Knihy
E-knihy

Franta Kocourek

Král železa a srandy

Novinka
Nakladatel
Petrus, 2018

Silák, gladiátor, srandista, herec, uhlař a legenda už za svého života… Mnozí jsou dodnes přesvědčeni, že Franta Kocourek byl jen mýtus. Ale opak je pravdou… Franta Kocourek byl od šedesátých let až do...

Čti víc

358 Kč

Běžná cena Běžně 377 Kč

Ušetříte 5%

Posíláme do 10 dní

Doporučené tituly a kolekce

358 Kč

Více o knize

Silák, gladiátor, srandista, herec, uhlař a legenda už za svého života… Mnozí jsou dodnes přesvědčeni, že Franta Kocourek byl jen mýtus. Ale opak je pravdou… Franta Kocourek byl od šedesátých let až do své předčasné smrti v roce 1991 velmi živou osobností, která svými kousky bavila lidi v Brně i v celé republice.
Jeho pověst a slávu založily jednak jeho gladiátorské výkony, kterými navazoval na prvorepublikové pouťové siláky a taky v nebývalé míře jeho kolega z Divadla na provázku a kamarád Miroslav Donutil, který skvělým způsobem vyprávěl historky z jeho bohémského života.
V knize životního příběhu této legendy Franta Kocourek – Král železa a smíchu vypráví autor Jiří Vondrák, který se s Frantoru Kocourkem osobně dobře znal, desítky historek a vzpomínek jeho kamarádů – od Bolka Polívky, přes Miroslava Donutila, Arnošta Goldflama nebo Jiřího Pechy až po jeho blízké ze oblasti sportu, zábavy i soukromí.
Kniha je na 360 stranách bohatě ilustrována dobovými fotografiemi a archiváliemi.
Čti víc
Kupte společně
Franta Kocourek - Jiří Vondrák
Bob Frídl - Potulný básník - Jiří Vondrák
642 Kč
Ušetříte 34 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
355
ISBN
9788089913060
Naše katalogové číslo
309853
Vazba
pevná vazba
Rok vydání
2018
Jazyk
český
Nakladatelství
Petrus

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

Kupte společně
Franta Kocourek - Jiří Vondrák
Bob Frídl - Potulný básník - Jiří Vondrák
642 Kč
Ušetříte 34 Kč