Knihy
E-knihy

Tess z d´Ubervillů

Argo, 2016
Nakladatel
Argo, 2016

Román Thomase Hardyho Tess z D’Urbervillů patří k nejslavnějším viktoriánským románům a na čtenářské oblibě neztratil dodnes. Ve své době vzbudil obrovský rozruch a náležitě bouřlivou odezvu, zvláště díky autorově vášnivé obžalobě puritánské viktoriánské.

Čti víc

283 Kč

Běžná cena Běžně 298 Kč

Ušetříte 5%

Posíláme do pěti dní

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Román Thomase Hardyho Tess z D’Urbervillů patří k nejslavnějším viktoriánským románům a na čtenářské oblibě neztratil dodnes. Ve své době vzbudil obrovský rozruch a náležitě bouřlivou odezvu, zvláště díky autorově vášnivé obžalobě puritánské viktoriánské morálky. Podobně jako většina Hardyho ostatních románů se i Tess z D’Urbervillů odehrává ve fiktivním jihoanglickém hrabství Wessex; jeho hlavní hrdinkou je venkovská dívka Tess, jejíž upřímnost, citlivost a mravní nesmlouvavost naráží na pokrytecké konvence okolí a postupně vede k hrdinčině tragédii. Baladický příběh navíc působivě dokresluje časový rámec knihy: do poklidných venkovských končin začínají doléhat ozvěny společenských změn vyvolaných industrializací; lidé začínají ztrácet staré jistoty a mají před sebou náhle budoucnost zbavenou opor – ale zároveň i nové možnosti. Tato situace dává autorovi podnět k filosofickému zamyšlení nad osudovými silami, ovlivňujícími úděl člověka.
Čti víc
Kupte společně
Tess z d´Ubervillů - Thomas Hardy
Daleko od hlučícího davu - Thomas Hardy
566 Kč
Ušetříte 30 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
492
Hmotnost
630 g
Rok vydání
2016
Vazba
brožovaná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Argo
Rozměr
146×205 mm
ISBN
9788025718001
Naše katalogové číslo
238373

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

4,5 / 5

2 hodnocení

1
1
0
0
0

Spisovatel, básník a povídkář Thomas Hardy, jeden z nejvýznamnějších představitelů viktoriánské literatury, se narodil v britském hrabství Dorset. Jeho matka byla velmi sečtělá a už od dětských let doplňovala jeho literární znalosti ze školy. Hardy se vyučil stavitelem, pak se dostal na londýnskou univerzitu a stal se architektem. Brzo ale opustil slibně se vyvíjející kariéru, vrátil se zpět do Dorsetu a rozhodl se, že se stane spisovatelem. Mezi jeho nejznámější romány patří Daleko od hlučícího davu (1874), Tess z d'Urbervillů (1891), Starosta casterbidgeský (1886), Lesáci 1887). Šokoval veřejnost otevřenými popisy sexuálních scén v knize Neblahý Juda (1895), která mu pak začala přezdívat "Nemravný Juda". Ještě na smrtelné posteli diktoval druhé manželce svou poslední báseň. Hardyho díla jsou typická svým naturalistickým charakterem, podrobnými popisy anglického venkova, kritikou anglické společnosti a zpravidla tragickým koncem, jenž zapříčiňují přírodní katastrofy či nespravedlnost společnosti. Ve svých románech také podává sociální kritiku, srovnává rozdíly mezi chudými a bohatými občany. Knihy Thomase Hardyho patří ke klasice anglické literatury.

Čti víc

Nakladatelství Argo vzniklo v roce 1992 a vydalo více než dva tisíce titulů. Naší hlavní zásadou je týmová práce, díky níž dokážeme seznamovat čtenářskou obec se zajímavými knihami známých autorů, ale i objevovat pozoruhodné autory nové. Samozřejmou podmínkou naší práce je úzká a pečlivá spolupráce autorů a překladatelů s redaktory při přípravě textů, kooperace technických redaktorů s grafiky a tiskárnami i zodpovědné fungování propagačního i odbytového oddělení.

Snažíme se také získávat a podporovat talentované autory a kvalitní překladatele. Také díky tomu Argo za dobu své existence získalo pověst vydavatele kvalitní beletristické, historické i jiné odborné literatury, a to českého i zahraničního původu. Přeložené beletristické tituly soustřeďujeme do reprezentativních edic AAA (edice anglo-amerických autorů) a SSP (edice současné světové prózy), případně je vydáváme mimo řady, ovšem se stejným ohledem na kvalitní grafickou úpravu. Úroveň námi vydávané současné české beletrie snad ilustruje i přehled našich oceněných titulů v rámci ceny Magnesia Litera, péče o kvalitní grafické a knihařské zpracování našich knih nám přinesla i řadu ocenění v soutěži Nejkrásnější kniha roku (kompletní seznam našich úspěchů zde). Žánrové spektrum jsme v poslední době obohatili o sci-fi a fantasy tituly. Stále se rozšiřuje nabídka odborných titulů, především z oblasti společenských věd. Velkou oblibu si získaly historické edice Historické myšlení, Každodenní život , Ecce Homo a Dějiny Evropy. Pro svou vysokou odbornou úroveň je ceněna edice kulturní antropologie Capricorn. Do svého profilu Argo čím dál tím více zahrnuje i velké obrazové publikace.

Čti víc
Kupte společně
Tess z d´Ubervillů - Thomas Hardy
Daleko od hlučícího davu - Thomas Hardy
566 Kč
Ušetříte 30 Kč

„Knihy jsou němí učitelé.“

Aulus Gellius