Světový bestseller CZ
Naše cena:
224 Kč
Běžná cena:
299 Kč
Ušetříte:
25% (75 Kč)

Tato sleva platí do 20.8.2017

Posíláme ihned.
Objednávejte však rychle. ?

Tuto knihu máme sice aktuálně na skladě, máme však už jen poslední kus. Dodání dalších může trvat déle, obvykle do šesti dní.Přidat do wishlistu
Co je to wishlist?

Wishlist je seznam vašich tajných přání. Jediným kliknutím si do něj můžete ukládat tituly, které vás zaujaly a které byste v budoucnosti možná chtěli koupit pro sebe nebo své blízké. Pro používání wishlistu musíte být přihlášení.Uloženo
Více doporučení

Lidé, kteří si koupili tuto knihu, si koupili také

Nahlásit chybu

O knize

Zajímavá a citlivá knížka o šestnáctileté Hazel, která trpí rakovinou a sblíží se s Augustem, jemuž se podařilo tuto nemoc překonat. Ti dva mladí lidé se výborně doplňují, a navíc je spojuje originální pohled na život i na chorobu, která je postihla. „Nejvtipnější smutný příběh“ je napsán s mimořádným smyslem pro humor a sarkasmus a díky autorovu vyprávěčskému talentu vyznívá velmi působivě.

Knižní klub

Další tituly vydavatelství

Na českém trhu již tradiční značka je také nejstarší nakladatelskou značku Euromedia Group. Nabízí především českou literaturu, detektivky, krimi, thrillery, militarie, historické romány a dětskou literaturu. Ke kmenovým autorům KK patří např. Agatha Christie, Dick Francis, Frederick Forsyth, Ken Follett, Robin Cook či Philipp Vandenberg. V edici Záhady vychází např. Erich von Däniken.

Více informací

Zařazené v kategorii

Pokračovat ve čtení

Poslat doplňující údaje o knize

Kupte výhodně společně

Celkem pouze za 595 Kč
(ušetříte 94 Kč)
Koupit společně

Podrobnosti

 • Originální název: The Fault in our Stars (Koupit v originální verzi)
 • Počet stran: 240
 • Vazba: pevná
 • Rozměr: 154×234 mm
 • Hmotnost: 600 g
 • Jazyk: český
 • ISBN: 9788024238210
 • Rok vydání: 2013
 • Naše katalogové číslo: 143604


Co si myslíme my

Lucie Zelinková - produktový manažer

22. února 2016      

John Green o sobě může s frdostí prohlašovat, že změnil tvář i celé směřování žánru Young Adult. Do té doby to bylo lásce, románku, nebo naopak z fantasy soudku. Green sice použil kostru mladé romance, ale posunul ji na vedlejší kolej a ohnisko příběhu tematizoval zcela nevšedně. (zobrazit celou recenzi)

Hodnocení čtenářů a čtenářek       (hodnotilo 32 lidí) Přidat hodnocení

Řekněte svůj názor na tento titul ostatním i vy!

Máte tuto knihu? Chcete se podělit o názor?

Podělte se o něj s ostatními čtenáři! Možná jim tak pomůžete při rozhodování.

1
Vaše hodnocení knihy
2
Chcete navrhnout další vaše oblíbené knihy? Klikněte.
3
Recenze a diskuse jsou službou pro návštěvnice a návštěvníky Martinus.cz. Příspěvky jsou zveřejněné obvykle do 24 hodin, vyhrazujeme si však právo neuveřejnit a vymazat zejména příspěvky, které:
 • jsou vulgární nebo urážlivé
 • nesouvisí s titulem nebo tématem
 • porušují nebo vyzývají k porušování autorských práv
 • odkazují na nabídku nebo webové stránky konkurence
 • obsahují jakékoli URL odkazy
 • nejsou podepsané
Kristýna Paluchová
Kristýna Paluchová
8. července 2017
     
Reagovat

Názor čtenáře -1

Kniha se mi dostala do rukou už před 2 lety a když jsem ji poprvé četla, měla jsem husí kůži a oči mokré od slz. Tento příběh ve mě vyvolal pocit, že bychom si měli vážit svého života, ať je jaký je. Potom jsou tu ta prohlášení a řekněme "citáty": Bolest se dožaduje procítění. Některá nekonečna jsou větší než jiná. Svět není továrna na splněná přání. Oba hrdinové, Hazel a Augustus jsou mi sympatičtí každý svým způsobem. Hrozně moc se mi líbí Gusova metafora s cigaretami: Nezabije tě, když si jí nezapálíš. Je to metafora. Strčíš si zabijáka do pusy ale nedáš mu šanci zabíjet. Jakmile čtete, je vám jasné, že to nemůže dopadnout dobře a pořád doufáte, že to dopadne jinak. Poprvé jsem knihu přečetla jedním nádechem, a jako je pro Hazel CN biblí, pro mě je bible tato kniha. Nyní ji čtu po několikáté a pořád mě neomrzela. Jsou části, kdy se zasmějete, jsou chvíle kdy si pobrečíte. Opravdu je to nejvtipnější smutný příběh. Zobrazit celou recenzi

Byla pro vás tato recenze přínosná?   (0)   (1)
Lenka Koňaříková
Lenka Koňaříková
4. června 2017
     
Reagovat

1

Tuto knihu jsem si již dlouho přála. Slyšela jsem všude okolo jenom chválu, a tak jsem s napětím očekávala, zda je to vážně tak úžasné jak všichni říkaji. Po přečtení jsem si řekla jediné.. Tato kniha mě dostala. Je to velmi silné a emoční dílo, které ve mě zanechalo spoustu pocitů. Ano brečela jsem, ale i se smála.
Nemůžu říct nic jiného než to, že autor skvěle vystihl hlavní postavu. Rakovina tady byla, je a bohužel i bude, ale nikdy jsem si neuvědomovala její sílu. Tedy až doteď. Krásná kniha s dojemnám příběhem. Za mě určitě doporučuji!
Zobrazit celou recenzi

Byla pro vás tato recenze přínosná?   (1)   (0)
Andrea Petržílková
Andrea Petržílková
15. dubna 2016
Reagovat

-1

Tento příspěvek prozrazuje důležité momenty děje, proto je skrytý, abychom vám nepokazili zážitek ze čtení.
Přejete si ho zobrazit?

Hvězdy nám nepřály je kniha, jež má tu moc během pár minut ve čtenáři vzbudit pláč, který je okamžitě střídám srdečným smíchem. Hvězdy nám nepřály je tedy titul oprávněně označený jako „nejvtipnější smutný příběh“. „Dneska ráno jsem byl na klinice a říkal jsem svýmu chirurgovi, že bych byl radši hluchý než slepý. A on na to: „Jenže ono to takhle nefunuje“ a já: „Jo, já vím, že to tak nefunguje, jenom říkám, že bych byl radši hluchý, než slepý, kdybych měl na vybranou, což nemám.“ A on na to: „No, aspoň jedna dobrá zpráva je, že hluchý nebudeš“ a já: „Děkuji, že jste mi vysvětlil, že po rakovině oka neohluchnu. Mám hrozný štěstí, že takový intelektuální obr jako vy se uráčí mě operovat.“ Takový druh humoru je Greenem čtenáři předhozen ihned na počátku. Velmi rychle si čtenář knihy uvědomí, že s údělem, který byl dán protagonistům do vínku, je jen dvojí způsob jak existovat. Žít nebo přežívat. „No, to je fakt miláček, asi si taky zkusím pořídit nějakou tu rakovinu oka, abych se s ním seznámila.“ Podobných scén, kdy se čtenář ptá sám sebe, jestli je vůbec v pořádku se něčemu takovému smát, je v knize požehnaně. Celý příběh je nám vyprávěn Hezel smotnou, tedy subjektivním vypravěčem v ich formě.
„Spánek bojuje s rakovinou“ toto jednoduché, dá se říci logické, na druhou stranu však smutné pravidlo, nám vštípí kniha Hvězdy nám nepřály do morku kostí. Kniha vyšla v Americe roce 2012, do českého jazyka byla přeložena o rok později, mnoha kritiky byla velmi pozitivně oceněna, americkým časopisem Time vyhlášena za nejlepší knihu roku, dosáhla na titul „bestseller“. Ne zbůhdarma.
Bezmála dvousetpadesáti stánkový příběh popisuje život Hazel „Je mi šestnáct. Původně štítná žláza, ale teď už mám důkladnou a etablovanou pobočnou kolonii i v plicích. A cítím se dobře“ ve fázi nalezení své první životní lásky v Augustovi: „…je mi sedmnáct. Před rokem a půl jsem se trošku potkal s osteosarkomem…. Cítím se skvěle. Jsem na horský dráze, která jede jenom nahoru, kamaráde.“. Kniha je intertextuálně provázena textem knihy „Císař všech nemocí“, který má podstatný vliv na vývoj příběhu. Autor nám dá nahlédnout do životů těchto dvou hrdinů. Hrdinů v původním významu toho slova. Jsme svědky vzplanutí lásky mezi dvěma osudem pronásledovanými milenci. Lovestory je však přímo agresivně zastaveno pár větami: „…. Začala mě bolet kyčel, tak jsem zašel na PET. Rozsvítil jsem se jako Vánoční stromeček, Hazel Grace, pohrudnice, levá kyčel, játra, prostě všude.“
Čtenáři tato kniha nabízí nevšední pohled na život. John Green mistrně popisuje život lidí, kteří nehledají spravedlnost a neočekávají fér jednání. Hvězdy jim věnovaly jen málo času a oni jsou odhodlaní užít si každou jednu vteřinu života, která jim na tomto světě zbývá s úsměvem na rtech. Chcete-li zjistit, že jsou na světě i tací, kteří se mají hůř než vy, a přesto tomu „hůř“ čelí se ctí, vezměte do ruky knihu Hvězdy nám nepřály.
Zobrazit celou recenzi

Byla pro vás tato recenze přínosná?   (0)   (1)
Kateřina Turková
Kateřina Turková
23. března 2016
     
Reagovat

3

John Green si mě touto knihou získal. Dojemné, nýbrž přesto vtipné a velmi čtivé. Konečně někdo nenapsal román plný žánrových klišé, ale něco, co tu ještě nebylo. Dva nemocní lidé, odhodlaní užít si své poslední dny naplno. Hazel Grace, milovnice černého humoru, která trpí rakovinou štítné žlázy a její nový kamarád Augustus, jež si tímto peklem prošel rok před tím a přišel díky tomu o dolní končetinu. Hrdinové sympatičtí, a pak ta nádherná prohlášení. Dočítala jsem jen stěží, finální stránky byly pro mě výzvou. Dlouho po dočtení jsem měla husí kůži. Skutečně, některá nekonečna jsou větší než jiná. Byla pro mě čest nechat si touto knihou zlomit srdce. Toto dílo by si měl přečíst každý. Jeden se pak naučí více si vážit sebe sama, každodenních maličkostí a života celkově. Myslím, že můžu s klidným svědomím prohlásit, že lepší kniha se mi dosud do rukou nedostala. Pan autor bude mít co dělat, aby Hvězdy nám nepřály předčil, jelikož tu pomyslnou laťku kterou si sám nastavil, si dal až příliš vysoko. Zobrazit celou recenzi

Byla pro vás tato recenze přínosná?   (3)   (0)
Daniela Kuchařová
Daniela Kuchařová
8. března 2016
     
Reagovat

1

green si umí udělat legraci i v téměř bezvýchodné situaci - kniha o dvou mladých lidech, kteří oba mají rakovinu, avšak příběh je plný vtipu a lásky. Green ukázal, že lásku můžete najít vždy a všude a nezáleží na tom, jestli nemáte nohu anebo s sebou taháte dýchací přístroj na kolečkách..já můžu jen poděkovat, že tahle kniha existuje, protože jsem si uvědomila, jaký může být svět pro lidi s rakovinou...některé citáty nezapomenu a mrzí mě, že si nemůžu přečíst císařský neduh anebo ještě líp tuhle knihu znovu poprvé. Zobrazit celou recenzi

Byla pro vás tato recenze přínosná?   (1)   (0)
Tereza Jaroš Bursová
Tereza Jaroš Bursová
7. března 2016
     
Reagovat

2

Tak vám tedy něco povím.
Když jsem knihu přečetla poprvé, byla jsem plná dojmů a, co si budeme povídat, i slz, a také jsem na ni samozřejmě napsala svůj názor. Nyní jsem ji dočetla znovu.
Poprvé mi kniha přišla úžasná, zdrcující a tak dále… Tehdy jsem ji četla jako dívka, nebo chcete-li, svobodná žena bez závazků, jenže tentokrát jsem ji četla jako matka. A dopad toho příběhu získal úplně nový rozměr, je momentálně ještě silnější, ještě dokonalejší a mnohem děsivější.
Protože, jak stojí v knize, co je horší než mít rakovinu? Mít dítě s rakovinou…
Zobrazit celou recenzi

Byla pro vás tato recenze přínosná?   (2)   (0)
Tereza Jaroš Bursová
Tereza Jaroš Bursová
1. března 2016
     
Reagovat

3

Tohle je přesně ten typ příběhu, o kterém se v knize zmiňuje samotná Hazel. Nemyslím takovou tu knihu, o kterou byste se pro její výjimečnost chtěli podělit s celým světem, ale tu druhou, tu kterou byste si sobecky nejraději nechali jen a jen pro sebe, schovali ji před všemi, v noci ji tajně vytahovali a četli přesně tam, kde jste potmě nalistovali a kam jste si mimochodem stoupli. Jenže! Jak by člověk mohl být tak sobecký, když právě tolik přečetl o opaku. Tohle je kniha pro všechny, všude a vždycky.

A taky je to příběh, u kterého jsem byla strašně naštvaná na zradu vlastních očí. Nikdo nepláče rád, ale tady mě to vysloveně rozčilovalo, protože jsem přes slzy nemohla číst dál.

Nedávno se v nějaké internetové diskuzi řešilo, zda dnešní dospělí souhlasí s obsahem povinné četby, jak je dětem předkládána ve školách. Já nesouhlasím. Kniha Hvězdy nám nepřály tam totiž nemá NESMÍ chybět.
Zobrazit celou recenzi

Byla pro vás tato recenze přínosná?   (3)   (0)
Michaela Stejskalová
Michaela Stejskalová
1. března 2016
     
Reagovat

1

Kolem knížky byl a možná ještě trochu je takový velký humbuk. Nerada takové knížky čtu, jelikož jsem pak většinou zklamaná. Tato byla ale celkem vyjímkou. Byla velmi čtivá se skvělým příběhem. Líbí se mi ty slovní obraty a krásné věty "A já jsem se zamilovala jako když člověk usíná: pomalu a pak najednou docela" A souhlasím s názorem, že žánr Young Adult byl pozvednut o pár příček výše. Zatím nejlepší, co jsem od Johna Greena četla. Na druhou příčku bych řadila Příliš mnoho Kateřin a Hledání Aljašky o jedno-dvě místa níže. Zobrazit celou recenzi

Byla pro vás tato recenze přínosná?   (1)   (0)
Zuzana Trnečková
Zuzana Trnečková
24. února 2016
     
Reagovat

1

Dostala se mi do rukou až teď. Pozdě, ale přece ;). A bavila mě, baví a bavit bude.
Rozhodně si nemyslím, že vysoké hodnocení a to, že je knížka tak "profláklá", je pouze- jak někteří tvrdí- úlitba rakovině. Jasně, všichni máme city a tak musíme počítat s tím, že se nás to dotkne. A to pořádně. Ale to ještě neznamená, že rakovina a soucit s lidmi, kteří jí trpí, je to jediné, proč to čteme.
Je to totiž tak trochu nostalgické čtení. Ponořit se do období starých prvních lásek a zavzpomínat... :). Užít si naprosto specifické charaktery hlavních postav, nad jejichž výroky a společnými konverzacemi jsem se potutelně usmívala.
Je to kniha pro ty, kteří byli někdy zamilovaní- takže nejspíš pro všechny ;). Především však pro romantické duše a snílky...
Zobrazit celou recenzi

Byla pro vás tato recenze přínosná?   (1)   (0)
Martina Zárubová
Martina Zárubová
18. dubna 2015
     
Reagovat

Děti, co mají rakovinu, ale není to … 2

Tato kniha je druhá, kterou jsem do Johna Greena četla hned po Hledání Aljašky, kterou jsem si zamilovala. Možná jsem od této knihy prostě jen čekala až moc. Příběh krásný a zajímavý, Greenův styl psaní je nezaměnitelný, skvělý... Ale něco mi v té knize prostě chybí, nedokážu přesně určit co. Knihu si hodlám přečíst i v angličtině s nadějí, že najdu to, co mi v české verzi chybělo. Nějaké osobní kouzlo příběhu, i když už ho má.
Film jsem viděla už snad tisíckrát a pořád mě nepřestal bavit. Ale jen v angličtině. Kamarádka mi ho pustila i v češtině, už bych si ho znovu nepustila. Doufám, že s anglickou verzí knihy to bude stejné.
Zobrazit celou recenzi

Byla pro vás tato recenze přínosná?   (2)   (0)
1234
VISA MasterCard Platba24 Česká spořitelna MojePlatba Komerční banka ePlatby Raiffeisen Bank online převod GE Money Bank mPeníze mBank online převod Sberbank online převod Fio banka online převod ČSOB Poštovní spořitelna / Era PaySec Zuno Pay PayU