A Court of Thorns and Roses

Upozornění: Tato obálka může být jen ilustrační ?

Vzhledem k častějším změnám ve vydání této knihy v zahraničí nemusí mít kus, který vám zašleme, stejnou obálku, jako je zobrazená zde. Zobrazená obálka může být pouze ilustrační. Obsah knihy i cena však budou identické, bez ohledu na obálku.

A Court of Wings and Ruin EN

Sarah J. Maas  ·  Vydavatel: Bloomsbury, 2017
Série: A Court of Thorns and Roses (díl 3 z vydaných 3)
NA SKLADĚ       (3)
Objednejte si zboží celkem nad 999 Kč a poštovné máte zdarma!

Poštovné zdarma nad 999 Kč!

Při objednávce nad 999 Kč neplatíte v našem obchodě poštovné. Kompletní podmínky poštovného.

Naše cena:
302 Kč
Běžná cena:
318 Kč
Ušetříte:
5% (16 Kč)

Posíláme do 24 hodin.
Knihu máme skladem.Přidat do wishlistu
Co je to wishlist?

Wishlist je seznam vašich tajných přání. Jediným kliknutím si do něj můžete ukládat tituly, které vás zaujaly a které byste v budoucnosti možná chtěli koupit pro sebe nebo své blízké. Pro používání wishlistu musíte být přihlášení.Uloženo
Více doporučení

Lidé, kteří si koupili tuto knihu, si koupili také

Nahlásit chybu

O knize

Looming war threatens all Feyre holds dear in the third volume of the #1 New York Times bestselling A Court of Thorns and Roses series. Feyre has returned to the Spring Court, determined to gather information on Tamlin's maneuverings and the invading king threatening to bring Prythian to its knees. But to do so she must play a deadly game of deceit-and one slip may spell doom not only for Feyre, but for her world as well. As war bears down upon them all, Feyre must decide who to trust amongst the dazzling and lethal High Lords-and hunt for allies in unexpected places. In this thrilling third book in the #1 New York Times bestselling series from Sarah J. Maas, the earth will be painted red as mighty armies grapple for power over the one thing that could destroy them all.

Pokračovat ve čtení

Poslat doplňující údaje o knize

Kupte výhodně společně

Celkem pouze za 757 Kč
(ušetříte 40 Kč)
Koupit společně

Podrobnosti

 • Počet stran: 432
 • Vazba: brožovaná
 • Rozměr: 129×198 mm
 • Hmotnost: 480 g
 • Jazyk: anglický
 • ISBN: 9781408857908
 • Rok vydání: 2017
 • Naše katalogové číslo: 215477


Hodnocení čtenářů a čtenářek       (hodnotili 3 lidé) Přidat hodnocení

Řekněte svůj názor na tento titul ostatním i vy!

Máte tuto knihu? Chcete se podělit o názor?

Podělte se o něj s ostatními čtenáři! Možná jim tak pomůžete při rozhodování.

1
Vaše hodnocení knihy
2
Chcete navrhnout další vaše oblíbené knihy? Klikněte.
3
Recenze a diskuse jsou službou pro návštěvnice a návštěvníky Martinus.cz. Příspěvky jsou zveřejněné obvykle do 24 hodin, vyhrazujeme si však právo neuveřejnit a vymazat zejména příspěvky, které:
 • jsou vulgární nebo urážlivé
 • nesouvisí s titulem nebo tématem
 • porušují nebo vyzývají k porušování autorských práv
 • odkazují na nabídku nebo webové stránky konkurence
 • obsahují jakékoli URL odkazy
 • nejsou podepsané
Ivana Ganovská
Ivana Ganovská
13. srpna 2017
     
Reagovat

8

Takže válka. Nikoho to nepřekvapí. I zkratka názvu (ACOWAR) napovídá, o čem tato kniha je. Válka je opravdu všudypřítomná, mluví se o ní, probíhají přípravy, plány, sezení a líté boje, a čtenář ví, že k ní dřív nebo později musí dojít. Válka (i vše, co jí předchází) je tu surová, zbytečná, krutá a opravdová. Asi jako každá válka. Naštěstí to není jen o válce.
Feyre se docela rychle naučila dvorské intriky a dokáže být pěkně vypočítavá a vychytralá. V ACOWARu se představí i jako skvělá herečka, rázná a chytrá Vladařka a potvrdí, že je rychle uvažující a obětavá bojovnice. Třetí díl sice není tak úžasný a dechberoucí jako díl druhý, nicméně ani tady není nouze o překvapení - dočkáte se nečekaných spojenectví, velkých odhalení, opět se všechno zamíchá a nebudete chvíli vědět, čemu a komu věřit, kdo je a kdo není zas tak úplně špatný. Postavy, které nenávidíte, se můžou stát vašimi oblíbenými, některých vám bude líto, některé budete nenávidět ještě víc. Nouze není ani o žhavé scény, i když ustupují do pozadí a dávají přednost spíše tématům rodiny, spojenectví, přátelství a pravé lásky. A pravdy - pravda zde hraje velkou roli.
Objeví se i nové zajímavé postavy - jsem moc ráda za některé "monstra", Vladaře a jejich společníky, klidně bych uvítala, kdyby o nich bylo řečeno víc, ale snad se dočkáme nějakých doplňujících příběhů z minulosti v dalších knihách. Kromě Vladařů se můžete těšit na odporné postavy, které můžete nenávidět, opovrhovat jimi a přát jim smrt.
S. J. Maas umí pracovat s textem - její jazyk je bohatý, čtivý, postavy propracované a reálné a zbožňuju její popisy míst, lidí, oblečení, barev, chutí, vůní, pocitů - všeho. Chrlí na vás toho tolik, že knihu člověk zhltne až příliš rychle a rád se k ní pak znovu vrací, aby našel nové věci, kterým předtím tolik nevěnoval pozornost. Aspoň já to tak tedy mám. Navíc moc dobře pracuje s napětím čtenáře - i když jsou některé věci předvídatelné a říkáte si, že to bylo jasné, na další straně vás překvapí úžasným či strašlivým odhalením. Kromě toho, že někdy využívá jména z mytologie, která postavám opravdu sednou, moc chytře dokáže do svého příběhu začlenit prvky z klasických pohádek - o Krásce a zvířeti z prvního dílu teď nemluvím, spíš taková malá připomenutí nějaké té známé scény - popelkovské přebírání čočky a popela v prvním díle, všudypřítomné rampelníkovské dohody (v ACOWARu vtipně použitá vsuvka i s prvorozeným), v této knize jsem narazila nejen na motivy ze Sněhurky a pohádky o Rumplcimprcamprovi, ale třeba i na Labutí jezero. O některých postavách a příbězích se autorka vždy jen letmo zmíní a vy pak toužíte vědět víc, znát všechny ty příběhy v pozadí - jaké to bylo, když Stryga byla zlou královnou ze Sněhurky, jestli je Kostěj ten, kdo vládne Labutímu jezeru a jestli je to TEN Kostěj Nesmrtelný, kterého známe z ruských pohádek; chcete číst dávné příběhy o Amren, o historii dvorů a Vladařů, o celém Prythianu i jiných vílích územích.
Kniha je již klasicky velice čtivě napsaná, 700 stran v angličtině vám pak přijde jako nic, chcete víc a je vám líto, že už příběh končí. Asi proto už ji mám přečtenou čtyřikrát. Sarah prostě umí a série Dvorů je pro mě špičkou mezi YA literaturou. Třetí díl není tak dechberoucí jako bezkonkurenční dvojka, ale abych byla upřímná, Mlha a hněv pro mě byla dokonalou knihou díky flirtující, popichující se a uhánějící se dvojici Feyre - Rhysand. Tady už jsou trošku "usedlejší", i když jejich láska pořád září a přechází k vám z každé stránky. A vy je milujete. Vy JI milujete - dokonalou, osudovou lásku, jakou svět nespatřil. Lásku mezi nejmocnějším Vladařem, jaký kdy v Prythianu existoval a mocnou bytostí s lidským srdcem, která vzešla ze všech dvorů.
Moc bych chtěla, aby se další knihy orientovaly na postavy, které známe. O nikoho dalšího nestojím, jen vědět víc o těch, se kterými jsem se už v knihách setkala.
S A Court of Wings and Ruin (Dvůr křídel a zmaru by byl opravdu pěkný překlad) jsem si opět prošla celou škálou emocí a vybrečela jsem jezero slz, protože Feyre a Rhysand jsou moje nejoblíbenější dvojice v celé mé knižní i filmové historiI a já s nimi prožívala všechny jejich radosti, ztráty i smutky.
Zobrazit celou recenzi

Byla pro vás tato recenze přínosná?   (9)   (1)
VISA MasterCard Platba24 Česká spořitelna MojePlatba Komerční banka ePlatby Raiffeisen Bank online převod GE Money Bank mPeníze mBank online převod Sberbank online převod Fio banka online převod ČSOB Poštovní spořitelna / Era PaySec Zuno Pay PayU