Světový bestseller CZ

Unwind: Bez šance

Zůstat pohromadě je jejich jediná naděje
Neal Shusterman  ·  Vydavatel: Knižní klub, 2016
Edice: Světový bestseller CZ  ·  Série: Unwind (CZ) (díl 1 z vydaných 1)
Objednejte si zboží celkem nad 999 Kč a poštovné máte zdarma!

Poštovné zdarma nad 999 Kč!

Při objednávce nad 999 Kč neplatíte v našem obchodě poštovné. Kompletní podmínky poštovného.

Naše cena:
332 Kč
Běžná cena:
349 Kč
Ušetříte:
5% (17 Kč)

Posíláme do čtyř dní.Přidat do wishlistu
Co je to wishlist?

Wishlist je seznam vašich tajných přání. Jediným kliknutím si do něj můžete ukládat tituly, které vás zaujaly a které byste v budoucnosti možná chtěli koupit pro sebe nebo své blízké. Pro používání wishlistu musíte být přihlášení.Uloženo
Celkem pouze za 806 Kč
(ušetříte 42 Kč)
Více doporučení

Lidé, kteří si koupili tuto knihu, si koupili také

Nahlásit chybu

O knize

Fascinují a temná dystopie ze světa, kde společnost zavedla nový zákon: Každé dítě má právo na život od chvíle početí až do věku třinácti let. Mezi třinácti a osmnácti je ale na rodičích, jestli ho vychovají až do dospělosti, anebo ho pošlou… rozpojit. Tohle nenápadné slovo znamená, že problémové děti, sirotci, anebo prostě ty, které v sobě mají příliš vzdoru, jsou odeslány do sběrných táborů, kde jsou jejich těla rozebrána a orgány předány těm, co je potřebují. Takže technicky žijí dál – alespoň to dětem říkají. Tři z nich, Connor, Risa a Lev, se setkávají v táboře a ani na okamžik nemají chuť žít dál…rozpojení. Jedinou šancí je útěk.

Knižní klub

Další tituly vydavatelství

Na českém trhu již tradiční značka je také nejstarší nakladatelskou značku Euromedia Group. Nabízí především českou literaturu, detektivky, krimi, thrillery, militarie, historické romány a dětskou literaturu. Ke kmenovým autorům KK patří např. Agatha Christie, Dick Francis, Frederick Forsyth, Ken Follett, Robin Cook či Philipp Vandenberg. V edici Záhady vychází např. Erich von Däniken.

Více informací
Pokračovat ve čtení

Poslat doplňující údaje o knize

Podrobnosti

 • Originální název: Unwind
 • Počet stran: 304
 • Vazba: pevná
 • Rozměr: 154×233 mm
 • Hmotnost: 660 g
 • Jazyk: český
 • ISBN: 9788024252148
 • Rok vydání: 2016
 • Naše katalogové číslo: 227267


Hodnocení čtenářů a čtenářek       (hodnotilo 6 lidí) Přidat hodnocení

Řekněte svůj názor na tento titul ostatním i vy!

Máte tuto knihu? Chcete se podělit o názor?

Podělte se o něj s ostatními čtenáři! Možná jim tak pomůžete při rozhodování.

1
Vaše hodnocení knihy
2
Chcete navrhnout další vaše oblíbené knihy? Klikněte.
3
Recenze a diskuse jsou službou pro návštěvnice a návštěvníky Martinus.cz. Příspěvky jsou zveřejněné obvykle do 24 hodin, vyhrazujeme si však právo neuveřejnit a vymazat zejména příspěvky, které:
 • jsou vulgární nebo urážlivé
 • nesouvisí s titulem nebo tématem
 • porušují nebo vyzývají k porušování autorských práv
 • odkazují na nabídku nebo webové stránky konkurence
 • obsahují jakékoli URL odkazy
 • nejsou podepsané
Lenka Magyarová
Lenka Magyarová
2. srpna 2017
     
Reagovat

-1

skvělý,neotřelý příběh,který nás nutí k zamyšlení...byť je to kniha určena mladším čtenářům,ani starší neudělají chybu,když si ji přečtou...
klasická otázka - vyjde u nás pokračování ?
160 komentářů na databázi knih svědčí o tom,že kupující budou...
Zobrazit celou recenzi

Byla pro vás tato recenze přínosná?   (0)   (1)
Denisa Piglová
Denisa Piglová
16. listopadu 2016
Reagovat

1

Nikdy jsem moc nechápala co znamená pojem \"krkavčí matka\" v našem případě \"krkavčí rodiče\", ale teď už to moc dobře chápu. Jenom ti nejhorší rodiče nechají své dítě rozpojit a druhý den odletí na dovolenou. Jako kdyby se nic nedělo.
Kniha je asi spíš pro mladší ročníky,ale i starší se v ní najdou. Můžeme být rádi za to co máme. Že se nemusíme bát o svůj život a život svých sourozenců a kamarádů. Kniha otevírá nový pohled na svět. Systém, který je v knize, by vyřešil plno problému, jako je nedostatek jídla, plné věznice či šikanu ve skole. Přece není nic jednoduššího poslat zlobivé dítě na \"smrt\".
Tip pro rodiče: jestli vás někdy dítě pořádně naštve, dejte mu přečíst tuto knihu a řekněte mu, že ho necháte rozpojit.
Kniha byla napínavá od začátku až do konce a konec velmi mile překvapil. Nečekaný, napínavý a zajímavý konec.
A ten trailer? No děs běs. Postavy vypadají úplně jinak. V traileru snad nebylo nic podle knihy. Nedoporučuji se na trailer podívat a když se přece jenom podíváte, ihned to všechno zapomeňte.
Zobrazit celou recenzi

Byla pro vás tato recenze přínosná?   (2)   (1)
Karolina Kňavová
Karolina Kňavová
12. srpna 2016
Reagovat

Bez šance je opravdu výborná knížka,která mě hned na první pohled uchvátila svým obalem,který je fotogenický, tudíž jsem neodolala a hned jsem ,,poustla" fotku na instagram,ale hlavně svým neobvyklým příběhem vypravuje o třech hlavních hrdinech:Connorovi,Rise a Levovi všechny tyto děti byly poslány na rozpojení. To znamená,že se jejich rodiče nebo někdo za ně odpovědný rozhodli je na rozpojení poslat.Samotné rozpojení je stav, který je něco mezi životem a smrtí,protože vaše tělo třeba i ruka má své vzpomínky na staré já,ale zároveň je ovládáno novým majitelem, což je někdy opravdu těžké-jak je v knize popisováno.Ale vraťme se zpátky tyto 3 děti jsou vyjímeční svou odvahou bojovat proti systému.Na své cestě za svobodou si toho spoustu vytrpí. I přesto, že je každý úplně jiný a občas se musí rozdělit jsou dokonale sehraná trojice a vytvořili si mezi sebou pouto přátelství a lásky,ke kterému se Vy připojíte.
Z mého pohledu je kniha překrásná a řadí se mezi mé tři nejoblíbenější.Tato kniha nepatří mezi ty ,, a žili spolu šťastně až navěky " je ukončena způsobem, že dlouho poté co ji dočtete přemýšlíte, zda skončila dobře či špatně. Po mém dlouhém myšlení mohu říct, že nevím, něco se změnilo v dobré či v špatné a něco zůstalo při starém a to je to s čím si nevím rady.Možná jiní čtenáři mají jasno ale ja nevím.Nejvíce mě zaujala ta část, kdy je do detailu popisováno rozpojení opravdu dobře napsané,že si připadáte že Vy ležíte na lůžku a Vám se pomalu rozplývá život.Kniha obsahuje od všeho trochu je zde romantika,strašidelné chvíle rozpojování a velmi vtipné scény.
Bez šance je povídána z úst všech hlavních postav a zároveň dalších,kteří se k tomu jen tak dostanou.Tato knížka je všestranná a bude se líbit opravdu všem.Dávám 5 hvězdiček.
Zobrazit celou recenzi

Byla pro vás tato recenze přínosná?   (1)   (1)
Hana Čermáková Čermáková
Hana Čermáková Čermáková
30. července 2016
     
Reagovat

1

Já osobně jsem si knihu moc užila, možnost sledovat celou komplikovanou situaci z různých úhlů pohledu mě prostě baví. Co na knize oceňuji nejvíc je psychologie postav, nevím, jak to přesně popsat, ale když hlavní hrdina udělal něco neočekávaného, impulzivního, později se to vysvětlilo retrospektivou..to mě opravdu hodně uchvátilo.

Kniha vás opravdu donutí přemýšlet, ale zároveň je to i oddechové čtení. Popravdě řečeno mi kniha nedala spát, stále jsem musela číst dál a dál, protože napětí zde nikdy nekončí.

Jsem hodně zklamaná z traileru, který jsem zde viděla, protože jsou některé momenty úplně jinak, například při rozpojování. Navíc, filmy vám vždy zničí vlastní vykreslení postav.
Zobrazit celou recenzi

Byla pro vás tato recenze přínosná?   (1)   (0)
Kateřina Plickova
Kateřina Plickova
25. dubna 2016
     
Reagovat

1

Connor, Risa, Lev. Tři různé osudy, stejné předurčení. Život každého z nich skončí na sklizňové farmě, kolečku v soukolí mohutného kolosu systému rozpojování.

Někoho nezvládají rodiče, jiný stojí stát příliš peněz na péči, další se k tomuto údělu již narodil.

Společný však mají i jiný cíl. Cíl přežít.

Cesty tří dětí se nečekaně spojí a společně pokračují životem v ilegalitě, systémem úkrytů až do konečného místa, kde mají možnost ukrýt se až do osmnácti let. Dostanou šanci dožít se věku, kdy už je nikdo rozpojit v zájmu většiny nesmí.

Zájem většiny ovšem není, aby ilegální rozpojenci propadli příliš velkými oky sítě. V zájmu většiny je polapit je a dostát tak konečnému slibu, který byl dán jejich rodinám. Totiž, že jejich nechtěné či nepovedené děti budou skutečně rozpojeny. Přesně dle podepsaných a odevzdaných dokumentů.

Vzpoura není žádoucí.

A tak již zůstává na zmíněné trojici i na všech ostatních rozpojencích, aby dokázali systému i světu, jež jej stvořil, zda jsou skutečně bez šance.

Příběh o světu budoucnosti, který je v zájmu většiny schopen zahubit mladý život, je mrazivý už od svého námětu. I dnes je možné najít mnoho skupin a táborů, které by neváhaly k podobnému kroku přistoupit, aby odstranily nepohodlné a nepřijemné existence. Kniha se přímo opírá o ožehavé téma práva na život a ruce, co jej dává i bere.

Zákony dané systémem jsou slepě plněny bez ohledu na hrůzy schované za ním a moc je v rukou obyčejných lidí. Vždyť jen rodiče mohou dát život, oni přeci mají právo jej vzít. Živitel přece musí mít právo utnout kořen, ze kterého nic kloudného nevyroste.

Ale tak jednoduché to není. A o tom je právě tento mrazivý příběh. O mladé duši. O síle se vzepřít. Najít svou šanci.

Zobrazit celou recenzi

Byla pro vás tato recenze přínosná?   (1)   (0)
Dominika Tlapáková
Dominika Tlapáková
23. března 2016
     
Reagovat

11

"Je lepší být mrtvý, nebo rozpojený?" To je základní filozofická otázka, nad kterou jistě budete přemýšlet i Vy sami, pokud se pustíte do čtení Bez Šance. Hlavní hrdiny svede dohromady svízelná situace, ve které by se nikdo z nás nechtěl ocitnout - všichni tři měli totiž jít na rozpojení. Co to ale vůbec je to rozpojení? Je to důsledek střetu zastánců práva na život a zastánců práva volby. Ve společnosti jsou zakázány potraty, ale pokud dítě nechcete, v rozmezí 13 až 18 let jeho věku se ho můžete zpětně "humánně" zbavit.

Kniha má bezesporu zajímavý námět, je napínavá a jako u každé klasické dystopie, má i zajímavé uspořádání společnosti. Ač se Bez šance řadí mezi knihy pro mladé, své si v ní najdou i starší čtenáři. Nejenže má příběh spád a nutí vás číst dál a dál, jak to se všemi dopadne (budou rozpojeni? nebudou?), ale vyvolá ve vás přemýšlivou náladu. Za mě musím říct, že to se žádnému autorovi v mém případě už hodně dlouho nepovedlo. Začnete přemýšlet nad tím, jak byste se cítili, kdybyste věděli, že se vás vaši rodiče můžou kdykoliv zbavit a legálně z vás udělat "nedobrovolného dárce orgánů"? Je lepší být mrtvý, nebo rozpojený? Co se vůbec po rozpojení děje s lidskou duší? Nafoukne se do obřích rozměrů, aby obsáhla veškeré příjemce částí svého původního těla?

Na konec musím pochválit obálku, která je tak originální, že naprosto "vystupuje z davu" ostatních knih. Navíc se ke knize 100% hodí svou tematikou. Takže abych to shrnula: Bez šance rozhodně stojí za přečtení. Nebudete se nudit a aspoň trochu potrápíte své filozofické mozkové závity. :)
Zobrazit celou recenzi

Byla pro vás tato recenze přínosná?   (11)   (0)
VISA MasterCard Platba24 Česká spořitelna MojePlatba Komerční banka ePlatby Raiffeisen Bank online převod GE Money Bank mPeníze mBank online převod Sberbank online převod Fio banka online převod ČSOB Poštovní spořitelna / Era PaySec Zuno Pay PayU