s ikonami obsahuje výber biblických textov slovenského ekumenického prekladu spolu s ilustráciami Marthy Kapetanakou-Xynopoulou. Ilustrácie Marthy Kapetanakau-Xynopoulou majú ikonický charakter zobrazovania biblických príbehov a odrážajú.... (více o knize)
Naše cena: 375 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 14 dnů
6.
Hanuš Nykl  ·  Pavel Mervart (2014)
Rusko je z náboženského hlediska jedinečnou zemí. Kromě postavení největšího pravoslavného státu světa má primát i v dalších oblastech. V Evropě je státem s nejvyšším počtem muslimů. V Rusku se také nachází jediná autonomní součást evropského státu... (více o knize)
Naše cena: 379 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 8 dnů
7.
Paisij Svätohorský  ·  Futurum primum (2015)
Kniha Život starca Arsénia Kappadockého opisuje život askétu, ktorý žil a pôsobil koncom 19. a začiatkom 20. storočia v Kappadokii na východe Turecka. Autorom knihy je starec Paisij Svätohorský, jeden z najväčších askétov 20. storočia... (více o knize)
Naše cena: 380 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
8.
Antonyj Surožskij  ·  Karmelitánské nakladatelství (2015)
Drobná knížka Smrt není zlá zachycuje čtyři vynikající promluvy na téma smrti a křesťanské naděje v posmrtný život, které autor pronesl v ruské pravoslavné katedrále v Londýně v roce 1984. Pamatovat na smrt, připomínat si vlastní smrtelnost a... (více o knize)
Naše cena: 75 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
9.
Alexander Strižev  ·  Oto Németh (2010)
NA SKLADĚ
Uctievanie ikon v cirkvi je ako zažatý svietnik, ktorého svetlo nikdy nezhasne. Jeho jas sa nikdy nevyčerpal, nakoľko nevzplanul ľudskou rukou. On horel, horí a neprestane horieť. Tento zborník obsahuje najvýznamnejšie diela zasvätené teológii... (více o knize)
Naše cena: 551 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme ihned
10.
Ilarion Alfejev  ·  Pavel Mervart (2014)
Kniha Kristus – Vítěz nad podsvětím metropolity Ilariona Alfejeva se věnuje stěžejnímu tématu dogmatické a liturgické tradice pravoslavné církve: sestoupení Krista do pekel, jeho vítězství nad smrtí a vzkříšení mrtvých... (více o knize)
Naše cena: 313 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 8 dnů
11.
Ivana Noble, Kateřina Bauer, Tim Noble a Parush Parushev  ·  Centrum pro studium demokracie a kultury (2016)
Tato kniha navazuje na první monografii stejného autorského týmu nazvanou Cesty pravoslavné teologie na Západ ve 20. století (CDK, 2012). Nevypráví tedy znovu celý příběh, jak se po pádu... (více o knize)
Naše cena: 283 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 8 dnů
12.
Pavel Mervart (2009)
Ruská pravoslavná církev je nejpočetnější ze společenství pravoslavných církví. Její působnost sahá mimo hranice Ruské federace také na území Ukrajiny, Běloruska, Lotyšska, Litvy, Estonska, Moldávie, Ázerbajdžánu, Kazachstánu, Kyrgyzstánu, Tádžikistánu... (více o knize)
Naše cena: 237 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 20 dnů
13.
Ivana Noble, Kateřina Bauer, Tim Noble a Parush Parushev  ·  Centrum pro studium demokracie a kultury (2013)
Jakými cestami se pravoslavná teologie ve 20. století dostávala na Západ? Jak byla spojená s domovskými církvemi, které prožívaly otřesy, v nichž mizel starý život a zřídka se objevoval... (více o knize)
Naše cena: 433 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 5 dnů
14.
Jozef Horňáček  ·  VEDA
Publikácia zachytáva dynamický vývoj konfesného práva v 20. storočí na Slovensku - osobitne problematiku právnych a majetkových vzťahov gréckotolíckej... (více o knize)
Naše cena: 331 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 7 dnů
15.
Ilarion Alfejev  ·  Pavel Mervart (2010)
Izák Syrský, jeden z největších křesťanských mystiků všech dob, žil v 7. století jako mnich-poustevník v oblasti Mezopotámie (území dnešního Iráku a Íránu)... (více o knize)
Naše cena: 341 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 8 dnů
16.
Karel Sládek  ·  Pavel Mervart (2010)
(1)
Studium východoslovanské křesťanské spirituality a mystiky má v českém akademickém i duchovním světě již svoji dlouholetou tradici. Monografie Karla Sládka chce vložit "nový" kamínek do této mozaiky studia východoslovanského křesťanství... (více o knize)
Naše cena: 265 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 7 dnů
17.
Jan Kronštadtský  ·  Karmelitánské nakladatelství (2014)
(1)
„Dívej se na kteréhokoli člověka… jako na ten největší zázrak Boží moudrosti a Božího milosrdenství, a nebudeš mít důvod dívat se na něho spatra. Važ si ho a miluj ho stejně jako sebe, neustále a nezvratně. Odolej pokušení vidět na svém bližním... (více o knize)
Naše cena: 218 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 8 dnů
18.
Georgij Vasiljevič Florovskij  ·  Refugium Velehrad-Roma (2015)
Klasické dílo ruského teologa (1893–1979) sleduje vývoj ruské spirituality od jejích počátků až k autorově současnosti. Devět kapitol odpovídá ideovým etapám: krize ruského byzantinismu, poznávání Západu, protiklady 17. století, petrohradský převrat... (více o knize)
Naše cena: 551 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 8 dnů
19.
Martin Jindra  ·  Ústav pro studium totalitních režimů (2015)
Pravoslavní „Gorazdova směru“ patřili v české společnosti početně spíše k církevním popelkám. Přesto se dokázali nesmazatelně zapsat do dějin protinacistického odboje. Míra perzekuce, která postihla věřící této církve po odhalení sedmi československých... (více o knize)
Naše cena: 219 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 8 dnů
20.
Protojerej Alexander Meň  ·  Kalligram (2005)
NA SKLADĚ (4)
Naše cena: 210 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme ihned
123

Zúžení výběru

Oddělení
Autoři
Více Méně
Formát
Více Méně
Jazyk
Více Méně
Sklad
Barva obálky

RSS novinky z této kategorie
Postavy románu jsou mé vlastní možnosti, které se neuskutečnily. (Ladislav Klíma )
Kávička