popis
Ruský jazyk

Knihy Cizojazyčná literatura Ruský jazyk

V podkategorii Ruský jazyk se nachází 129 titulů.

(změnit výběr) všechny  

1.
Ruské pohádky (Mrázik a jiné)
Aljona Podlesnych  ·  Edika (2012)
Tři z nejznámějších ruských pohádek - O Mrazíkovi, Finist, jasný sokol, Carevič Ivan a Šedý vlk jsou zpracovány pro studijní účely a určeny mírně pokročilým studentům ruštiny. Publikace pomůže zábavným způsobem obohatit slovní zásobu, rozvinout... (více o titulu)
Naše cena: 256 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
2.
Ruské byliny A1/A2
Jana Hrčková  ·  Edika (2016)
Odvážili jste se na studium ruštiny, ale tradiční metody vás nebaví? Anebo chcete oprášit školní znalosti, ale nevíte, čím začít? Co třeba čtením příběhů o slavných ruských bohatýrech a bohatýrkách, kteří se nebojí ani hrůzostrašných draků, ani mocných... (více o titulu)
Naše cena: 170 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
3.
Anna Karenina
Lev Nikolajevič Tolstoj  ·  CPRESS (2010)
(2)
Dvojjazyčné zpracování světoznámého románu Lva Nikolajeviče Tolstého se snaží zpřístupnit středně pokročilým studentům ruštiny tragický příběh ženy, která se nebála kvůli lásce vymknout konvencím doby... (více o titulu)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
4.
Panovníci Ruska
Andrej Tereščuk  ·  Nakladatelství Fragment (2011)
Zajímáte se o historii? Jedinečná, moderní a bohatě ilustrovaná publikace z edice Odkaz vás seznámí se všemi historicky doloženými panovníky Ruska od kyjevských knížat, po všeruské imperátory. Objevte nové dimenze složitých lidských osudů osob... (více o titulu)
Naše cena: 284 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
5.
Ukrajins‘ka Povstans‘ka Armija inakše / Ukrajinská povstalecká armáda jinak
Národní knihovna ČR (2012)
Sborník příspěvků ze stejnojmenné mezinárodní konference pořádané Slovanskou knihovnou a občanským sdružení Ruta ve dnech 21. - 22. října 2010 v Klementinu. Studie se nezabývají vojensko-politickým významem Ukrajinské povstalecké armády... (více o titulu)
Naše cena: 114 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
6.
Osudná vejce / Rokovyje jajca
Michail Bulgakov  ·  Garamond (2013)
(1)
Sci-fi novela z r.1925 vypráví o vynálezu "paprsku života" profesora Persikova, který vinou neodbornosti vede téměř k apokalypse. Sci-fi novely a povídky Michaila Bulgakova z dvacátých let minulého století... (více o titulu)
Naše cena: 188 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
7.
České vědomí Bělarusi
Věra Lendělová, Jiří Marvan  ·  Karolinum (2013)
V tomto sborníku se setkává na 30 českých a běloruských autorů pojednávajících o širokém spektru mnohasetletých vzájemných vztahů i o současném stavu... (více o titulu)
Naše cena: 347 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 8 dní
8.
Tajemství bílého páva (rusko-český text)
Edika (2013)
Pro jazykové nadšence, kteří nepřestávají hledat a objevovat nová zákoutí ruštiny a volí i alternativní cesty, jak se v daném jazyce zdokonalit. Náš dvojjazyčný detektivní příběh je zavede do prostředí ruského maloměsta... (více o titulu)
Naše cena: 233 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 3 dní
9.
Tajemné příběhy o životě a smrti
Publikace představuje tři krátká díla ruských klasiků, která spojuje téma mystiky a tajemství v lidském životě. Je určena mírně pokročilým studentům ruštiny, kteří chtějí nevšedním způsobem rozšířit své jazykové znalosti. Kniha obsahuje upravené verze... (více o titulu)
Naše cena: 275 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
10.
Podivuhodné příhody Finti a jejích kamarádů
Jurij Andreev  ·  Skleněný Můstek (2015)
Dětská dobrodružná povídka je napsaná jako pokračování anglické lidové pohádky o třech malých prasátkách. Hrdinové povídky jsou jich děti, kteří se v současné době, během prázdnin, pouštějí do všelijakých dobrodružství, ... (více o titulu)
Naše cena: 475 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 15 dní
11.
Zpěvník ruských písní / Pesennik
Klaudia Eibenová, Jiří Klapka  ·  ALBRA (2014)
Unikátní bohatá sbírka ruských lidových i umělých písní (175 písní) s širokým okruhem námětů zahrnující poslední dvě století (písňové texty jsou opatřeny... (více o titulu)
Naše cena: 412 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 8 dní
12.
Evžen Oněgin / Jevgenij Oněgin
Sergejevič Alexander Puškin  ·  Romeo (2008)
Rusko-české zrcadlové vydání. Román ve verších o marné lásce a zrádném přátelství patří ke klenotům světové literatury. Překlad Milana Dvořáka byl oceněn mimořádnou tvůrčí odměnou za vynikající překlad vydaný v roce 1999. Druhé, přepracované... (více o titulu)
Naše cena: 283 Kč  (tedy ušetříte 5%) obvykle posíláme do 3 dní
13.
Romantické novely
Alexandr Grin  ·  Edika (2016)
Ve svých knihách ruský spisovatel Alexandr Grin vytvořil svět veselých a odvážných lidí, nádhernou zemi plnou voňavých keřů a slunce. Zemi nevyskytující se na žádné mapě s názvem Grinlandie... Tam se fantazie prolíná s realitou a z roztodivných událostí s (více o titulu)
Naše cena: 237 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
14.
Věčný manžel / Věčnyj muž
Fjodor Michajlovič Dostojevskij  ·  Garamond (2016)
Text z pera klasika ruské i světové literatury. Alexej Ivanovič Velčarinov musí kvůli nedostatku financí zůstat na léto v Petrohradě, ale to není zdaleka jediné nepříjemné zjištění, které na něj za horkých měsíců čeká. Ve městě se objeví muž... (více o titulu)
Naše cena: 219 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
15.
České pohádky - ruština
Eva Mrázková, Jana Hrčková  ·  Edika (2016)
Klasické české pohádky, které předávají po věky prarodiče svým vnukům, k vám nyní přicházejí v bohatě ilustrované dvojjazyčné knize, aby potěšily děti i dospělé. V knize najdete deset nejznámějších pohádek na motivy Karla Ja (více o titulu)
Naše cena: 379 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
16.
Idiot
Idiot  
Fjodor Dostojevskij  ·  Edika (2017)
Idiot zaujímá zvláštní postavení mezi romány Fjodora Dostojevského. Je to autorův jediný román, ve kterém je hlavním hrdinou člověk kladný, až ideální. Hrdina, který věří, že vnitřní krása, ušlechtilost a láska k bližnímu... (více o titulu)
Naše cena: 256 Kč  (tedy ušetříte 5%) posíláme do 6 dní
17.
Bělkinovy povídky
Alexandr Sergejevič Puškin  ·  Garamond (2007)
Bělkinovy povídky patří mezi nejlepší Puškinova prozaická díla, ačkoliv autor sám se čtenáři v předmluvě představuje jako pouhý editor nalezeného rukopisu jakéhosi již zemřelého Ivana Petroviče Bělkina... (více o titulu)
Naše cena: 180 Kč  (tedy ušetříte 5%) Tento titul je vyprodán
VYPRODÁNO
Titul je vyprodán, zatím se nechystá dotisk.
18.
Diaboliáda / Diavoliada
Michail Bulgakov  ·  Garamond (2014)
Dvojjazyčné, česko-ruské vydání zběsilé Bulgakovovy fantasy povídky o obludných hadech požírajících pracovníky tajné policie a jednotkách statečných rudoarmějců bojujících se zmutovanými krokodýly a pštrosy pustošícími širou ruskou step, protože si... (více o titulu)
Naše cena: 188 Kč  (tedy ušetříte 5%) Tento titul je vyprodán
VYPRODÁNO
Titul je vyprodán, zatím se nechystá dotisk.
19.
Legendy zapomenutého mlýna
Wladimir Abramuszkin  ·  Edika (2016)
Publikace je sbírkou veselých, ironických, někdy smutných, avšak bezesporu poučných příběhů o lásce a lhostejnosti, lstivosti a milosrdenství, hlouposti a vynalézavosti. Jako opravdovému pohádkáři se autorovi podařilo vzkřísit život na starém... (více o titulu)
Naše cena: 229 Kč Tento titul je vyprodán
VYPRODÁNO
Titul je vyprodán, zatím se nechystá dotisk.
20.
Něžná / Krotkaja
Fjodor Michajlovič Dostojevskij  ·  Garamond (2011)
(3)
Slavná povídka o jednom rysu ženského charakteru od Fjodora Michajloviče Dostojevského v dvojjazyčném vydání s jazykovým komentářem pod Jedna z nejmistrnějších povídek F. M. Dostojevského z roku 1876.... (více o titulu)
Naše cena: 180 Kč  (tedy ušetříte 5%) Tento titul je vyprodán
VYPRODÁNO
Titul je vyprodán, zatím se nechystá dotisk.
Nikdy nepůjčuj knihy, protože nikdo ti je nikdy nevrátí. Jediné knihy v mé knihovně jsou ty, které mi půjčili jiní. (Anatole France)
Kávička