Jiskra v popelu

Své tělo a krev zaslibte impériu. Srdce si však ponechejte
Sabaa Tahir  ·  Vydavatel: Host, 2016

Překlad: Petra Johana Poncarová

Série: Jiskra v popelu (díl 1 z vydaných 2)
Objednejte si zboží celkem nad 999 Kč a poštovné máte zdarma!

Poštovné zdarma nad 999 Kč!

Při objednávce nad 999 Kč neplatíte v našem obchodě poštovné. Kompletní podmínky poštovného.

Naše cena:
307 Kč
Běžná cena:
349 Kč
Ušetříte:
12% (42 Kč)

Posíláme do čtyř dní.Přidat do wishlistu
Co je to wishlist?

Wishlist je seznam vašich tajných přání. Jediným kliknutím si do něj můžete ukládat tituly, které vás zaujaly a které byste v budoucnosti možná chtěli koupit pro sebe nebo své blízké. Pro používání wishlistu musíte být přihlášení.Uloženo
Více doporučení

Lidé, kteří si koupili tuto knihu, si koupili také

Nahlásit chybu

O knize

Sirotek bojující za svou rodinu. Voják bojující za svobodu.
Jiskra v popelu je epická fantasy odehrávající se v brutálním světě podobném Římské říši.

Laia je dívka z lidu Učenců, který žije pod tvrdou nadvládou Válečnického impéria. Když je její bratr zatčen za velezradu, nabídnou jí učenečtí povstalci bojující proti Impériu dohodu: pokud se nechá prodat jako otrokyně na imperiální vojenskou akademii a bude pro ně špehovat, zachrání jejího bratra před popravou.
Elias, nejlepší voják na akademii, je znechucený pronásledováním a zabíjením Učenců a rozhodne se dezertovat. Než však stačí utéct, dostane příkaz zúčastnit se Zkoušek, nemilosrdné soutěže, z níž má vzejít nový válečnický císař. Prohrát znamená okamžitou smrt, zvítězit znamená ztratit vlastní duši.
Když se Laiiny a Eliasovy cesty na akademii zkříží, oba zjistí, že jejich osudy jsou propojené víc, než by si vůbec dokázali představit, a že jejich rozhodnutí může změnit budoucnost celého Impéria.

____________

Ohlasy z médií:

"Prostředí inspirované antickým Římem, urputný boj proti tyranii a hlavní záporná postava, vedle níž Cersei Lannisterová a Dolores Umbridgeová vypadají jako párek neschopných amatérek." - MTV.com

"Jiskra v popelu by mohla Tahirovou vystřelit na úroveň J. K. Rowlingové… Kniha je stejně návyková jako Hunger Games a pojí se v ní fantazie Harryho Pottera s brutalitou Hry o trůny." - El Mundo

"Akcí nabitý, strhující příběh připomínající Romea a Julii, zasazený do bohatého a promyšleného světa, s nečekanými zvraty a hrdiny, kterým budete fandit a v myšlenkách budete stále s nimi." - spisovatelka Melissa de la Cruz

Host

Další tituly vydavatelství

Knihy pod hlavičkou Host začal vydávat zakladatel samizdatového časopisu Host (od roku 1985) a pozdější majitel tiskárny a nakladatelství Dušan Skála začátkem 90. let. V této činnosti pokračoval do roku 1994. V tomto období vyšly na dvě desítky titulů různého zaměření. Mezi nejvýznamnější počiny lze uvést knihy Jana Křesadla (Fuga trium), Mikoláše Chadimy (Alternativa) či dnes již kultovní prózu Milana Harníčka Maso...
Mezi nejznámější tituly patří Lovec králíků, Playground, Hana, Mapy a další.

Více informací

Recenze, kritiky

"Inspirace antickým Římem, nelítostný boj za svobodu tváří v tvář tyranii a padouch, který dělá ze Cersei Lannisterové a Dolores Umbridgeové párek patetických amatérek." MTV.com

"Jiskra v popelu by mohla Tahirovou vystřelit do teritoria J. K. Rowlingové… Kniha je stejně návyková jako Hunger Games v kombinaci s fantazií Harryho Pottera a brutalitou Hry o trůny." El Mundo

"Pulzující akční příběh Romea a Julie v bohatě imaginativním světě s úžasnými zvraty a hrdiny, kterým budete fandit a nepřestanete na ně myslet." Melissa de la Cruz, autorka série Čarodějky z East Endu

Pokračovat ve čtení

Poslat doplňující údaje o knize

Kupte výhodně společně

Celkem pouze za 591 Kč
(ušetříte 57 Kč)
Koupit společně

Podrobnosti

 • Originální název: An Ember in the Ashes (Koupit v originální verzi)
 • Počet stran: 456
 • Vazba: pevná s prebalom
 • Rozměr: 150×220 mm
 • Hmotnost: 600 g
 • Jazyk: český
 • ISBN: 9788074915222
 • Rok vydání: 2016
 • Naše katalogové číslo: 216007


Hodnocení čtenářů a čtenářek       (hodnotilo 5 lidí) Přidat hodnocení

Řekněte svůj názor na tento titul ostatním i vy!

Máte tuto knihu? Chcete se podělit o názor?

Podělte se o něj s ostatními čtenáři! Možná jim tak pomůžete při rozhodování.

1
Vaše hodnocení knihy
2
Chcete navrhnout další vaše oblíbené knihy? Klikněte.
3
Recenze a diskuse jsou službou pro návštěvnice a návštěvníky Martinus.cz. Příspěvky jsou zveřejněné obvykle do 24 hodin, vyhrazujeme si však právo neuveřejnit a vymazat zejména příspěvky, které:
 • jsou vulgární nebo urážlivé
 • nesouvisí s titulem nebo tématem
 • porušují nebo vyzývají k porušování autorských práv
 • odkazují na nabídku nebo webové stránky konkurence
 • obsahují jakékoli URL odkazy
 • nejsou podepsané
5 hvězdiček 4
4 hvězdičky 0
3 hvězdičky 1
2 hvězdičky 0
1 hvězdička 0
Ukázat všechny recenze

Nejnovější recenze

       

Na začátku byla Knižní bitva od Hostu, krásná obálka a dlouhá čekačka v …

       

Představme si svět podobný antickému Římu. Svět, kde se každý bojí dne, …

       

Pamatujete labyrint v Ohnivém poháru? Nemyslím ten filmový, myslím ten, …

Nejlepší recenze Všechny recenze

Tereza Jaroš Bursová
Tereza Jaroš Bursová
24. dubna 2016
     
Reagovat

8

Pamatujete labyrint v Ohnivém poháru? Nemyslím ten filmový, myslím ten, kterým musel Harry projít ve čtvrté knize. Vybavujete si? Tak teď vyměňte třaskavé skvorejše za to, co si představíte pod pojmem stovky přízračných příšer, ukecané pavouky za neomylné lukostřelce, kteří mají jediný cíl – vás, a procházku skvostným bludištěm za pouť skrze pole plné vašich dávných i budoucích obětí.
Nebo si taky můžete představit arénu 77. Hladových her, takhle nějak by mohla vypadat, jenže nikde nerostou žádné bobule, prezidentkou je vaše matka a ani vám nefandí.
Příbuzní ve vztazích hlavních hrdinů téhle knihy jsou ale tím nejmenším problémem, i když je to jako by Kapuleti a Montekové nebyli jen nepřáteli, ale nikdy se ani neměli potkat.
Jo, tohle je podivný svět, syrové prostředí plné bezcitných válečníků a ustrašených otroků, ožívající přízraky z dávných mýtů, láska, která není jednoduchá ani jasná na první pohled.
Svět, kde si lidé tolik neváží života a zároveň se tak strašně brání smrti, kde přátelství nepřináší útěchu, ale bolí, setsakramentsky bolí.
Lidé nejsou černobílí, nejsou jen dobří nebo špatní, v každém je kousek zla i dobra, tady vám to bude připomínat každá jedna stránka a taky vás naučí, že strach a odvaha jdou vždycky ruku v ruce, že jedno bez druhého by nemohlo existovat, ukáže vám, že věřit můžete jen sami sobě a především, že vydržíte mnohem víc, než byste kdy mysleli.
Jedno z nejlepších fantasy, které jsem četla. Originální prostředí, děj plný akce a zvratů a hrdinové s výraznými charaktery.
Zobrazit celou recenzi

Byla pro vás tato recenze přínosná?   (9)   (1)
Lukas Louzecky
Lukas Louzecky
25. února 2016
     
Reagovat

6

Jedna z nejzajímavějších fantasy knih poslední doby. Konečně neplujeme jen na vlnách Young adultu, ale vydáváme se po stopách dospělejšího žánrů. Autorce se povedlo výborným způsobem vykreslit postavy. Hlavní jsou dvě - kluk Elias a holka Laia. Oba mají své kladné i záporné vlastnosti. Postupem času se vyvíjejí - např. Laia je ze začátku velkej strašpytel, ale ke konci už je o poznání odvážnější. Oproti tomu Elias získává daleko citlivější tvář. Vedle nich je i mnoho vedlejších charakterů, které rovněž vynikají svou rolí. Atmosféra je poměrně temná . Většina děje se odehrává v akademii nových vojáků Impéria. Najde se místo i pro trochu romantiky. Můžete se těšit i na mnoho šarvátek. A akce od začátku do konce. Kniha je opravdu velice čtivá. Prostě všestranný moderní fantasy v epickém duchu. Zobrazit celou recenzi

Byla pro vás tato recenze přínosná?   (6)   (0)
Tereza Mikulová
Tereza Mikulová
8. března 2016
     
Reagovat

4

Abych pravdu řekla, původně jsem po takovém konci měla chuť dát o jednu hvězdičku méně a potrestat tak autorku, že budu muset na další díl čekat jak dlouho (a třeba jí tu jednu hvězdičku po vydání dát), ale když jsem dočetla, necítila jsem vůči tomu závěru žádnou zášť a víceméně jsem s ním byla spokojená. Přestože nebyl tak úplně uzavřený! Páni, to se mi vážně dlouho nestalo. Většinou nadávám, když kniha skončí takhle, ale dneska ne. Fakt jsem se toho zakončení hrozně bála, jelikož jsem věděla, že od toho se bude odvíjet celé mé hodnocení.

A jak můžete vidět už jen podle počtu hvězdiček, které jsem knize dala, opravdu se mi líbila. Četla se jedním dechem. Navzdory tomu, že má bezmála čtyři sta stran jsem ji přečetla za necelé tři dny - a to se řadím spíš k pomalejším (i když ne tak úplně) čtenářům. Epická fantasy. Přesně takhle bych knihu ohodnotila, kdybych k ní měla říct jen dvě slova.

Na zadní straně obálky je přirovnání k Hunger Games, Harry Potterovi a svou brutalitou ke Hře o trůny. Já s takovým názorem souhlasím - opravdu mi v určitých chvílích právě Hunger Games připomínala, a přestože jsem celého Harryho ještě nepřečetla, jsem si jistá, že stejné kouzlo ho s Jiskrou v popelu pojí. Hra o trůny je brutálnější, předpokládám, ale určité její prvky tam byly.

Příběh sirotka Laii a vojáka Eliase byl v rámci možností předvídatelný, vlastně mi ani nepřipadal nijak náročný, ale líbilo se mi, jak to všechno bylo propojené a dávalo to smysl. Jak si autorka pohrála s příběhem vyprávěným hned ze dvou pohledů, dvou pohlaví... Sabaa Tahir definitivně umí psát a já jsem ráda, že jsem se ke knize tak brzo dostala. Tenhle skvost rozhodně v žádné knihomolské knihovně nesmí chybět.

Pokud máte rádi Hunger Games, knihu vám doporučuji. Zaručeně si její čtení užijete. Sice mě mírně iritoval milostný trojúhelník, ale pokud jste ho překousli v HG, zvládnete to i tady, tím jsem si jistá. Hlavní hrdinka nepůsobí jako naivní slepice, ale je rozhodnutá zachránit svého bratra a to je pro ni nejdůležitější. Všechno ostatní už je jakýsi bonus. Tím spíš je jí jedno, jak toho docílí. Hlavně že bude se svým bratrem.

Celé to prostředí, v němž se kniha odehrávala, bylo fascinující podobiznou Římské říše a já jsem si jistá, že si o ní autorka musela leccos nastudovat - přesto působí originálně. Nemám pocit, že by cokoli v příběhu bylo uměle vytvořené a dokonale jsem autorce všechno věřila. Bylo to tak autentické. Tak moc mě to vtáhlo do děje a já si jsem jistá, že si knihu přečtu znovu - minimálně v době, kdy v Česku vyjde druhý díl. Nechci si zkazit požitek ze čtení mou špatnou angličtinou.

Na závěr si snad jen dovolím dodat krátký citát z textu: "Kde je život, tam je naděje."
Zobrazit celou recenzi

Byla pro vás tato recenze přínosná?   (5)   (1)
Katka
Katka
30. srpna 2016
     
Reagovat

2

Na začátku byla Knižní bitva od Hostu, krásná obálka a dlouhá čekačka v knihovně. Na konci mírné zklamání a prolistování koncem. Ale hezky popořádku:
Fantasy v kulisách města podobného antickému Římu, ve kterém žijí utlačovaní i utlačovatelé, svět je řízen císařem a jedno město velitelkou vojáku zvaných Masky.
Hrdinové jsou už tak klasické prototypy: Laia - krásná (samozřejmě), odvážná (jistě) s touhou nalézt a osvobodit svého bratra, jejíž: Musím osvobodit Darina, se knihou vine jako mantra; Elias - ten na špatné straně (jak jinak), krásný (jak jinak), rozpolcený (nesmí chybět) mezi povinností a dvěma ženami, Helena: snad ta jediná mi přišla uvěřitelná, nemilosrdná, díky systému, ve kterém vyrůstala, Velitelka: krutá mučitelka, jíž jsme nevěřila jediné konání, snad jen na pasáž, kdy opustila svého syna, podobnost se Cersei Lannister nebo Dolores Umbridgovou čistě náhodná a pochybná.
I když jsem čekala poutavý příběh, dostala jsem x stránek zkoušek (ty zajímavé stránky) a x stránek vzdychání nad povinností nebo přemýšlením chci ji - nechci ji - nesmím - je krásná! Opravdu čekám na fantasy, kdy hlavní hrdinka nebude krásná, ba přímo ošklivá nebo průměrná, hlavní hrdina uvěřitelný a milostná trojúhelník neokoukaný.
Přestože je kniha napsaná lehce a dobře se čte, co mi v ní chybělo bylo napětí (omlouvám se, opravdu jsem ho tam nenašla) a atmosféra. Hodně našroubované mi přišly i epizody s ghúly, ty, které by mohly být nejzajímavější a samozřejmě mi chyběly i popisy Impéria! Nejsem příznivkyně politiky, ale náznak, jak to tam funguje jsem v knize jen kromě císaře nebo jeho Krkavce nenašla.
Moje recenze se bude hodně lišit od těch ostatních nadšených, ale asi jsem na knihy podobného typu moc stará :)
Zobrazit celou recenzi

Byla pro vás tato recenze přínosná?   (2)   (0)
VISA MasterCard Platba24 Česká spořitelna MojePlatba Komerční banka ePlatby Raiffeisen Bank online převod GE Money Bank mPeníze mBank online převod Sberbank online převod Fio banka online převod ČSOB Poštovní spořitelna / Era PaySec Zuno Pay PayU