Knihy
E-knihy

Útěk z tábora 14

Autentické svědectví z pracovních táborů v Severní Koreji

Nakladatel
Ikar CZ, 2013

Pracovní tábory pro politické vězně existují v Severní Koreji dvakrát déle než ruské gulagy, podle odhadů v nich žije přes dvě stě tisíc lidí. Sin se v táboře narodil. Protože trpěl podvýživou, má menší a drobnější postavu...

Čti víc

284 Kč

Běžná cena Běžně 299 Kč

Ušetříte 5%

Vyprodané

Zadejte e-mail a my vám dáme vědět, jakmile bude kniha dostupná.

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Pracovní tábory pro politické vězně existují v Severní Koreji dvakrát déle než ruské gulagy, podle odhadů v nich žije přes dvě stě tisíc lidí. Sin se v táboře narodil. Protože trpěl podvýživou, má menší a drobnější postavu. Paže má zkřivené namáhavou prací a záda zjizvená popáleninami z doby, kdy ho mučili ohněm. Kůže nad stydkou kostí nese jizvu po vpichu háku, jímž ho dozorce přidržoval nad plameny. Holeně na obou nohách má od kotníků po kolena znetvořené od elektrického plotu z ostnatých drátů, které nesplnily svůj účel, protože neudržely chlapce uvnitř Tábora 14.

Z nášho blogu: Autentické svědectví uprchlíka z pracovního tábora v Severní Koreji


Čti víc
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
216
Hmotnost
570 g
Rok vydání
2013
Vazba
pevná vazba s přebalem
Jazyk
český
Nakladatelství
Ikar CZ
Rozměr
155×235 mm
ISBN
9788024921815
Naše katalogové číslo
141172

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

4,4 / 5

8 hodnocení

6
0
1
1
0

18.10.2014
Názor čtenáře
Kniha popisuje podstatu totality KLDR - vykořisťování obyvatel v koncentračních táborech, mučení, popravy, všechnu bídu komunistického režimu.Psána vyčerpávajícím stylem, do detailů, způsobem svědectví, zapisovaného tazatelem. Hrdina knihy zjevně utrpěl silné sociální a mentální trauma, které pro něj dosud znamená handicap. Vidno, kam až to komunisti "dopracovali".
Čti víc
22.4.2014
Názor čtenáře
Autor se vedle vyprávění Sinova příběhu věnuji i celkové problematice Severní Koreji a dává tak ucelený pohled na problémy s tímto ožehavým tématem. Dává čtenářům nahlédnout na hrůzy pracovních táborů ale i pochopit celkový stav kolem severokorejských utečenců ve světě a jejich problémy s postupným zapojením do pro nás normální společnosti a života. Jelikož vzpomínky na hrůzné zacházení a strádání z táborů si ponesou až do konce života.

Pro normálního člověka bude tento příběh velmi úzkostný a traumatický. Místy se budete pozastavovat nad tím, co Kimův režim dokáže udělat člověku a bohužel i dítěti. O to děsivější je fakt, že se nejedná o fikci ale skutečnost, která se navíc děje v dnešní době, za tichého přihlížení celého světa. Sinův příběh tak vykřesává jiskřičku naděje, že se snad světové vlády začnou zabývat zvěrstvy, které páchá na lidech dynastie Kimů v Severní Koreji. Protože se zatím zdá, že právě Severní Korea je příslovečné tabu mezinárodní politiky. A právě příběh Sina a jemu podobných by mohl pohnout s mocnými tohoto světa a dát tak naději na svobodu a život i těm, kteří v tuto chvíli trpí kde si v Táborech 1 až 18.
Čti víc
Michal
24.7.2013
Názor čtenáře
Nevím jestli se tato kniha dá vlastně hodnotit.
Pokud ji budu hodnotit ve smyslu, že je to autentická zpověď člověka, který utekl z pracovního lágru KLDR, pak
musím říct, že kniha má nedocenitelnou hodnotu.
Pokud bych měl, ale knihu hodnotit ve smyslu toho jak je napsaná, pak musím bohužel říct: Dalo se to udělat mnohem líp. I přesto, že kniha popisuje velmi smutné až otřesné momenty vesměs jsem se u ní nudil.
Čti víc
Kamča
14.1.2014
Názor čtenáře
Souhlasím se čtenářem Michalem, při čtení knihy mi nesedl styl, jakým je napsána. Autor se několikrát vracel
k nějakému popisu a nenavazovalo to na sebe. Ale na druhé straně mě kniha zaujala. V současné době je pro nás nepochopitelné, že v takovém prostředí se narodí člověk a je zcela odtrhnutý od reálného světa, nepozná, co je to nějaký cit, slouží doslova jako novodobý otrok. Proto kniha stojí za přečtení a zamyšlení v dnešním uspěchaném světě...
Čti víc
Milan
15.7.2013
Názor čtenáře
Autor popisuje příběh Sina, Severokorejce, který se narodil v pracovním táboře. Je zde zachycen život v táboře (mučení, hladomor, popravy, udávání) a jeho útěk ne jenom z hlídaného tábora, ale z celé KLDR. Příběh je prokládán fakty týkající se této diktátorské země. Knížka určitě stojí za přečtení. Člověk se dozví, co se ještě dnes na světě děje. Sin je první člověk, kterému se z Tábora 14 podařilo útéct a podat tak svědectví o praktikovaných zvěrstvech.
Čti víc
marieta
29.1.2013
Názor čitateľa
Kniha, ktora sokuje a otvara oci. Nase problemy sa zrazu zdaju malicherne. Co dokaze moc, nevedomost, zaslepenost. Je dobre, ze vychadzaju taketo knihy, upozornia na vazne problemy sveta a formou deja nas vtiahnu do nezavideniahodnej situacie hlavnej postavy a krajiny . Neda sa to citat ako sladky roman, treba si odychnut a "stravit" Vzit sa do kazdodenneho boja o kusok obycajnej stravy, stracat zasady a nepoznat sucit. To vsetko a mnohe ine, este nam nepoznane situacie, to vsetko tu najdete Vrelo odporucam.
Čti víc

Ikar je orientován především na ženské čtenářky, kterým nabízí české a světové romance, společenské romány a memoáry. Mezi zavedené a celosvětově úspěšné autory Ikaru patří Paula Hawkinsová, Jodi Picoultová, Jojo Moyesová, Liane Moriarty, Sandra Brown, Nicholas Sparks, Danielle Steel, Anne Tylerová, Joy Fieldingová, Rosamunde Pilcherová a Barbara Woodová; z českých autorů např. Klára Janečková, Hana Marie Körnerová.

Čti víc