Knihy
E-knihy

Poprask v sýrové uličce

Argo, 2016
Nakladatel
Argo, 2016
Překlad

Robert Fulghum tak, jak ho známe a máme rádi. Je čím dál starší, moudřejší, ale smysl pro humor ani v nejmenším neztrácí. Utvrdí vás v tom, že je každý den plný zázraků, které člověk vidí jen, když chodí po světě s otevřenýma očima i srdcem...

Čti víc

226 Kč

Běžná cena Běžně 238 Kč

Ušetříte 5%

Posíláme do tří dní

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Robert Fulghum tak, jak ho známe a máme rádi. Je čím dál starší, moudřejší, ale smysl pro humor ani v nejmenším neztrácí. Utvrdí vás v tom, že je každý den plný zázraků, které člověk vidí jen, když chodí po světě s otevřenýma očima i srdcem. Navrch se dozvíte spoustu nových věcí o strakách, historii Santa Fe, keramice i tělesných pochodech. A už jste někdy tančili s orangutankou?

Čti víc
Kupte společně
Poprask v sýrové uličce - Robert Fulghum
Drž mě pevně, miluj mě zlehka - Robert Fulghum
509 Kč
Ušetříte 27 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
160
Hmotnost
420 g
Rok vydání
2016
Vazba
pevná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Argo
Rozměr
170×236 mm
ISBN
9788025718407
Naše katalogové číslo
229779

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

3,7 / 5

3 hodnocení

1
0
2
0
0

Jana Chlupová
Jana Chlupová
31.3.2017
Roberta Fulghuma jsem četla už na gymplu. Jeho knihy mi vždycky přišly velmi humorné a zároveň velmi moudré, proto jsem nadšeně sáhla i po jeho poslední knížce. Nová povídková sbírka má navíc tak krásně ilustrovaný přebal a na tyto věci mě vždycky dostanou.

Knihu jsem četla skoro měsíc a to něco znamená. Není to tak, že bych se do ní nezačetla - tím, že se jedná o 32 krátkých povídek, se kniha čte velice svižně, ale někdy jsem měla třeba tři dny pauzu, než jsem se vrátila k další kapitole. Netáhlo mě to ke čtení jako obvykle. Kniha mě prostě neposadila na zadek. Až mě to samotnou trochu mrzí.

Bohužel jsem trochu zklamaná, čekala jsem víc. Možná už Fulghum všechno "opravdové" ze sebe vypsal. Trochu mám pocit, že některé povídky měly zůstat v šuplíku. Samozřejmě, že autora v povídkách poznávám, je to pořád on, vtipný a moudrý. Místy ale i nudný. U pár povídek jsem se od srdce zasmála, pár mě jich celkem dojalo, v některých jsem se poznala, ale v některých jsem zkrátka hledala ten hlubší životní smysl. Zbytečně. Možná je to úděl všech povídkových knih, nesourodost. Něco nadchne, jiné otráví.

Stylem psaní je to kniha vhodná na cesty MHD, na dovolenou, pod stůl do práce - několikastránkové povídky na sebe nijak nenavazují, zhltnete je za pár minut, knihu můžete klidně odložit a vrátit se k ní za chvíli. Nic vám neuteče, žádná myšlenka nedejbože nit.
Čti víc
A.J.
3.11.2016
Názor čitateľa
Klasický Fulghum - ešte stále sa dá čítať .-) Ale dosť mi prekážala veľkosť, resp. väzba knihy. Osobne mi viac vyhovovala mäkká väzba a týn pádom menší formát knihy. Takto je zbytočne veľká a menej prenosná.
Ale autor nesklamal.
Čti víc

Robert Fulghum filozof, unitářský pastor, učitel, zpěvák a především spisovatel. Tento osvícenecký člověk s mnoha zájmy má několik vysokoškolských diplomů, ale tvrdí, že opravdovým znalostem ho naučila až škola života. Pracoval totiž i jako kovboj na statku, na chvíli se stal mnichem v buddhistickém klášteře, byl učitelem hry na kytaru a barmanem. Fenomenální úspěch mu zajistila hned jeho první kniha, sbírka fejetonů s názvem Vše, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce, kterou napsal v padesáti a původně ji ani nechtěl vydat. Poprvé vyšla v roce 1988 a od té doby se prodalo 14 milionů výtisků v 93 zemích po celém světě. Mezi jeho další knihy patří například Už hořela, když jsem si do ní lehal (1989), Možná, možná ne (1993), Achjo (1995), Opravdová láska (1997), Slova, která jsem si přál napsat sám (1997), Třetí přání (2004), Drž mě pevně, miluj mě zlehka (2011). Jeho nejnovější knihou je román Poprask v sýrové uličce (2016). Knihy Roberta Fulghuma oslovují čtenáře zejména pro svou jednoduchost a zároveň hlubokou moudrost, píše o obyčejných událostech z každodenního života. Fulghum si všímá maličkostí a detailů, které obvykle lidé míjí bez povšimnutí a dokáže z nich vykřesat neobyčejné příběhy. Fulghum je častým návštěvníkem České republiky, které láskyplně říká "Czechie".

Čti víc

Nakladatelství Argo vzniklo v roce 1992 a vydalo více než dva tisíce titulů. Naší hlavní zásadou je týmová práce, díky níž dokážeme seznamovat čtenářskou obec se zajímavými knihami známých autorů, ale i objevovat pozoruhodné autory nové. Samozřejmou podmínkou naší práce je úzká a pečlivá spolupráce autorů a překladatelů s redaktory při přípravě textů, kooperace technických redaktorů s grafiky a tiskárnami i zodpovědné fungování propagačního i odbytového oddělení.

Snažíme se také získávat a podporovat talentované autory a kvalitní překladatele. Také díky tomu Argo za dobu své existence získalo pověst vydavatele kvalitní beletristické, historické i jiné odborné literatury, a to českého i zahraničního původu. Přeložené beletristické tituly soustřeďujeme do reprezentativních edic AAA (edice anglo-amerických autorů) a SSP (edice současné světové prózy), případně je vydáváme mimo řady, ovšem se stejným ohledem na kvalitní grafickou úpravu. Úroveň námi vydávané současné české beletrie snad ilustruje i přehled našich oceněných titulů v rámci ceny Magnesia Litera, péče o kvalitní grafické a knihařské zpracování našich knih nám přinesla i řadu ocenění v soutěži Nejkrásnější kniha roku (kompletní seznam našich úspěchů zde). Žánrové spektrum jsme v poslední době obohatili o sci-fi a fantasy tituly. Stále se rozšiřuje nabídka odborných titulů, především z oblasti společenských věd. Velkou oblibu si získaly historické edice Historické myšlení, Každodenní život , Ecce Homo a Dějiny Evropy. Pro svou vysokou odbornou úroveň je ceněna edice kulturní antropologie Capricorn. Do svého profilu Argo čím dál tím více zahrnuje i velké obrazové publikace.

Čti víc
Kupte společně
Poprask v sýrové uličce - Robert Fulghum
Drž mě pevně, miluj mě zlehka - Robert Fulghum
509 Kč
Ušetříte 27 Kč

„Pro čtenáře je dobrá kniha nejlevnějším koníčkem, pro autora nejdražším. “

Gabriel Laub