Knihy
E-knihy

Podivuhodné a krásné soužení Avy Lavenderové

CooBoo, 2014
Na skladě
Nakladatel
CooBoo, 2014
Překlad

Rodina Rouxova má pošetilou lásku ve vínku, což nevěští nic dobrého pro její nejmladší členku, Avu Lavender. Ava – skoro ve všech ohledech normální dívka – se narodila s křídly. Ve snaze pochopit tuto svou zvláštnost a s rostoucí touhou zapadnout mezi...

Čti víc

70 Kč

Běžná cena Běžně 79 Kč

Ušetříte 11%

Na skladě, objednávejte ale rychle

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Magický realismus, lyrická próza, bolest i vášeň a soužení! Pro milovníky a čtenáře Márqueze, Hosseiniho či pro ty, kteří si oblíbili Zvláštní smutek citrónového koláče.

Rodina Rouxova má pošetilou lásku ve vínku, což nevěští nic dobrého pro její nejmladší členku, Avu Lavender. Ava – skoro ve všech ohledech normální dívka – se narodila s křídly. Ve snaze pochopit tuto svou zvláštnost a s rostoucí touhou zapadnout mezi své vrstevníky se šestnáctiletá Ava odváží do světa, naprosto nepřipravená na to, co ji může čekat, a naivní vůči zvráceným pohnutkám ostatních lidí. Lidí, jako je třeba zbožný Nathaniel Sorrows, který si Avu splete s andělem a jehož posedlost dívkou s křídly vygraduje v noci oslav letního slunovratu. Tu noc se nebe roztrhne, vzduchem se mezi poletujícím peřím řinou provazce vod a osud Avy i její rodiny nabírá na ničivé kadenci.

Čti víc
Kupte společně
Podivuhodné a krásné soužení Avy Lavenderové - Leslye Walton
Meč z kamene - Ian C. Esslemont
383 Kč
Ušetříte 25 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Originální název
Strange and beautiful sorrows of Ava Lavender
Rozměr
130×200 mm
ISBN
9788074476259
Věkové doporučení
14+
Počet stran
272
Hmotnost
390 g
Rok vydání
2014
Naše katalogové číslo
183274
Vazba
pevná vazba s přebalem
Jazyk
český
Nakladatelství
CooBoo

Co si myslíme my

Jana Šlinská
Jana Šlinská
event manager
1. prosince 2014

Krásna, poetická a magická kniha. Príbeh Avy, ktorá sa narodila s krídlami a príbeh jej rodiny, ktorá skrýva nejedno tajomstvo. Ak máte radi magický realizmus, toto vás bude baviť. Kniha je napísaná vtipne a inteligentne, autorka vás zoberie do úplne iného sveta a vy nebudete chcieť, aby sa kniha skončila. Alebo, ako to bolo v mojom prípade, po prečítaní poslednej strany budete chcieť začať odznova.

Čti víc

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

4,5 / 5

13 hodnocení

7
5
1
0
0

Lenka
27.3.2015
nenaplněné lásky, křídla a bolest
Podivuhodné a krásné soužení Avy Lavender láká na propojení young adult literatury s prvky magického realismu. Generace žen procházejí utrpením, osamělostí a prázdnou láskou. Jejich bolest se zhmotní v podobě Aviných křídel, jako znamení.

První část knihy, ve které se vypráví o životech prababičky, babičky a matky Avy, lépe odpovídá žánru magického realismu. V druhé části, která se již plně soustředí na patnáctiletou, okřídlenou Avu, zůstávají jen neuvěřitelné prvky a hlavní prim hraje young adult. Autorce se podařilo udržet v celé knize magickou atmosféru, kterou vhodně kombinovala s reálným světem, i když v první části o poznání lépe. S blížícím se koncem jsem měla dojem, že si příliš neví rady, co s postavami provést, což vedlo až k líčení, které známe spíše z detektivek.

Všechny ženy, o kterých kniha vypráví, se setkaly s trpkostí lásky, cítily se osaměle, bály se milovat nebo milovaly někoho, kdo za to nestál. S rostoucí bolestí se na další potomky přenášely i schopnosti, které je odlišovaly. Jedna uměla cítit smutek i lásku ze vzduchu či kůže, jiná měla andělská křídla, další viděla duchy. Abychom se v jejich jménech neztratili, je na prvních stranách knihy rodokmen. Je sice kouzelný, ale ne nezbytný, opravdu zde není tolik jmen jako například u Márquze, aby byl problém s orientací. A proč zmiňuji zrovna jeho jméno?

Na zadní straně přebalu najdeme citaci (lépe řečeno výkřik, není označen ani autor, ani médium), která poukazuje na určitou podobnost s díly G. G. Márqueze či Hosseiniho. Od druhého jsem zatím nic nečetla, ale Márqueze znám velmi dobře, budu tedy porovnávat s ním. Kdo a proč se domnívá, že kniha spadá do magického realismu a bude oblíbená čtenáři Hosseiniho a Márqueze, zřejmě nezjistíme, berme to jako prostý fakt. Inspirace díly Márqueze je jasně viditelná. Už jen název knihy mi zní dost Márquezovsky, pozornost je věnována generacím žen, které nesou nějaký úděl, jež se promítne do fyzické anomálie jejich potomků. Nechybí spojení lásky a bolesti, které provází životy jako poklidná, samozřejmá řeka.

Čtenáře, které modla young adult literatury John Green příliš neoslovil, nebo dokonce ho jeho postavy otravovaly, mohu uklidnit. Ava je rozhodně nebude štvát tak, jako Margo nebo Hazel. Její starosti a tužby jsou uvěřitelné, i když vám patnáct bylo už opravdu dávno.

Obálka, jejíž grafickou úpravu má na svědomí Linda Marečková, se nijak výrazně neliší od zahraničních vydání, a je jednoduše řečeno nádherná. Kombinace barev, lesklé detaily pírek a font tvoří kompaktní dojem a rozhodně se budou výrazně podílet na úspěšném prodeji této knihy.

Jazyková stránka je na výborné úrovni, neuvědomuji si, že bych narazila na chyby, které by mě zarazily. Ani překlepy, ani gramatické nesrovnalosti. Překlad je nekostrbatý.

Podivuhodné a krásné soužení Avy Lavender je současná literatura, která stojí za přečtení všem čtenářům, bez rozdílu věku. Nerada bych ji četla jako milovník Márqueze s velkým očekáváním. Pokud jste ve fázi, kdy jsou Márquez nebo Bulgakov pro vás literární bozi, které nikdo nikdy nedostihne, pak vás talent Lesley Walton velmi mile překvapí.
Čti víc
Jana Benešová
Jana Benešová
26.10.2014
Názor čtenáře
Původně jsem si myslela, že to celé bude jen o Avě a o tom jejím "problému" s křídly, ale Ava se v knížce pořádně objeví až po první polovině. Nejprve hraje roli vypravěče a vykládá čtenáři barvité osudy celé své rodiny. Celkem vzato je to trochu fantazijní, pěkně napínavé, dramatické, vášnivé, docela dost strašidelné a krapítek depresivní. Ale taky zábavné, vtipné a inteligentní. A jako třešnička na dortu je tu totální megačtivost. Je to psáno dost jednoduše, až jsem si říkala, že by ty dialogy neškodilo trochu víc vypiplat, touhle knížkou by se pak veškeré mé předsudky, které jsem kdy mívala o young adult, úplně vytratily. Ale i tak to stojí za to. Tahle knížka je povinností pro všechny čtenáře magického realismu a taky pro všechny, kteří nepohrdnou příběhy, ve kterých není nic nemožné.
Čti víc

CooBoo je moderní nakladatelství knih především pro teenagery a teenagery a "skorodospěláky". Je název je akronymem slov cool a books, ale v Austrálii byste se dozvěděli, že to vlastně znamená dítě Aboriginů. V CooBoo se nebojíme vydávat knihy provokativní, často až kontroverzní, ale ani tituly, které jsou určené jen na pobavení a oddych. Ročně se od nás můžete dočkat 40-50 pečlivě vybraných titulů, a to nejen beletristických, ale i non-fiction. A kdo teď právě nechápavě kroutí hlavou nad nakladatelství pro teenagery, které nevydává komiksy, tak toho můžeme uklidnit, protože mezi našimi tituly se najde i celá řada kvalitních, tradičních i nových komiksů. Mezi naše hýčkané "děti" patří například série Selekce od Kiery Cass, příběhy z Horselandu, Ztracené dny Emily Strange nebo slavný Shakespeare v hávu japonské mangy.

Čti víc
Kupte společně
Podivuhodné a krásné soužení Avy Lavenderové - Leslye Walton
Meč z kamene - Ian C. Esslemont
383 Kč
Ušetříte 25 Kč

„K dobré knize je třeba dobrých čtenářů.“

Victor Hugo