Knihy
E-knihy

Stories of Sherlock Holmes

Zrcadlový tex

Na skladě
Nakladatel
INFOA, 2012

Sherlock Holmes s pomocí věrného Dr. Watson musí použít veškerý svůj um a mazanost, aby vyřešil čtyři velmi rozdílné záhady ...

Čti víc

170 Kč

Běžná cena Běžně 179 Kč

Ušetříte 5%

Na skladě, objednávejte ale rychle

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Sherlock Holmes s pomocí věrného Dr. Watson musí použít veškerý svůj um a mazanost, aby vyřešil čtyři velmi rozdílné záhady, - "krysu", velký modrý klenot, slavného dostihového koně a mladou dámu, která je ve větším nebezpečí, než si uvědomuje.

Zrcadlový text pro mírně pokročilé.
Čti víc
Kupte společně
Stories of Sherlock Holmes - Arthur Conan Doyle
Harry Potter: Cesta dějinami čar a kouzel - J.K. Rowling
490 Kč
Ušetříte 88 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
191
Hmotnost
180 g
Rok vydání
2012
Vazba
brožovaná vazba
Jazyk
anglický, český
Nakladatelství
INFOA
Rozměr
130×198 mm
ISBN
9788072408023
Naše katalogové číslo
141559

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

Sir Arthur Conan Doyle 1859-1930 Autor mnoha slavných díl o výjimečném detektivovi se narodil v Edinburghu ve Skotsku jako čtvrtý potomek. Absolvoval studium na internátní základní škole a později i na lékařské univerzitě. Jeho první povídku uveřejnil časopis Chambers Journal v roce 1879 kdy měl Arthur Conan Doyle dvacet let. I když posílal do redakce i další příspěvky, málokterý z nich přijali a zveřejnili. V roce 1882 časopis Cronhill uveřejnil jeho povídku o tajemství lodi Mary Celeste. Tato povídka byla inspirována plavbou parníkem do Nigérie, kterou absolvoval po tom, co mu nemocný otec odešel do sanatoria a Arthur se na velrybářské lodi zaměstnal jako lodní chirurg. Když se mu v myšlenkách poprvé zjevil populární detektiv, neměl jméno Sherlock Holmes, pod kterým ho dnes zná celý svět. Původně se měl totiž volat Sherrirford Holmes a jeho přítel doktor Ormond Sacker. Později je však přejmenoval. V roce 1886 Arthur Conan Doyle napsal první povídku o Sherlocku - Studie v šarlatové. Vydavatel mu zaplatil 24 liber a povídku uveřejnil až v roce 1887. Když však vyšla o rok později knižně, sklidila větší úspěch. Když později uveřejňoval své povídky v novém časopise The Strand Magazine, měl obrovský úspěch. Tehdy lidé stávaly na časopis v neuvěřitelně dlouhých řadách, jen aby si mohli přečíst nejnovější povídku. Později se však Doylovi Holmes tak znechutil, že ho v roce 1893 zabil v povídce Poslední případ. Tato povídka vyvolala obrovskou vlnu neklidu a nespokojenosti. V roce 1902 však vydal povídku Pes baskervillský a o rok později povídku Prázdný dům v níž se ukázalo, že Holmes je naživu. Poslední román o Sherlocku Holmesovi napsal v roce 1915 - Údolí strachu. Za svůj život napsal Sir Arthur Conan Doyle 56 povídek a 4 romány o Sherlocku Holmesovi. Zemřel v roce 1930 jako sedmdesátiletý, ale ve svých dílech žije dodnes.

Čti víc
Kupte společně
Stories of Sherlock Holmes - Arthur Conan Doyle
Harry Potter: Cesta dějinami čar a kouzel - J.K. Rowling
490 Kč
Ušetříte 88 Kč