popis
Přírodní vědy

E-knihy Přírodní vědy

V kategorii Přírodní vědy se nachází 53 titulů.

Formát e-knihy: Info
  
  
  
  
  
1.
Co se děje se světem?
Václav Cílek  ·  Dokořán (2016)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD  PDF  EPUB  MOBI
Geolog a oceňovaný esejista Václav Cílek je známý tím, že se k aktuálním problémům světa dokáže vyjádřit nadčasově, z rozmanitých úhlů pohledu, s nadhledem, vtipem i s... (více o titulu)
Naše cena: 199 Kč  (tedy ušetříte 33%) okamžitě ke stáhnutí
2.
Smysl relativity
Smysl relativity  E-KNIHA
Albert Einstein  ·  Vyšehrad (2016)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD  PDF  EPUB  MOBI (1)
Koncem roku 2015 uplyne 100 let od chvíle, kdy Albert Einstein publikoval své rovnice gravitačního pole a položil tak základ obecné teorii relativity, kterou podrobněji vyložil v následujícím roce a která se dodnes pokládá... (více o titulu)
Naše cena: 180 Kč  (tedy ušetříte 33%) okamžitě ke stáhnutí
3.
Musíme si promluvit o Kelvinovi
Marcus Chown  ·  Kniha Zlín (2012)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD  PDF  EPUB  MOBI
Složitost světa prozrazuje nejen to, že Bůh hraje s vesmírem kostky, ale že pokud by kostky nehrál. vůbec žádný vesmír by zde nebyl. Těšte se na rozkrytí souvislosti mezi vaším televizním přijímačem a vznikem vesmíru... (více o titulu)
Naše cena: 139 Kč  (tedy ušetříte 58%) okamžitě ke stáhnutí
4.
Kvantová teorie nikoho nezabije
Marcus Chown  ·  Kniha Zlín (2012)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD  PDF  EPUB  MOBI (9)
Chcete pochopit základní principy vesmíru, v němž žijeme? Chcete se dozvědět, jak je možné. že se celé lidstvo vejde do jediné kostky cukru? Proč každé vaše nadechnutí obsahuje atom, který vydechla Marilyn Monroe? Proč... (více o titulu)
Naše cena: 119 Kč  (tedy ušetříte 48%) okamžitě ke stáhnutí
5.
Biologie pro psychology a pedagogy
Jan Šmarda a kolektiv  ·  Portál (2013)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD  PDF
Kniha sumarizuje z biologických věd všechno, co dnes mohou studenti psychologie na kterékoli české (i slovenské) univerzitě pro své vzdělání potřebovat. Po krátké úvodní kapitole, vymezující vzájemný vztah biologie, psychologie... (více o titulu)
Naše cena: 412 Kč  (tedy ušetříte 24%) okamžitě ke stáhnutí
6.
Jaký to nádherný svět
Marcus Chown  ·  Kniha Zlín (2014)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD  PDF  EPUB  MOBI (1)
Jaký to nádherný svět, další titul oblíbeného autora Marcuse Chowna, opět vychází z jeho umění vysvětlit složité fyzikální jevy laikovi. Laickými slovy se však tentokrát pokusí vysvětlit vše. Jak ale napsat o všem? (více o titulu)
Naše cena: 199 Kč  (tedy ušetříte 94%) okamžitě ke stáhnutí
7.
Q. E. D.
Burkard Polster  ·  Dokořán (2015)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD  PDF (1)
Víte, který slavný důkaz byl vytesán na Archimedův náhrobek? Jak uvázat na proužku papíru dokonalý pětiúhelník? Zdál se vám už někdy nějaký důkaz zcela zřejmý?... (více o titulu)
Naše cena: 99 Kč  (tedy ušetříte 50%) okamžitě ke stáhnutí
8.
Symetrie
David Wade  ·  Dokořán (2015)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD  PDF
Proč mají auta tutéž symetrii jako vážky? Opravdu je v kapkách padajících z kohoutku skrytý nádherný vířivý vzor? Co mají hmyzí vajíčka společného s planetami a proč?... (více o titulu)
Naše cena: 99 Kč  (tedy ušetříte 50%) okamžitě ke stáhnutí
9.
Základy statistiky
OKAMŽITÝ DOWNLOAD  PDF
Publikace Základy statistiky přináší elementární poznatky z teorie statistiky a objasňuje podstatu statistického zpracování dat a tuto exaktní vědu přibližuje jako velmi praktickou disciplínu. (více o titulu)
Naše cena: 297 Kč  (tedy ušetříte 15%) okamžitě ke stáhnutí
10.
Takto se mě nikdo neptal
Jiří Grygar, Štefan Hríb  ·  W PRESS (2017)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD  PDF
Existuje u nás dnes někdo, kdo by dovedl o vesmíru, hmotě a času hovořit tak zaníceně a zároveň fundovaně jako Jiří Grygar? Tak, že si po přečtení rozhovorů s ním všechny ty věci o hvězdách, galaxiích, černých dírách nebo... (více o titulu)
Naše cena: 169 Kč  (tedy ušetříte 26%) okamžitě ke stáhnutí
11.
Matematický vesmír
Max Tegmark  ·  Dokořán (2017)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD  PDF
Jak to, že náš skutečný svět lze velmi dobře popsat pomocí matematických struktur? Přední americký kosmolog švédského původu Max Tegmark, profesor na MIT, se ve své... (více o titulu)
Naše cena: 299 Kč  (tedy ušetříte 40%) okamžitě ke stáhnutí
12.
Patobiochemie
Marta Kalousová a kolektiv  ·  Grada (2005)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD  PDF
Publikace je určena zejména pro studenty medicíny a byla vytvořena kolektivem předních odborníků 1. LF UK v Praze. Kniha podobného charakteru není tohoto času k dispozici. Existující monografie na toto téma jsou příliš rozsáhlé... (více o titulu)
Naše cena: 254 Kč  (tedy ušetříte 15%) okamžitě ke stáhnutí
13.
Mikrobiologie
Jiří Schindler  ·  Grada (2009)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD  PDF (1)
Stručná učebnice zaměřená na studující, pro něž je klinická mikrobiologie součástí zdravotnického vzdělání. Vědomosti o vybraných druzích bakterií, virů, hub a parazitických prvoků mají napomáhat orientaci v mikrobiologii... (více o titulu)
Naše cena: 246 Kč  (tedy ušetříte 15%) okamžitě ke stáhnutí
14.
Zvyšování přírodní hodnoty polních honiteb
Petr Marada a kolektiv  ·  Grada (2011)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD  PDF
Obnova remízků, biocenter a biokoridorů, zakládání biopásů, zatravněných pásů a jiných krajinných prvků, políček nezbytných pro život zvěře jsou některá z opatření, která zvyšují přírodní hodnotu polních honiteb. Pro... (více o titulu)
Naše cena: 69 Kč okamžitě ke stáhnutí
15.
Encyklopedie vodních ploch Čech, Moravy a Slezska
Stanislav Štefáček  ·  Libri (2010)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD  PDF
Publikace přináší přehled o 1 500 vodních plochách ze všech krajů a koutů naší země. dalších na 3 000 ploch je zmíněno v jejich rámci a v rejstříku. a to od nejmenších šumavských karových jezírek až po obrovité údolní... (více o titulu)
Naše cena: 160 Kč  (tedy ušetříte 67%) okamžitě ke stáhnutí
16.
Orchideje na zahradě
OKAMŽITÝ DOWNLOAD  PDF
Kniha vyplňuje mezeru na našem trhu, neboť se jako jediná věnuje orchidejím, které lze pěstovat na zahradě. Rostliny jsou řazeny podle pěstitelských charakteristik, nechybí základní informace o jejich biologii, důraz je však kladen přede (více o titulu)
Naše cena: 101 Kč okamžitě ke stáhnutí
17.
Úvod do biologie ochrany přírody
OKAMŽITÝ DOWNLOAD  PDF
Tento úvod přináší ucelené základy oboru biologie ochrany přírody. Text je doplněn množstvím příkladů, obrázků a schémat. Zabývá se řadou často probíraných otázek, jako jsou právní a mezinárodní nástroje ochrany přírody... (více o titulu)
Naše cena: 545 Kč  (tedy ušetříte 25%) okamžitě ke stáhnutí
18.
Anatomie a fyziologie člověka
Alena Merkunová, Miroslav Orel  ·  Grada (2008)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD  PDF (Adobe DRM)
Moderní a praktická učebnice pro studenty nemedicínských oborů přináší základní poznatky nezbytné pro pochopení stavby (anatomie) a funkce (fyziologie) zdravého lidského těla. Je určena pro humanitní směry studia, v první řadě... (více o titulu)
Naše cena: 365 Kč  (tedy ušetříte 15%) okamžitě ke stáhnutí
19.
Poznáváme jarní houby
Michal Mikšík  ·  Grada (2013)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD  PDF  EPUB  MOBI (1)
Už se těšíte na jaro, na to, jak si vyjdete do přírody? Pak vaší pozornosti jistě neuniknou z mechu, listí či trávy nebo dokonce z kmenů stromů vykukující hlavičky hub. V této krásně vypravené publikaci, svým tematickým... (více o titulu)
Naše cena: 339 Kč okamžitě ke stáhnutí
20.
Dopis z lásky
Thich Nhat Hanh  ·  Metafora (2014)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD  EPUB  MOBI
Autor téhle rozsahem nevelké, ale myšlenkami ohromné knihy, buddhistický mnich Thich Nhat Hanh se pustil do psaní dopisu. Na tom by nebylo nic tak zvláštního, kdyby ovšem adresátem nebyla naše planeta. Je přesvědčen, že pokud ji... (více o titulu)
Naše cena: 118 Kč  (tedy ušetříte 30%) okamžitě ke stáhnutíKniha je jako zahrada, kterou nosíš v kapse. (latinské přísloví )
Kávička