Knihy
E-knihy

A Court of Wings and Ruin

Bloomsbury, 2017
Nakladatel
Bloomsbury, 2017

Looming war threatens all Feyre holds dear in the third volume of the #1 New York Times bestselling A Court of Thorns and Roses series. Feyre has returned to the Spring Court, determined to gather information on Tamlin's ...

Čti víc

302 Kč

Běžná cena Běžně 318 Kč

Ušetříte 5%

Posíláme do pěti dní

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Looming war threatens all Feyre holds dear in the third volume of the #1 New York Times bestselling A Court of Thorns and Roses series. Feyre has returned to the Spring Court, determined to gather information on Tamlin's maneuverings and the invading king threatening to bring Prythian to its knees. But to do so she must play a deadly game of deceit-and one slip may spell doom not only for Feyre, but for her world as well. As war bears down upon them all, Feyre must decide who to trust amongst the dazzling and lethal High Lords-and hunt for allies in unexpected places. In this thrilling third book in the #1 New York Times bestselling series from Sarah J. Maas, the earth will be painted red as mighty armies grapple for power over the one thing that could destroy them all.
Čti víc
Kupte společně
A Court of Wings and Ruin - Sarah J. Maas
Carve the Mark - Veronica Roth
757 Kč
Ušetříte 40 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
432
Hmotnost
480 g
Rok vydání
2017
Vazba
brožovaná vazba
Jazyk
anglický
Nakladatelství
Bloomsbury
Rozměr
129×198 mm
ISBN
9781408857908
Naše katalogové číslo
215477

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

4,8 / 5

36 hodnocení

32
2
1
0
1

Ellie Smith
Ellie Smith
11.6.2018
Séria, ktorá začala ako rozprávka sa postupne pretvorila na akciou nabitú a perfektne vymyslenú fantasy. Prvý diel bol len taký malý prológ oproti tomu, čoho sme sa dočkali v druhej a tretej časti. Celý dej sa niesol v duchu politických intríg, machinácií a príprave vojny, ktorá sa neodvratne blížila. Vznikali nové spojenectvá, častokrát aj nútené, ale iná možnosť nebola. Žasla som nad tým, ako autorka dokázala úžasne vymyslieť celý svet víl, jednotlivé dvory a ich vládcov, ako všetko do seba zapadalo – mágia, vzťahy, postavy...Všetko bolo neuveriteľne prepletené, na mnohých miestach prekvapivé a hlavne nebol nikde priestor nudiť sa. Obdivujem, ako autorka dokázala prepracovať politické plánovanie a vojnové stratégie a ešte k tomu spôsobom, že ma úplne dokázali vtiahnuť a pohltiť. Medzi množstvom postáv mám svojich favoritov, ale po tejto tretej časti sa moje sympatie rozšírili aj na ďalšie postavy, ktoré mi predtým neboli až také sympatické. Mám tu toľko obľúbencov, že počas celého čítania som len tŕpla, aby autorka ani jedného z nich nenechala zomrieť. Napriek tomu, že kniha je naozaj hrubá, má cez 700 strán, s týmito hrdinami by som dokázala stráviť pokojne ďalších 700. Aj keď nemám rada rozťahané série, teším sa, že v tomto prípade sa dočkáme ešte ďalších dielov.
Čti víc
Veronika Kvašná
Veronika Kvašná
14.5.2018
Jedna z TOP autorov
Tak dlho som čakala na túto tretiu časť a keď som sa jej dočkala, predčila moja očakávania! Autorka do poslednej chvíle necháva čitateľov napnutých a musím sa priznať, že som niekoľkokrát aj plakala, občas nedýchala a občas sa mi v mysli vytvoril Prythian a postavy, ktoré autorka tak dokonale opísala a ako keby som tam s nimi bola. Dúfam, že to nebude končiť touto knihou a že nás prekvapí ďalšou, rovnako úžasnou knihou.
A nakoniec... kiežby sa niekto chytil týchto kníh a sfilmoval ich ako najpresnejšie vedel podľa knihy. Veľmi by ma potešila, a určite nie len mňa.
Čti víc
Andrea
18.4.2018
Ďalej prosíííím !!!
Ďalej prosím! táto autorka si ma získala už sériou "Trón zo skla" tak som si povedala, že skúsim aj túto...prvá časť - krásne rozbiehanie príbehu, úžasné zápletky, nevyriešené otázky, vyvíjanie charakteru jednotlivých postáv proste šupa...druhá časť - tak tá ma úplne strhla mala som ju prečítanú za jeden večer/noc pomaly som nedýchala ako som tie stránky hltala...autorka do tejto knihy oproti prvým dvom vniesla niečo originálne...nepreberala tam len povrchné správanie postáv ale hodnotila ich vnútro a aj tak ako sa postupom času ich charakter vyvíjal...ako v predošlých knihách opäť sú tu vyrieknuté otázky bez odpovedí... vrelo odporúčam všetkým, ktorí milujú fantasy žáner...musím sa priznať, že nerada čítam knihy podľa skutočného príbehu, pretože pre mňa sú knihy niečím čím sa dá ujsť z reality....a táto autorka? táto séria? opäť nesklamala...obdivujem autorku, obdivujem jej originalitu a to, ako dokáže preniesť svoje myšlienky a predstavy na čitateľa...VRELO odporúčam a pevne verím, že po prečítaní či už tejto knihy, alebo celej série budete mať rovnaký názor ako ja :)
Čti víc
Zdenka
3.4.2018
na hviezdy, ktoré plnia sny
Nádhera. Vzrušujúce pokračovanie v ktorom som strácala srdce pre Rhysanda, plakala nad Cassianom, keď mu znova ublížili, ale aj sa smiala lebo on je úžasný. A koľko nových námetov tam Sarah naznačila od Vtáka ohniváka, Labutieho jazera a ktovie, ktoré som si aj nevšimla. Objavili sa nové zaujímavé postavy. Čakanie na ďalší diel bude dlhé, lebo napriek tomu, že zvíťazili nad kráľom Hybernu mnohé nie je doriešené ani vzťah s Tamlinom, Lucien a Elain a Azriel, Lucien a jeho pravý otec, Lucien a Tamlin, Cassian a Nesta :-) vzťahy medzi panovníkmi, vílami a ľuďmi ..... atd.
Čti víc
Alexandra Sládková
Alexandra Sládková
1.4.2018
Z téhle knížky jsem naprosto unešená! Zamilovala jsem si ji hned po první kapitole. Rozhodně se zařadila do mojí top 3. Nevěděla jsem jestli se smát brečet nebo obojí zaráz. Tahle spisovatelka je opravdu úžasná a je moje nejoblíbenější. Vřele doporučuji.
Čti víc
Ivana Ganovská
Ivana Ganovská
13.8.2017

Tento příspěvek prozrazuje důležité momenty děje, proto je skrytý, abychom vám nepokazili zážitek ze čtení.

Takže válka. Nikoho to nepřekvapí. I zkratka názvu (ACOWAR) napovídá, o čem tato kniha je. Válka je opravdu všudypřítomná, mluví se o ní, probíhají přípravy, plány, sezení a líté boje, a čtenář ví, že k ní dřív nebo později musí dojít. Válka (i vše, co jí předchází) je tu surová, zbytečná, krutá a opravdová. Asi jako každá válka. Naštěstí to není jen o válce.
Feyre se docela rychle naučila dvorské intriky a dokáže být pěkně vypočítavá a vychytralá. V ACOWARu se představí i jako skvělá herečka, rázná a chytrá Vladařka a potvrdí, že je rychle uvažující a obětavá bojovnice. Třetí díl sice není tak úžasný a dechberoucí jako díl druhý, nicméně ani tady není nouze o překvapení - dočkáte se nečekaných spojenectví, velkých odhalení, opět se všechno zamíchá a nebudete chvíli vědět, čemu a komu věřit, kdo je a kdo není zas tak úplně špatný. Postavy, které nenávidíte, se můžou stát vašimi oblíbenými, některých vám bude líto, některé budete nenávidět ještě víc. Nouze není ani o žhavé scény, i když ustupují do pozadí a dávají přednost spíše tématům rodiny, spojenectví, přátelství a pravé lásky. A pravdy - pravda zde hraje velkou roli.
Objeví se i nové zajímavé postavy - jsem moc ráda za některé "monstra", Vladaře a jejich společníky, klidně bych uvítala, kdyby o nich bylo řečeno víc, ale snad se dočkáme nějakých doplňujících příběhů z minulosti v dalších knihách. Kromě Vladařů se můžete těšit na odporné postavy, které můžete nenávidět, opovrhovat jimi a přát jim smrt.
S. J. Maas umí pracovat s textem - její jazyk je bohatý, čtivý, postavy propracované a reálné a zbožňuju její popisy míst, lidí, oblečení, barev, chutí, vůní, pocitů - všeho. Chrlí na vás toho tolik, že knihu člověk zhltne až příliš rychle a rád se k ní pak znovu vrací, aby našel nové věci, kterým předtím tolik nevěnoval pozornost. Aspoň já to tak tedy mám. Navíc moc dobře pracuje s napětím čtenáře - i když jsou některé věci předvídatelné a říkáte si, že to bylo jasné, na další straně vás překvapí úžasným či strašlivým odhalením. Kromě toho, že někdy využívá jména z mytologie, která postavám opravdu sednou, moc chytře dokáže do svého příběhu začlenit prvky z klasických pohádek - o Krásce a zvířeti z prvního dílu teď nemluvím, spíš taková malá připomenutí nějaké té známé scény - popelkovské přebírání čočky a popela v prvním díle, všudypřítomné rampelníkovské dohody (v ACOWARu vtipně použitá vsuvka i s prvorozeným), v této knize jsem narazila nejen na motivy ze Sněhurky a pohádky o Rumplcimprcamprovi, ale třeba i na Labutí jezero. O některých postavách a příbězích se autorka vždy jen letmo zmíní a vy pak toužíte vědět víc, znát všechny ty příběhy v pozadí - jaké to bylo, když Stryga byla zlou královnou ze Sněhurky, jestli je Kostěj ten, kdo vládne Labutímu jezeru a jestli je to TEN Kostěj Nesmrtelný, kterého známe z ruských pohádek; chcete číst dávné příběhy o Amren, o historii dvorů a Vladařů, o celém Prythianu i jiných vílích územích.
Kniha je již klasicky velice čtivě napsaná, 700 stran v angličtině vám pak přijde jako nic, chcete víc a je vám líto, že už příběh končí. Asi proto už ji mám přečtenou čtyřikrát. Sarah prostě umí a série Dvorů je pro mě špičkou mezi YA literaturou. Třetí díl není tak dechberoucí jako bezkonkurenční dvojka, ale abych byla upřímná, Mlha a hněv pro mě byla dokonalou knihou díky flirtující, popichující se a uhánějící se dvojici Feyre - Rhysand. Tady už jsou trošku "usedlejší", i když jejich láska pořád září a přechází k vám z každé stránky. A vy je milujete. Vy JI milujete - dokonalou, osudovou lásku, jakou svět nespatřil. Lásku mezi nejmocnějším Vladařem, jaký kdy v Prythianu existoval a mocnou bytostí s lidským srdcem, která vzešla ze všech dvorů.
Moc bych chtěla, aby se další knihy orientovaly na postavy, které známe. O nikoho dalšího nestojím, jen vědět víc o těch, se kterými jsem se už v knihách setkala.
S A Court of Wings and Ruin (Dvůr křídel a zmaru by byl opravdu pěkný překlad) jsem si opět prošla celou škálou emocí a vybrečela jsem jezero slz, protože Feyre a Rhysand jsou moje nejoblíbenější dvojice v celé mé knižní i filmové historiI a já s nimi prožívala všechny jejich radosti, ztráty i smutky.
Čti víc

Spisovatelka Sarah J. Maas se narodila v New Yorku, momentálně žije se svým manželem v Pensylvánii. Vystudovala Hamilton College se zaměřením na tvůrčí psaní, jako vedlejší obor si zvolila religionistiku. Je autorkou populární young-adult série Skleněný trůn. Její první verzi napsala už v šestnácti letech. Byla přeložena do třiadvaceti jazyků a je označována jako jedna z mezinárodně nejlépe prodávaných sérií. Na její úspěch navázala sérií Dvůr trnů a růží, jenž je volných retellingem Krásky a zvířete.

Čti víc
Kupte společně
A Court of Wings and Ruin - Sarah J. Maas
Carve the Mark - Veronica Roth
757 Kč
Ušetříte 40 Kč

„Čtenář to má dobré - může si své autory vybrat. “

Kurt Tucholsky