Podivuhodné a krásné soužení Avy Lavenderové

Leslye Walton  ·  Vydavatel: CooBoo, 2014
Objednejte si zboží celkem nad 999 Kč a poštovné máte zdarma!

Poštovné zdarma nad 999 Kč!

Při objednávce nad 999 Kč neplatíte v našem obchodě poštovné. Kompletní podmínky poštovného.

Naše cena:
284 Kč
Běžná cena:
299 Kč
Ušetříte:
5% (15 Kč)

Posíláme do šesti dní.Přidat do wishlistu
Co je to wishlist?

Wishlist je seznam vašich tajných přání. Jediným kliknutím si do něj můžete ukládat tituly, které vás zaujaly a které byste v budoucnosti možná chtěli koupit pro sebe nebo své blízké. Pro používání wishlistu musíte být přihlášení.Uloženo
Více doporučení

Lidé, kteří si koupili tuto knihu, si koupili také

Nahlásit chybu

O knize

Rodina Rouxova má pošetilou lásku ve vínku, což nevěští nic dobrého pro její nejmladší členku, Avu Lavender. Ava – skoro ve všech ohledech normální dívka – se narodila s křídly. Ve snaze pochopit tuto svou zvláštnost a s rostoucí touhou zapadnout mezi své vrstevníky se šestnáctiletá Ava odváží do světa, naprosto nepřipravená na to, co ji může čekat, a naivní vůči zvráceným pohnutkám ostatních lidí. Lidí, jako je třeba zbožný Nathaniel Sorrows, který si Avu splete s andělem a jehož posedlost dívkou s křídly vygraduje v noci oslav letního slunovratu. Tu noc se nebe roztrhne, vzduchem se mezi poletujícím peřím řinou provazce vod a osud Avy i její rodiny nabírá na ničivé kadenci.

CooBoo

Další tituly vydavatelství

CooBoo je moderní nakladatelství knih především pro teenagery a teenagery a "skorodospěláky". Je název je akronymem slov cool a books, ale v Austrálii byste se dozvěděli, že to vlastně znamená dítě Aboriginů. V CooBoo se nebojíme vydávat knihy provokativní, často až kontroverzní, ale ani tituly, které jsou určené jen na pobavení a oddych. Ročně se od nás můžete dočkat 40-50 pečlivě vybraných titulů, a to nejen beletristických, ale i non-fiction. A kdo teď právě nechápavě kroutí hlavou nad nakladatelství pro teenagery, které nevydává komiksy, tak toho můžeme uklidnit, protože mezi našimi tituly se najde i celá řada kvalitních, tradičních i nových komiksů. Mezi naše hýčkané "děti" patří například série Selekce od Kiery Cass, příběhy z Horselandu, Ztracené dny Emily Strange nebo slavný Shakespeare v hávu japonské mangy.

Více informací
Pokračovat ve čtení

Poslat doplňující údaje o knize

Podrobnosti

 • Počet stran: 272
 • Vazba: pevná s prebalom
 • Rozměr: 130×200 mm
 • Hmotnost: 390 g
 • Jazyk: český
 • ISBN: 9788074476259
 • Rok vydání: 2014
 • Naše katalogové číslo: 183274


Co si myslíme my

Jana Šlinská - event manager

1. prosince 2014      

Krásna, poetická a magická kniha. Príbeh Avy, ktorá sa narodila s krídlami a príbeh jej rodiny, ktorá skrýva nejedno tajomstvo. Ak máte radi magický realizmus, toto vás bude baviť. Kniha je napísaná vtipne a inteligentne, autorka vás zoberie do úplne iného sveta a vy nebudete chcieť, aby sa kniha skončila. Alebo, ako to bolo v mojom prípade, po prečítaní poslednej strany budete chcieť začať odznova. (zobrazit celou recenzi)

Hodnocení čtenářů a čtenářek       (hodnotili 4 lidé) Přidat hodnocení

Řekněte svůj názor na tento titul ostatním i vy!

Máte tuto knihu? Chcete se podělit o názor?

Podělte se o něj s ostatními čtenáři! Možná jim tak pomůžete při rozhodování.

1
Vaše hodnocení knihy
2
Chcete navrhnout další vaše oblíbené knihy? Klikněte.
3
Recenze a diskuse jsou službou pro návštěvnice a návštěvníky Martinus.cz. Příspěvky jsou zveřejněné obvykle do 24 hodin, vyhrazujeme si však právo neuveřejnit a vymazat zejména příspěvky, které:
 • jsou vulgární nebo urážlivé
 • nesouvisí s titulem nebo tématem
 • porušují nebo vyzývají k porušování autorských práv
 • odkazují na nabídku nebo webové stránky konkurence
 • obsahují jakékoli URL odkazy
 • nejsou podepsané
Lenka
Lenka
27. března 2015
     
Reagovat

nenaplněné lásky, křídla a bolest

Podivuhodné a krásné soužení Avy Lavender láká na propojení young adult literatury s prvky magického realismu. Generace žen procházejí utrpením, osamělostí a prázdnou láskou. Jejich bolest se zhmotní v podobě Aviných křídel, jako znamení.

První část knihy, ve které se vypráví o životech prababičky, babičky a matky Avy, lépe odpovídá žánru magického realismu. V druhé části, která se již plně soustředí na patnáctiletou, okřídlenou Avu, zůstávají jen neuvěřitelné prvky a hlavní prim hraje young adult. Autorce se podařilo udržet v celé knize magickou atmosféru, kterou vhodně kombinovala s reálným světem, i když v první části o poznání lépe. S blížícím se koncem jsem měla dojem, že si příliš neví rady, co s postavami provést, což vedlo až k líčení, které známe spíše z detektivek.

Všechny ženy, o kterých kniha vypráví, se setkaly s trpkostí lásky, cítily se osaměle, bály se milovat nebo milovaly někoho, kdo za to nestál. S rostoucí bolestí se na další potomky přenášely i schopnosti, které je odlišovaly. Jedna uměla cítit smutek i lásku ze vzduchu či kůže, jiná měla andělská křídla, další viděla duchy. Abychom se v jejich jménech neztratili, je na prvních stranách knihy rodokmen. Je sice kouzelný, ale ne nezbytný, opravdu zde není tolik jmen jako například u Márquze, aby byl problém s orientací. A proč zmiňuji zrovna jeho jméno?

Na zadní straně přebalu najdeme citaci (lépe řečeno výkřik, není označen ani autor, ani médium), která poukazuje na určitou podobnost s díly G. G. Márqueze či Hosseiniho. Od druhého jsem zatím nic nečetla, ale Márqueze znám velmi dobře, budu tedy porovnávat s ním. Kdo a proč se domnívá, že kniha spadá do magického realismu a bude oblíbená čtenáři Hosseiniho a Márqueze, zřejmě nezjistíme, berme to jako prostý fakt. Inspirace díly Márqueze je jasně viditelná. Už jen název knihy mi zní dost Márquezovsky, pozornost je věnována generacím žen, které nesou nějaký úděl, jež se promítne do fyzické anomálie jejich potomků. Nechybí spojení lásky a bolesti, které provází životy jako poklidná, samozřejmá řeka.

Čtenáře, které modla young adult literatury John Green příliš neoslovil, nebo dokonce ho jeho postavy otravovaly, mohu uklidnit. Ava je rozhodně nebude štvát tak, jako Margo nebo Hazel. Její starosti a tužby jsou uvěřitelné, i když vám patnáct bylo už opravdu dávno.

Obálka, jejíž grafickou úpravu má na svědomí Linda Marečková, se nijak výrazně neliší od zahraničních vydání, a je jednoduše řečeno nádherná. Kombinace barev, lesklé detaily pírek a font tvoří kompaktní dojem a rozhodně se budou výrazně podílet na úspěšném prodeji této knihy.

Jazyková stránka je na výborné úrovni, neuvědomuji si, že bych narazila na chyby, které by mě zarazily. Ani překlepy, ani gramatické nesrovnalosti. Překlad je nekostrbatý.

Podivuhodné a krásné soužení Avy Lavender je současná literatura, která stojí za přečtení všem čtenářům, bez rozdílu věku. Nerada bych ji četla jako milovník Márqueze s velkým očekáváním. Pokud jste ve fázi, kdy jsou Márquez nebo Bulgakov pro vás literární bozi, které nikdo nikdy nedostihne, pak vás talent Lesley Walton velmi mile překvapí.
Zobrazit celou recenzi

Byla pro vás tato recenze přínosná?   (1)   (1)
Jana Benešová
Jana Benešová
26. října 2014
     
Reagovat

Názor čtenáře 5

Původně jsem si myslela, že to celé bude jen o Avě a o tom jejím "problému" s křídly, ale Ava se v knížce pořádně objeví až po první polovině. Nejprve hraje roli vypravěče a vykládá čtenáři barvité osudy celé své rodiny. Celkem vzato je to trochu fantazijní, pěkně napínavé, dramatické, vášnivé, docela dost strašidelné a krapítek depresivní. Ale taky zábavné, vtipné a inteligentní. A jako třešnička na dortu je tu totální megačtivost. Je to psáno dost jednoduše, až jsem si říkala, že by ty dialogy neškodilo trochu víc vypiplat, touhle knížkou by se pak veškeré mé předsudky, které jsem kdy mívala o young adult, úplně vytratily. Ale i tak to stojí za to. Tahle knížka je povinností pro všechny čtenáře magického realismu a taky pro všechny, kteří nepohrdnou příběhy, ve kterých není nic nemožné. Zobrazit celou recenzi

Byla pro vás tato recenze přínosná?   (5)   (0)
VISA MasterCard Platba24 Česká spořitelna MojePlatba Komerční banka ePlatby Raiffeisen Bank online převod GE Money Bank mPeníze mBank online převod Sberbank online převod Fio banka online převod ČSOB Poštovní spořitelna / Era PaySec Zuno Pay PayU