Knihy
E-knihy

Podivuhodná cesta Nielse Holgerssona Švédskem

Meander, 2016
Nakladatel
Meander, 2016

Malý Nils Holgersson se opět vrací! Po půlstoletí a v novém překladu Dagmar Hartlové z roku 2005. Dobrodružství zlobivého Nilse, kterého skřítkové za trest zakleli v malého palečka a který uteče z domu na hřbetě housera Martina, si

Čti víc

268 Kč

Běžná cena Běžně 298 Kč

Ušetříte 10%

Posíláme do pěti dní

Doporučené tituly a kolekce

268 Kč

Více o knize

Malý Nils Holgersson se opět vrací! Po půlstoletí a v novém překladu Dagmar Hartlové z roku 2005. Dobrodružství zlobivého Nilse, kterého skřítkové za trest zakleli v malého palečka a který uteče z domu na hřbetě housera Martina, si můžeme vychutnat jak v poutavém vyprávění slavné švédské spisovatelky, tak ve vtipných ilustracích vynikajícího malíře Jiřího Sopka, jehož nejzamilovanější knížkou v dětství byl právě Nils Holgersson. Vysoce ceněné ilustrace jednoho z nejlepších současných českých malířů prošly již řadou výstav od Světa knihy až po Rudolfinum. Letos u příležitosti Švédska co Guest of Honour budou opět vystaveny na Světě knihy a pak na festivalu Děti, čtete? a dále po knihovnách po České republice.

Selma Lagerlöfová, oblíbená spisovatelka a nositelka Nobelovy ceny za literaturu, se rozhodla napsat švédským školákům takovou učebnici vlastivědy a zeměpisu, která by byla napínavým příběhem, který děti přečtou jedním dechem, a zároveň by jim řekla co nejvíc o lidech a zemi, v níž žijí. To, že podivuhodné putování mrňouse Nilse s hejnem divokých husí krásnou švédskou přírodou až do Laponska čtou děti na celém světě dodnes, je důkazem mistrovství velké spisovatelky, jejíž hluboký cit pro přírodu i lidi, kteří v ní žijí, zůstává zdrojem inspirace i v naší době, kdy je stále důležitější chovat se k životnímu prostředí ohleduplně.
Čti víc
Kupte společně
Podivuhodná cesta Nielse Holgerssona Švédskem - Selma Lagerlöf
Kiko a tulipán - Markéta Pilátová
509 Kč
Ušetříte 57 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
88
Hmotnost
630 g
Rok vydání
2016
Vazba
pevná vazba s přebalem
Jazyk
český
Nakladatelství
Meander
Rozměr
213×296 mm
ISBN
9788087596074
Naše katalogové číslo
239068

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

Kupte společně
Podivuhodná cesta Nielse Holgerssona Švédskem - Selma Lagerlöf
Kiko a tulipán - Markéta Pilátová
509 Kč
Ušetříte 57 Kč

„Vlastní univerzitou našeho života je sbírka knih.“

Thomas Carlyle