Ztracené

Skutěčné příběhy žen, které milovaly muslima
Eva Urbaníková  ·  Vydavatel: Motto, 2015

Překlad: Miluše Krejčová

Objednejte si zboží celkem nad 999 Kč a poštovné máte zdarma!

Poštovné zdarma nad 999 Kč!

Při objednávce nad 999 Kč neplatíte v našem obchodě poštovné. Kompletní podmínky poštovného.

Naše cena:
189 Kč
Běžná cena:
199 Kč
Ušetříte:
5% (10 Kč)

Posíláme do pěti dní.



Přidat do wishlistu
Co je to wishlist?

Wishlist je seznam vašich tajných přání. Jediným kliknutím si do něj můžete ukládat tituly, které vás zaujaly a které byste v budoucnosti možná chtěli koupit pro sebe nebo své blízké. Pro používání wishlistu musíte být přihlášení.



Uloženo
Více doporučení

Lidé, kteří si koupili tuto knihu, si koupili také

Nahlásit chybu

O knize

Šest žen, které se zamilovaly do muslima
Známá slovenská autorka se setkala se šesti Evropankami, které se zamilovaly do muže jiné mentality a odlišné kultury, provdaly se za něj a měly s ním děti. A pak se všechno změnilo a nic už nebylo jako předtím. Simona, Mona, Maruška, Baška, Renáta, Patrícia – šest žen vypráví o lásce, jakou předtím nezažily, o naději, o stěhování, o konvertování k islámu, o zklamání, o nové rodině, o zmizelých dětech, o podplacených soudech, o samotě a bezmocnosti, o boji proti zvykům a zákonům muslimských zemí. Eva Urbaníková přináší šest životních osudů, které nenechají nikoho lhostejným.

Motto

Další tituly vydavatelství

Nakladatelství s pozitivním nábojem. Vydává kvalitní českou, převážně humoristickou beletrii a romány předních českých spisovatelů ((Halina Pawlowská, Ivanka Devátá, Irena Obermannová, Barbara Nesvadbová, Radka Třeštíková). Objavuje i nové autorky (Eva Rýznerová, Michaela Klevisová) a uvádí na trh knihy nových žánrů, napr. foodwritingové romány Říkal jsi ti amo a Oběd v Paříži, které kombinujú příbehy o lásce s recepty. Významnou součástí portfolia tohoto vydavatelství jsou kvalitní detektivky severských, anglických a amerických autorů.

Více informací
Pokračovat ve čtení

Poslat doplňující údaje o knize

Kupte výhodně společně

Celkem pouze za 263 Kč
(ušetříte 35 Kč)
Koupit společně

Podrobnosti

 • Originální název: Stratené (Koupit v originální verzi)
 • Počet stran: 200
 • Vazba: brožovaná
 • Rozměr: 110×180 mm
 • Hmotnost: 210 g
 • Jazyk: český
 • ISBN: 9788026704355
 • Rok vydání: 2015
 • Věkové doporučení: 15+
 • Naše katalogové číslo: 209153


Co si myslíme my

Iveta Janíková - produktový manažér

22. ledna 2015      

Už nejaký čas sledujem reakcie našich čitateliek na túto knihu a priznávam, zaujalo ma to. Knihu som prečítala za jeden večer a vôbec som sa pri tom nenudila. Je napísana dobrým, "čitateľným", štýlom. Nemyslím si, že by autorka knihy hovorila o tom, že moslimskí muži sú zlí, alebo dobrí, že im máme veriť, alebo nemáme... Nevkladá do knihy vlastné názory, ani nepolemizuje. Jednoducho len predkladá príbehy. Jednoduché príbehy zložitých osudov.
Všetky príbehy majú vlastného menovateľa - a tým je LÁSKA. Zraňujúca, vášnivá, hlučná, ubližujúca. Láska vo všetkých podobách. Ale ruku na srdce, kto z nás pre lásku neurobil vo svojom živote pár hlúpostí? Áno, osudy týchto žien sú zlé, ale ide tu skôr o výber "zlého" muža. A je jedno, či je moslim, kresťan, žid... Jednoducho je to "zlý" muž. V túžbe po láske, v strachu pred samotou, v nádeji na lepší život tieto ženy urobili zlé rozhodnutia. Láska je slepá. Pre lásku padla Trója, prišli o život Rómeo a Júlia, pre lásku sa vraždí, klame, podvádza. Veď aj v našom okolí môžeme denne vidieť rovnaké príbehy. Ponižované, týrané ženy, ktorým práve ubližujú naši slovenskí "mačovia".
Skôr si myslím, že táto kniha má byť memento. Nepozerať na svet cez ružové okuliare, ale občas si ich aj zložiť. Lebo keď potom dostaneme ten povestný "kopanec", už môže byť neskoro.
Prečítajte si knihu - zamyslite sa, možno pochopíte.
(zobrazit celou recenzi)

Hodnocení čtenářů a čtenářek       (hodnotilo 82 lidí) Přidat hodnocení

Řekněte svůj názor na tento titul ostatním i vy!

Máte tuto knihu? Chcete se podělit o názor?

Podělte se o něj s ostatními čtenáři! Možná jim tak pomůžete při rozhodování.

1
Vaše hodnocení knihy
2
Chcete navrhnout další vaše oblíbené knihy? Klikněte.
3
Recenze a diskuse jsou službou pro návštěvnice a návštěvníky Martinus.cz. Příspěvky jsou zveřejněné obvykle do 24 hodin, vyhrazujeme si však právo neuveřejnit a vymazat zejména příspěvky, které:
 • jsou vulgární nebo urážlivé
 • nesouvisí s titulem nebo tématem
 • porušují nebo vyzývají k porušování autorských práv
 • odkazují na nabídku nebo webové stránky konkurence
 • obsahují jakékoli URL odkazy
 • nejsou podepsané
A-B
A-B
19. prosince 2016
     
Reagovat

Urcite ano 1

Tento příspěvek prozrazuje důležité momenty děje, proto je skrytý, abychom vám nepokazili zážitek ze čtení.
Přejete si ho zobrazit?

Výborná kniha. Sama mam priateľa Egypťana nie moslima. Ponaučenie pre každú ženu ktorá tuto knihu prečíta. Obcas som si pri čítaní aj poplakala. Čítala som ju na dovolenke práve v Egypte. (recenze z Martinus.sk) Zobrazit celou recenzi

Byla pro vás tato recenze přínosná?   (1)   (0)
Silvia Kovács
Silvia Kovács
30. září 2016
     
Reagovat

Názor čitateľa 1

Zaujímavá kniha, z výpovedí žien som mala miestami aj zimomriavky. Myslím, že autorka nám prináša pohľad do moslimského sveta cez príbehy o láske, ktorá láskou nebola, cez príbehy milujúcich matiek, zúfalých rodinných príslušníkov, príbeh o inej kultrúre, krajine, tradíciach...Prečítala som za jeden večer, napísané je to naozaj pútavo, osobne by som ocenila trochu viac hĺbky, prípadne pokračovanie... (recenze z Martinus.sk) Zobrazit celou recenzi

Byla pro vás tato recenze přínosná?   (1)   (0)
Michaela Rubášová
Michaela Rubášová
23. července 2016
     
Reagovat

2

Hledám vhodná slova, jak začít tuto recenzi. Víte co mě napadlo jako první?
TOHLE BYL TEROR!

Už dlouho se mi tato kniha mačká v knihovničce. Je nenápadná, velikostí menší, ale s krásnou obálkou. Potřebovala jsem něco malého ke čtení, než mi přijde nový recenzní výtisk. Takže jsem bezmyšlenkovitě sáhla po Ztracených.
Kniha je vyprávěním šesti obyčejných žen různých národností, ale evropanek! To je důležité napsat. Autorka knihy každou z nich oslovila a osobně se ptala na jejich zážitky s muslimskou kulturou a národností. Každý příběh je jiný, ale v podstatě se stejnými příznaky. Popisuji to možná jako chorobu, ale prostě mi přišlo, že všechny trpí nějakou exotickou chorobou, která jim zatemnila mozek. Asi krutá slova, ale já si prostě nedovedu představit, že bych jednala jako ony.
Každý příběh začíná jako krásná pohádka, bez rozdílu věku najdou všechny ženy lásku na "celý" život. S muži svého života se seznámí na dovolené v zahraničí nebo při práci v zahraničí. Většinou jde o Egypťany. Šarmantní snědí muži v ženách vyvolají jiskru v jakémkoli věku. Jsou jejich sluncem na obloze, jejich hvězdami, jejich vysněnými láskami. Ony jsou jediné, které mohou a budou navždy milovat.

Jeden příběh se malinko vymyká v tom, že žena se sama přidala k Islámu. Prožívala těžké období a v tu chvíli našla útěchu v "jiné" víře. Ostatním se prostě zamotala hlava a jejich úsudek selhal. Láska oslepila všechno, co bylo na první pohled patrné a jasné. Nedbaly ničích rad a šly svému štěstí naproti.
Tyto příběhy jsou nepochopitelné. Samozřejmě nemůžeme vědět a ani soudit. Pochybuji však, že já bych se nechala takto zbláznit. Varovných signálů totiž bylo dost. Některé ženy je přehlížely, jiné je ani neviděly. Nejsmutnější z příběhů byly ty, ve kterých se objevovaly děti. Šťastné to ženy, které tak daleko nedošly.
Nebudu vám popisovat každý příběh zvlášť, tohle si prostě musíte přečíst. I pro vás to bude nepochopitelné, smutné a zarážející. Až pozdě si některé z nich uvědomí, že jejich osud už je nevratný. Vítězkami se dají považovat ty ženy, které nepočaly s jejich dobrým mužem dítě. Protože osudy těch ostatních, které s nimi založily rodinu, jsou zpečetěny na hodně dlouho a bůh ví, jestli ne na vždy.
Tato malá útlá knížečka v sobě skrývá mnoho. Přijde velká láska, která ošklivým způsobem vyprchá a přichází utrpení. Nemohla jsem pochopit ani jednu z nich, snažila jsem se, ale nešlo to. Pochopila jsem je až ve chvíli, kdy musely zůstat kvůli svým dětem. Pak už totiž bylo pozdě kát se nad svým rozhodnutím a hloupostí. Bylo pozdě úplně na všechno.
Zarážející také na této knize je, jak se k určitým situacím stavěly ambasády a i pomoc právníků byla velmi zarážející. Takovou bezmoc, neochotu a potupu. To si ani nedovedeme představit. Žena v těchto zemích nemá právo vůbec na nic a ve většině případech je ji předhazováno, že si za svou situaci, se kterou teď potřebuje nutně pomoct, si může jen a jen sama. Věděla přece do čeho jde. Věděla nebo nechtěla vědět?
Tato kniha by se měla stát povinnou četbou na všech školách. Četla jsem už několik podobných knih a všechny měly podobný a krutý osud. Eva Urbaníková projevila velkou sílu v sobě, dokonce i pochopení a podařilo se jí vytvořit skvělou a čtivou knihu plnou vyprávění o velké lásce. Všechny ženy byly na začátku vztahu tou dokonalou, pokud chcete vědět, co a jak se s nimi dál stalo, pak si knihu přečtěte. Tato kniha je pro mě nejvíce šokující, neuvěřitelnou a mysl ovlivňující knihou, jakou jsem kdy četla. Je to hlavně tím, že je to skutečnost. Dala mi mnohem víc, než špičkový thriller. Toto byl totiž takový malý psychický teror. A slovo malý používám nerada.

...Můj dojem...
Vytočenost, naštvanost, nechápavost, absurdita. Asi tak.
Jsem té knihy tak plná, že ještě týden po přečtení na ni stále myslím a neustále ji s někým probírám. Zamýšlím se nad tím, proč? Ztracené si svůj název zaslouží. Nemůže být více výstižný. Pokud vás zajímají skutečná a živá témata, pak si knihu rozhodně přečtěte. Mnozí z nás ve svém okolí mají přítelkyně, kamarádky a jiné ženy, které mají podobnou zkušenost nebo možná dokonce i šťastný život vedle muslima. Přeji jim to. Můj alarm sice bliká jako splašený, ale opravdu jim přeji štěstí. Nerada bych se touto recenzí některé z nich dotkla. Třeba se mezi nimi najdou dobří muži...třeba. Ale to, jak se většina z nich chová ke svým ženám, to nikdy nepochopím a nebudu akceptovat.
Opravdu velmi silné příběhy, které vaše smysly totálně napruží. Ztracené - smutné, ale i tak doufám, že plné naděje. Ty ženy jsou skutečné a já jim přeji naději a stálou víru. Eva Urbaníková mě touto knihou prostě dostala.
Zobrazit celou recenzi

Byla pro vás tato recenze přínosná?   (2)   (0)
Sara
Sara
14. července 2016
     
Reagovat

Názor 1

Jedna hviezdička za výber aktuálnej témy, druhá za celkom zaujímave príbehy podľa skutočnosti. A tu končí moja chvála. Štýl písanie ako články na internete, ktoré by možno prepísal každý. Autorka vôbec nešla do hlbky nevyvolala vo mne žiadnu emóciu ani vzťah k hrdinkám. Akurát pomyslenie aké sú naivné / hlúpe . Ďalšia kniha ktorá ma utvrdila v tom , že slovenské autorky nedokážu napísať kvalitný román , len povrchnú zlátaninu na pekný zárobok. Knihu by som tak odporučila kúpiť ak tak niekde 50 % akcii na zabitie nudy. (recenze z Martinus.sk) Zobrazit celou recenzi

Byla pro vás tato recenze přínosná?   (1)   (0)
natalia belanova
natalia belanova
9. března 2017

Veronika Sikulova,Olga Feldekova,Monika Kompanikova,chod týmto smerom a nekecaj keď precitas evitu ze nie je nic ine,skatulky ano?

Katka Müllerová
Katka Müllerová
18. května 2016
Reagovat

Názor čitateľa -1

Výborná kniha, odporúčam hlavne slečnám aj rozvedeným ženám, ktoré nadviazali nový vzťah s cudzincom prečtať si nasledovné riadky. Zhltla som ju za jeden deň. Kniha je písaná pútavo a autenticky. Rozhodne odporúčam. (recenze z Martinus.sk) Zobrazit celou recenzi

Byla pro vás tato recenze přínosná?   (0)   (1)
Marianna
Marianna
10. dubna 2016
     
Reagovat

Realita exotiky -1

Krasne napisana kniha. Zivot pise pribehy a je dobre, ze niekto (Evita) nasiel odvahu pozbierat a vydat aj tie bez dobreho konca. Slzy som pri citani hltala viackrat, no aj tak som sa nevedela odtrhnut. Vrelo odporucam pre vsetky dievcata v stave romantickej puberty, zeny v plnom kvete i damy zocelene zivotom. (recenze z Martinus.sk) Zobrazit celou recenzi

Byla pro vás tato recenze přínosná?   (0)   (1)
Pavel Vičar
Pavel Vičar
24. února 2016
     
Reagovat

1

Knih o tom jak se ženy bláznivě zamilovali do muslimů a pak trpěly jsou spousty. Příběhy, které dala dohromady Eva Urbaníková jsou, ale jiné.
dívky, ženy, matky jsou skutečné a autorka s nimi osobně mluvila a jen s jejich svolením vydala příběhy, které tvoři tuhle knihu.
Je opravdu strašné jakého ublížení se ženám dostalo, ale žádná z nich neviní jen svět kolem sebe. Každá matka jejiž dívka je v pubertě by měla mít tuhle knihu ve své knihovně, protože tyhle ženy jsou kousek od nás. Možná to může být vaše sousedka, známá, kamarádka kamarádky, ale nikdy nevíte kdy se podobný příběh dotkne i vás.
skvělá kniha!
Zobrazit celou recenzi

Byla pro vás tato recenze přínosná?   (1)   (0)
eva_
eva_
26. ledna 2016
     
Reagovat

jedným dychom 2

veľmi vysoko "čítavé", aj keď mi po prečítaní bolo smutno..
zaujímavé by bolo pokračovanie, ako tie deti postupne dorastú a ako sa oni postavia za alebo proti, či pôjdu svojou vlastnou nejakou strednou cestou alebo ako..
(recenze z Martinus.sk) Zobrazit celou recenzi

Byla pro vás tato recenze přínosná?   (2)   (0)
svatka
svatka
11. prosince 2015
     
Reagovat

Názor čtenáře 1

Byla jsem nadšená, ostatně jako u každé z knížek Evy Urbaníkové. Je sice v úplně jiném stylu, než jsme u autorky zvyklé ale stejně čtenáře chytne a nepustí do přečtení posledního písmene. Měla by patřit mezi povinnou literaturu. Zobrazit celou recenzi

Byla pro vás tato recenze přínosná?   (1)   (0)
JanaM.
JanaM.
11. října 2015
     
Reagovat

skôr nie 1

Ono je to už dlhšie a najmä ešte len bude aktuálna téma. Aj plno beletrie inšpirovala. Autorka sa jej inak trošku zhostila. Snaha sa cení, aj je to vďačné na tržby a spracovanie, a samozrejme o čo ide evitovkám - na tržby. Teda kvantita namiesto kvality.
Veľkí autori a (nemyslím len klasikov s ich veľdielami) tvorili uváženejšie a menej plodne ako Urbaníkoví. Áno, H. deBalzac hladoval, tak písal ako stroj desiatky kníh. Ale boli to novely a romány. S talentom, obsahom a štýlom.
Existuje veľa zaujímavejších príbehov, aj lepšie napísaných.
A pokiaľ sa zaujímate o islam či arabské krajiny, tak si tu vyhľadajte niečo od Billa Warnera či Nidala Saleha. Nejde o vedecké elaboráty, ale zasvätené diela.
(recenze z Martinus.sk) Zobrazit celou recenzi

Byla pro vás tato recenze přínosná?   (2)   (1)
VISA MasterCard Platba24 Česká spořitelna MojePlatba Komerční banka ePlatby Raiffeisen Bank online převod GE Money Bank mPeníze mBank online převod Sberbank online převod Fio banka online převod ČSOB Poštovní spořitelna / Era PaySec Zuno Pay PayU