Knihy
E-knihy
283 Kč

Běžná cena Běžně 298 Kč

Ušetříte 5%

Posíláme do čtyř dní

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Za tento román (první díl tzv. Hraniční trilogie) získal autor v roce 1993 Národní knižní cenu i Národní cenu literární kritiky a rázem se zařadil mezi špičku nejlepších amerických prozaiků. Kniha představuje ten druh prózy, který má v americké literatuře dlouhou a pevnou tradici – román zasvěcení. Je protipólem akčních velkoměstských zalidněných a upovídaných příběhů. Román je zasazen do roku 1949 – zdánlivě neaktuální doby. Šestnáctiletý John Grady Cole a jeho kamarád Lacy Rawlins utečou na koních ze svého domova v Texasu a vydají se do Mexika. Po cestě se k nim přidá ještě jeden o něco mladší kluk a všichni tři jedou přes poušť, vstříc svému dospělému věku, každý po svém. Hlavní morální i romantický hrdina John Grady Cole si na cestě k dospělosti vyzkouší hned několik rolí najednou: kamaráda, "otce" i milence.
Čti víc
Kupte společně
Všichni krásní koně - Cormac McCarthy
Města na planině - Cormac McCarthy
566 Kč
Ušetříte 30 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
266
Hmotnost
360 g
Rok vydání
2008
Vazba
pevná vazba s přebalem
Jazyk
český
Nakladatelství
Argo
Rozměr
130×210 mm
ISBN
8025700011
Naše katalogové číslo
47752

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

4,4 / 5

15 hodnocení

10
1
4
0
0

Zuzana Kotrbatá
4.4.2012
Názor čtenáře
Po dlouhé době jsem se opět dostala ke knize, která si zaslouží pár slov. Knihy Cormaca McCarthyho si v poslední době získaly velkou popularitu a moje maličkost chtěla vědět, v čem se skrývá kouzlo tohoto autora. Bohužel, zakoupený výtisk Všech krásných koní zůstal z pracovních i jiných důvodů téměř rok zapomenut v knihovně. Až do minulého týdne.

Hned od první stránky jsem se fascinovaně ponořila do příběhu, který jako kdyby plul v bezčasí. Vynechte jednu dvě zmínky o autech nebo letadlech a máte vyprávění o životní pouti, o hledání vlastního místa, které by se stejně dobře mohlo odehrávat dnes jako před dvěma sty lety. McCarthy dokáže přesně udržet čtenáře v pozici, kdy ví dost, ale neví všechno a musí tak nad knihou přemýšlet, domýšlet si, spojovat si detaily. Příběh Johna Gradyho, šestnáctiletého kovboje, na jeho cestě po Mexiku mě pohltil a nadchl. Ne snad proto, že by byl originální a objevný. Vše, co se postavám přihodí je právě naopak podáváno jako syrově všední. Přitom se rozhodně nejedná o tisíckrát obehranou zápletku. Jen je autorův pohled upřený jakoby mimo děj, na postavy.

Snad nejlépe je to vidět na jazyce knihy, stylu vyprávění. Minimum přímé řeči, popisy osob odsunuté do pozadí. Není důležité, kdo co říká. Smysl příběhu není ukrytý ve slovech která jsou vyřčená nebo napsaná, ale mezi nimi. V odmlkách, pauzách a tichu. Možná, že jedním z důvodů, proč nedokážu na tuto knihu přestat myslet ani po týdnu od přečtení posledního odstavce, je právě neuvěřitelná atmosféra, která přímo sálá ze strohých vět.

Láska ke koním, k tvrdé práci a k divoké přírodě, to je téma knihy vyprávějící o muži v těle dospívajícího chlapce. John Grady je kovboj se vším dobrým i špatným, co k tomuto stylu života patří. Všichni krásní koně není kniha o dospívání, ale o dospělosti a rozhodnutích, která přináší.

Všichni krásní koně Cormaca McCarthyho jsou a nejsou westernovým románem. Pokud máte rádi romantiku knih Karla Maye, není to kniha pro vás. Sáhněte po ní, pokud vám nevadí krvavé scény a nehledáte falešný optimismus nebo uslzený happyend. Kniha vás odmění neopakovatelnou atmosférou.
Čti víc

Nakladatelství Argo vzniklo v roce 1992 a vydalo více než dva tisíce titulů. Naší hlavní zásadou je týmová práce, díky níž dokážeme seznamovat čtenářskou obec se zajímavými knihami známých autorů, ale i objevovat pozoruhodné autory nové. Samozřejmou podmínkou naší práce je úzká a pečlivá spolupráce autorů a překladatelů s redaktory při přípravě textů, kooperace technických redaktorů s grafiky a tiskárnami i zodpovědné fungování propagačního i odbytového oddělení.

Snažíme se také získávat a podporovat talentované autory a kvalitní překladatele. Také díky tomu Argo za dobu své existence získalo pověst vydavatele kvalitní beletristické, historické i jiné odborné literatury, a to českého i zahraničního původu. Přeložené beletristické tituly soustřeďujeme do reprezentativních edic AAA (edice anglo-amerických autorů) a SSP (edice současné světové prózy), případně je vydáváme mimo řady, ovšem se stejným ohledem na kvalitní grafickou úpravu. Úroveň námi vydávané současné české beletrie snad ilustruje i přehled našich oceněných titulů v rámci ceny Magnesia Litera, péče o kvalitní grafické a knihařské zpracování našich knih nám přinesla i řadu ocenění v soutěži Nejkrásnější kniha roku (kompletní seznam našich úspěchů zde). Žánrové spektrum jsme v poslední době obohatili o sci-fi a fantasy tituly. Stále se rozšiřuje nabídka odborných titulů, především z oblasti společenských věd. Velkou oblibu si získaly historické edice Historické myšlení, Každodenní život , Ecce Homo a Dějiny Evropy. Pro svou vysokou odbornou úroveň je ceněna edice kulturní antropologie Capricorn. Do svého profilu Argo čím dál tím více zahrnuje i velké obrazové publikace.

Čti víc
Kupte společně
Všichni krásní koně - Cormac McCarthy
Města na planině - Cormac McCarthy
566 Kč
Ušetříte 30 Kč

„Slova knih nás vždy vzruší, důležité však je, aby nás změnila. “

Konfucius