popis
Útěk z tábora 14
Utek z tabora 14 (Blaine Harden)

Útěk z tábora 14   

Autentické svědectví z pracovních táborů v Severní Koreji

Blaine Harden  ·  Vydavatelství: Ikar CZ, 2013
(4)
Posíláme do 6 dní.
Poštovné zdarma (při objednávce nad 999 Kč)
Běžná cena: 299 Kč
Naše cena: 284 Kč
Ušetříte:5% (15 Kč)

Detaily

 • 216 stran
 • pevná s přebalem vazba
 • český jazyk
Více podrobností

O knize

Pracovní tábory pro politické vězně existují v Severní Koreji dvakrát déle než ruské gulagy, podle odhadů v nich žije přes dvě stě tisíc lidí. Sin se v táboře narodil. Protože trpěl podvýživou, má menší a drobnější postavu. Paže má zkřivené namáhavou prací a záda zjizvená popáleninami z doby, kdy ho mučili ohněm. Kůže nad stydkou kostí nese jizvu po vpichu háku, jímž ho dozorce přidržoval nad plameny. Holeně na obou nohách má od kotníků po kolena znetvořené od elektrického plotu z ostnatých drátů, které nesplnily svůj účel, protože neudržely chlapce uvnitř Tábora 14.

Z nášho blogu: Autentické svědectví uprchlíka z pracovního tábora v Severní Koreji


Podrobnosti

 • Počet stran: 216 stran
 • Vazba: pevná s přebalem vazba
 • Rozměr: 155×235 mm
 • Hmotnost: 570 g
 • Jazyk: český jazyk
 • ISBN: 9788024921815
 • Rok vydání: 2013
 • Naše katalogové číslo: 141172
Pomozte nám doplnit informace o knize

Poslat doplňující údaje o knize

Máte o knize více informací než je na této stránce, nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, pokud nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Kniha: Útěk z tábora 14Sdílet

Ukázka z knihy

Jeho první vzpomínka je poprava.
Šel s matkou k obilnému poli nedaleko řeky Tedonggang, kde dozorci shromáždili pár tisíc vězňů. Chlapec se začal proplétat mezi dospělými směrem k přední řadě a tam spatřil, jak dozorci přivazují k dřevěnému kůlu nějakého muže.
Sinovi byly čtyři roky, byl příliš malý, aby porozuměl řeči, jež tomuto zabíjení předcházela. Nicméně během následujících let uslyší ještě mnohokrát, jak vrchní dozorce při popravě sděluje davu, že vězeň odsouzený na smrt se mohl „spasit“ tvrdou prací, ale tento štědrý dar nabízený vládou KLDR zavrhl. Aby vězeň nemohl proklít stát, který se ho právě chystal připravit o život, nacpali mu dozorci do pusy kamení a poté mu hlavu zakryli kapucí.

Recenze (hodnotilo 4 lidé)

Řekněte svůj názor na tento titul ostatním návštěvníkům i Vy!

18.10.2014
Reagovat

Kniha popisuje podstatu totality KLDR - vykořisťování obyvatel v koncentračních táborech, mučení, popravy, všechnu bídu komunistického režimu.Psána vyčerpávajícím stylem, do detailů, způsobem svědectví, zapisovaného tazatelem. Hrdina knihy zjevně utrpěl silné sociální a mentální trauma, které pro něj dosud znamená handicap. Vidno, kam až to komunisti "dopracovali".

Byla pro vás tato recenze užitečná?   ano (2)   ne (0)  
Nahlásit recenzi
22.04.2014
Reagovat

Autor se vedle vyprávění Sinova příběhu věnuji i celkové problematice Severní Koreji a dává tak ucelený pohled na problémy s tímto ožehavým tématem. Dává čtenářům nahlédnout na hrůzy pracovních táborů ale i pochopit celkový stav kolem severokorejských utečenců ve světě a jejich problémy s postupným zapojením do pro nás normální společnosti a života. Jelikož vzpomínky na hrůzné zacházení a strádání z táborů si ponesou až do konce života.

Pro normálního člověka bude tento příběh velmi úzkostný a traumatický. Místy se budete pozastavovat nad tím, co Kimův režim dokáže udělat člověku a bohužel i dítěti. O to děsivější je fakt, že se nejedná o fikci ale skutečnost, která se navíc děje v dnešní době, za tichého přihlížení celého světa. Sinův příběh tak vykřesává jiskřičku naděje, že se snad světové vlády začnou zabývat zvěrstvy, které páchá na lidech dynastie Kimů v Severní Koreji. Protože se zatím zdá, že právě Severní Korea je příslovečné tabu mezinárodní politiky. A právě příběh Sina a jemu podobných by mohl pohnout s mocnými tohoto světa a dát tak naději na svobodu a život i těm, kteří v tuto chvíli trpí kde si v Táborech 1 až 18.

Byla pro vás tato recenze užitečná?   ano (3)   ne (0)  
Nahlásit recenzi
Michal
Michal
24.07.2013
Reagovat

Nevím jestli se tato kniha dá vlastně hodnotit.
Pokud ji budu hodnotit ve smyslu, že je to autentická zpověď člověka, který utekl z pracovního lágru KLDR, pak
musím říct, že kniha má nedocenitelnou hodnotu.
Pokud bych měl, ale knihu hodnotit ve smyslu toho jak je napsaná, pak musím bohužel říct: Dalo se to udělat mnohem líp. I přesto, že kniha popisuje velmi smutné až otřesné momenty vesměs jsem se u ní nudil.

Byla pro vás tato recenze užitečná?   ano (0)   ne (1)  
Nahlásit recenzi
Kamča
Kamča
14.01.2014

Souhlasím se čtenářem Michalem, při čtení knihy mi nesedl styl, jakým je napsána. Autor se několikrát vracel
k nějakému popisu a nenavazovalo to na sebe. Ale na druhé straně mě kniha zaujala. V současné době je pro nás nepochopitelné, že v takovém prostředí se narodí člověk a je zcela odtrhnutý od reálného světa, nepozná, co je to nějaký cit, slouží doslova jako novodobý otrok. Proto kniha stojí za přečtení a zamyšlení v dnešním uspěchaném světě...

Nahlásit recenzi
Milan
Milan
15.07.2013
Reagovat

Autor popisuje příběh Sina, Severokorejce, který se narodil v pracovním táboře. Je zde zachycen život v táboře (mučení, hladomor, popravy, udávání) a jeho útěk ne jenom z hlídaného tábora, ale z celé KLDR. Příběh je prokládán fakty týkající se této diktátorské země. Knížka určitě stojí za přečtení. Člověk se dozví, co se ještě dnes na světě děje. Sin je první člověk, kterému se z Tábora 14 podařilo útéct a podat tak svědectví o praktikovaných zvěrstvech.

Byla pro vás tato recenze užitečná?   ano (2)   ne (0)  
Nahlásit recenzi
marieta
marieta
29.01.2013
Reagovat

Kniha, ktora sokuje a otvara oci. Nase problemy sa zrazu zdaju malicherne. Co dokaze moc, nevedomost, zaslepenost. Je dobre, ze vychadzaju taketo knihy, upozornia na vazne problemy sveta a formou deja nas vtiahnu do nezavideniahodnej situacie hlavnej postavy a krajiny . Neda sa to citat ako sladky roman, treba si odychnut a "stravit" Vzit sa do kazdodenneho boja o kusok obycajnej stravy, stracat zasady a nepoznat sucit. To vsetko a mnohe ine, este nam nepoznane situacie, to vsetko tu najdete Vrelo odporucam. (recenze z Martinus.sk)

Nahlásit recenzi

Další knihy z edice Světový bestseller CZ

Dívka ve vlaku
Naše cena: 283 Kč (ušetříte 19%)
Zázračný úklid
Naše cena: 219 Kč (ušetříte 12%)
Němý křik
Naše cena: 307 Kč (ušetříte 12%)
Zmizelá
Naše cena: 290 Kč (ušetříte 12%)
Jeden plus jedna
Naše cena: 307 Kč (ušetříte 12%)
Přítelkyně smrti
Naše cena: 341 Kč (ušetříte 5%)
Moje knihovna
Přihlaste se a můžete ihned začít hodnotit knihy jediným klikem a vytvořit si u nás vlastní knihovnu!
Co je moje knihovna?
Další knihy z této oblasti
Všichni žijem v blázinci
Renata Červenková, Radkin Honzák
Naše cena: 236 Kč
Pablo Escobar
Mark Bowden
Naše cena: 355 Kč
Zavolejte sestřičky
Jennifer Worthová
Naše cena: 332 Kč
Vlčice zo Sernovodska
Irena Brežná
Naše cena: 303 Kč
Do temnoty
Pavel Stehlík
Naše cena: 284 Kč
Dva krůčky po mokrém písku
Anne-Dauphine Julliandová
Naše cena: 94 Kč
Banánové rybičky
Halina Pawlowská
Naše cena: 189 Kč
Nejprodávanější knihy za posledních 14 dní
Nespěchejte do rakve + Umíráme na objednávku
Tomáš Kašpar
Naše cena: 286 Kč
Umíráme na objednávku
Tomáš Kašpar
Naše cena: 141 Kč
Rychlovky a chuťovky Břicháče Toma
Tom Břicháč
Naše cena: 239 Kč
A Cup of Style: Motivační diář 2017
Lucie Ehrenberger, Nicole Ehrenberger
Naše cena: 285 Kč
Nespěchejte do rakve
Tomáš Kašpar
Naše cena: 147 KčNemilovat knihy znamená nemilovat moudrost. Nemilovat moudrost však znamená stávat se hlupákem. (Jan Amos Komenský)
Kávička