Knihy
E-knihy

Unwind: Bez šance

Zůstat pohromadě je jejich jediná naděje

Nakladatel
Knižní klub, 2016
1. díl série
Unwind (CZ)

Fascinují a temná dystopie ze světa, kde společnost zavedla nový zákon: Každé dítě má právo na život od chvíle početí až do věku třinácti let. Mezi třinácti a osmnácti je ale na rodičích, jestli ho vychovají až do dospělosti, anebo ho pošlou…

Čti víc

332 Kč

Běžná cena Běžně 349 Kč

Ušetříte 5%

Posíláme do šesti dní

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Fascinují a temná dystopie ze světa, kde společnost zavedla nový zákon: Každé dítě má právo na život od chvíle početí až do věku třinácti let. Mezi třinácti a osmnácti je ale na rodičích, jestli ho vychovají až do dospělosti, anebo ho pošlou… rozpojit. Tohle nenápadné slovo znamená, že problémové děti, sirotci, anebo prostě ty, které v sobě mají příliš vzdoru, jsou odeslány do sběrných táborů, kde jsou jejich těla rozebrána a orgány předány těm, co je potřebují. Takže technicky žijí dál – alespoň to dětem říkají. Tři z nich, Connor, Risa a Lev, se setkávají v táboře a ani na okamžik nemají chuť žít dál…rozpojení. Jedinou šancí je útěk.

Čti víc
Kupte společně
Unwind: Bez šance - Neal Shusterman
Labyrint (komplet 1.-3. díl) - James Dashner
806 Kč
Ušetříte 42 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Originální název
Unwind
Rozměr
154×233 mm
ISBN
9788024252148
Naše katalogové číslo
227267
Počet stran
304
Hmotnost
660 g
Rok vydání
2016
Vazba
pevná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Knižní klub

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

4,8 / 5

6 hodnocení

5
1
0
0
0

sonita
31.1.2018
Neskutocne dobra kniha
Tato kniha vam ukradne vam spanok a casto sa zatula do myslienok. Napinave, filozoficke, zabavne, romanticke. Ale hlavne BRUTALNE.
Svet, v ktorom je kazda chyba dovodom na popravu je tak desivy hlavne tym, ako sa tvari normalne.

Urcite vas donuti zamysliet sa aj nad otazkou, ci vy sami by ste v tomto svete prezili. Co vsetko vedia rodicia odpustit?

Neal napisal 4 knihy s touto temou, odporucam precitat si vsetky.
Čti víc
Lenka Magyarová
Lenka Magyarová
2.8.2017
skvělý,neotřelý příběh,který nás nutí k zamyšlení...byť je to kniha určena mladším čtenářům,ani starší neudělají chybu,když si ji přečtou...
klasická otázka - vyjde u nás pokračování ?
160 komentářů na databázi knih svědčí o tom,že kupující budou...
Čti víc
sonita
31.1.2018
V originali existuju 4 knihy. 3 romanove a 4. je zbierka poviedok.
Čti víc
Denisa Piglová
16.11.2016
Nikdy jsem moc nechápala co znamená pojem \"krkavčí matka\" v našem případě \"krkavčí rodiče\", ale teď už to moc dobře chápu. Jenom ti nejhorší rodiče nechají své dítě rozpojit a druhý den odletí na dovolenou. Jako kdyby se nic nedělo.
Kniha je asi spíš pro mladší ročníky,ale i starší se v ní najdou. Můžeme být rádi za to co máme. Že se nemusíme bát o svůj život a život svých sourozenců a kamarádů. Kniha otevírá nový pohled na svět. Systém, který je v knize, by vyřešil plno problému, jako je nedostatek jídla, plné věznice či šikanu ve skole. Přece není nic jednoduššího poslat zlobivé dítě na \"smrt\".
Tip pro rodiče: jestli vás někdy dítě pořádně naštve, dejte mu přečíst tuto knihu a řekněte mu, že ho necháte rozpojit.
Kniha byla napínavá od začátku až do konce a konec velmi mile překvapil. Nečekaný, napínavý a zajímavý konec.
A ten trailer? No děs běs. Postavy vypadají úplně jinak. V traileru snad nebylo nic podle knihy. Nedoporučuji se na trailer podívat a když se přece jenom podíváte, ihned to všechno zapomeňte.
Čti víc
Karolina Kňavová
Karolina Kňavová
12.8.2016
Bez šance je opravdu výborná knížka,která mě hned na první pohled uchvátila svým obalem,který je fotogenický, tudíž jsem neodolala a hned jsem ,,poustla" fotku na instagram,ale hlavně svým neobvyklým příběhem vypravuje o třech hlavních hrdinech:Connorovi,Rise a Levovi všechny tyto děti byly poslány na rozpojení. To znamená,že se jejich rodiče nebo někdo za ně odpovědný rozhodli je na rozpojení poslat.Samotné rozpojení je stav, který je něco mezi životem a smrtí,protože vaše tělo třeba i ruka má své vzpomínky na staré já,ale zároveň je ovládáno novým majitelem, což je někdy opravdu těžké-jak je v knize popisováno.Ale vraťme se zpátky tyto 3 děti jsou vyjímeční svou odvahou bojovat proti systému.Na své cestě za svobodou si toho spoustu vytrpí. I přesto, že je každý úplně jiný a občas se musí rozdělit jsou dokonale sehraná trojice a vytvořili si mezi sebou pouto přátelství a lásky,ke kterému se Vy připojíte.
Z mého pohledu je kniha překrásná a řadí se mezi mé tři nejoblíbenější.Tato kniha nepatří mezi ty ,, a žili spolu šťastně až navěky " je ukončena způsobem, že dlouho poté co ji dočtete přemýšlíte, zda skončila dobře či špatně. Po mém dlouhém myšlení mohu říct, že nevím, něco se změnilo v dobré či v špatné a něco zůstalo při starém a to je to s čím si nevím rady.Možná jiní čtenáři mají jasno ale ja nevím.Nejvíce mě zaujala ta část, kdy je do detailu popisováno rozpojení opravdu dobře napsané,že si připadáte že Vy ležíte na lůžku a Vám se pomalu rozplývá život.Kniha obsahuje od všeho trochu je zde romantika,strašidelné chvíle rozpojování a velmi vtipné scény.
Bez šance je povídána z úst všech hlavních postav a zároveň dalších,kteří se k tomu jen tak dostanou.Tato knížka je všestranná a bude se líbit opravdu všem.Dávám 5 hvězdiček.
Čti víc
Hana Čermáková Čermáková
Hana Čermáková Čermáková
30.7.2016
Já osobně jsem si knihu moc užila, možnost sledovat celou komplikovanou situaci z různých úhlů pohledu mě prostě baví. Co na knize oceňuji nejvíc je psychologie postav, nevím, jak to přesně popsat, ale když hlavní hrdina udělal něco neočekávaného, impulzivního, později se to vysvětlilo retrospektivou..to mě opravdu hodně uchvátilo.

Kniha vás opravdu donutí přemýšlet, ale zároveň je to i oddechové čtení. Popravdě řečeno mi kniha nedala spát, stále jsem musela číst dál a dál, protože napětí zde nikdy nekončí.

Jsem hodně zklamaná z traileru, který jsem zde viděla, protože jsou některé momenty úplně jinak, například při rozpojování. Navíc, filmy vám vždy zničí vlastní vykreslení postav.
Čti víc
Kateřina Plickova
Kateřina Plickova
25.4.2016
Connor, Risa, Lev. Tři různé osudy, stejné předurčení. Život každého z nich skončí na sklizňové farmě, kolečku v soukolí mohutného kolosu systému rozpojování.

Někoho nezvládají rodiče, jiný stojí stát příliš peněz na péči, další se k tomuto údělu již narodil.

Společný však mají i jiný cíl. Cíl přežít.

Cesty tří dětí se nečekaně spojí a společně pokračují životem v ilegalitě, systémem úkrytů až do konečného místa, kde mají možnost ukrýt se až do osmnácti let. Dostanou šanci dožít se věku, kdy už je nikdo rozpojit v zájmu většiny nesmí.

Zájem většiny ovšem není, aby ilegální rozpojenci propadli příliš velkými oky sítě. V zájmu většiny je polapit je a dostát tak konečnému slibu, který byl dán jejich rodinám. Totiž, že jejich nechtěné či nepovedené děti budou skutečně rozpojeny. Přesně dle podepsaných a odevzdaných dokumentů.

Vzpoura není žádoucí.

A tak již zůstává na zmíněné trojici i na všech ostatních rozpojencích, aby dokázali systému i světu, jež jej stvořil, zda jsou skutečně bez šance.

Příběh o světu budoucnosti, který je v zájmu většiny schopen zahubit mladý život, je mrazivý už od svého námětu. I dnes je možné najít mnoho skupin a táborů, které by neváhaly k podobnému kroku přistoupit, aby odstranily nepohodlné a nepřijemné existence. Kniha se přímo opírá o ožehavé téma práva na život a ruce, co jej dává i bere.

Zákony dané systémem jsou slepě plněny bez ohledu na hrůzy schované za ním a moc je v rukou obyčejných lidí. Vždyť jen rodiče mohou dát život, oni přeci mají právo jej vzít. Živitel přece musí mít právo utnout kořen, ze kterého nic kloudného nevyroste.

Ale tak jednoduché to není. A o tom je právě tento mrazivý příběh. O mladé duši. O síle se vzepřít. Najít svou šanci.

Čti víc
Dominika Tlapáková
Dominika Tlapáková
23.3.2016
"Je lepší být mrtvý, nebo rozpojený?" To je základní filozofická otázka, nad kterou jistě budete přemýšlet i Vy sami, pokud se pustíte do čtení Bez Šance. Hlavní hrdiny svede dohromady svízelná situace, ve které by se nikdo z nás nechtěl ocitnout - všichni tři měli totiž jít na rozpojení. Co to ale vůbec je to rozpojení? Je to důsledek střetu zastánců práva na život a zastánců práva volby. Ve společnosti jsou zakázány potraty, ale pokud dítě nechcete, v rozmezí 13 až 18 let jeho věku se ho můžete zpětně "humánně" zbavit.

Kniha má bezesporu zajímavý námět, je napínavá a jako u každé klasické dystopie, má i zajímavé uspořádání společnosti. Ač se Bez šance řadí mezi knihy pro mladé, své si v ní najdou i starší čtenáři. Nejenže má příběh spád a nutí vás číst dál a dál, jak to se všemi dopadne (budou rozpojeni? nebudou?), ale vyvolá ve vás přemýšlivou náladu. Za mě musím říct, že to se žádnému autorovi v mém případě už hodně dlouho nepovedlo. Začnete přemýšlet nad tím, jak byste se cítili, kdybyste věděli, že se vás vaši rodiče můžou kdykoliv zbavit a legálně z vás udělat "nedobrovolného dárce orgánů"? Je lepší být mrtvý, nebo rozpojený? Co se vůbec po rozpojení děje s lidskou duší? Nafoukne se do obřích rozměrů, aby obsáhla veškeré příjemce částí svého původního těla?

Na konec musím pochválit obálku, která je tak originální, že naprosto "vystupuje z davu" ostatních knih. Navíc se ke knize 100% hodí svou tematikou. Takže abych to shrnula: Bez šance rozhodně stojí za přečtení. Nebudete se nudit a aspoň trochu potrápíte své filozofické mozkové závity. :)
Čti víc

Na českém trhu již tradiční značka je také nejstarší nakladatelskou značku Euromedia Group. Nabízí především českou literaturu, detektivky, krimi, thrillery, militarie, historické romány a dětskou literaturu. Ke kmenovým autorům KK patří např. Agatha Christie, Dick Francis, Frederick Forsyth, Ken Follett, Robin Cook či Philipp Vandenberg. V edici Záhady vychází např. Erich von Däniken.

Čti víc
Kupte společně
Unwind: Bez šance - Neal Shusterman
Labyrint (komplet 1.-3. díl) - James Dashner
806 Kč
Ušetříte 42 Kč