Knihy
E-knihy
284 Kč

Běžná cena Běžně 299 Kč

Ušetříte 5%

Vyprodané, je však dostupné novšie vydanie.

Zadejte e-mail a my vám dáme vědět, jakmile bude kniha dostupná.

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Robby, Otto a Gottfried se stali přáteli na život a na smrt během první světové války. Jako demobilizovaní vojáci neměli v poválečném rozvráceném a vyhladovělém Německu život o mnoho lehčí. Kamarádství jim však pomáhá obstát v boji o holé živobytí a dokážou se postarat i o dívku jednoho z nich, když ztratí zaměstnání a těžce onemocní. Kamarádství je to jediné, čemu dobrému je válka a bezvýchodnost po návratu z ní naučila, a právě kamarádství a láska muže k ženě, opravdová láska bez frází a patosu, obyčejná, silná, ohrožená nepřízní osudu je to, pro co stojí za to žít.
Čti víc
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Originální název
Drei Kameraden
Rozměr
135×207 mm
ISBN
9788024918853
Naše katalogové číslo
133511
Počet stran
383
Hmotnost
360 g
Rok vydání
2012
Vazba
pevná vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Ikar CZ

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

4,6 / 5

36 hodnocení

24
10
2
0
0

Eliška  Homolová
Eliška Homolová
13.3.2016
Najlepšia
Čítala som veľa Remarqueho kníh, ale táto je určite najlešpia, patrí medzi jeho prvé dve knihy - Na západe nič nové a Cesta späť.. No v tejto knihe sa odohráva príbeh tragickej lásky, čo ju ešte vylepšuje
Čti víc
Jarmila
27.12.2017

Tento příspěvek prozrazuje důležité momenty děje, proto je skrytý, abychom vám nepokazili zážitek ze čtení.

Román Tři kamarádi vynesl spisovatele na výsluní, rázem se stal slavným. Kniha se mě moc líbila, kamarádství bez podrazů, vzájemná pomoc, láska k nemocné Patrícii, hlavně čtivost této knihy si získala mnoho příznivců. Je tam také dost humorných scének, které dávají knize oblíbenost, i když končí smrtí nemocné Pat. Doporučuji si ji přečíst.
Čti víc
cassidy
7.7.2006
Priateľstvo nepozná prekážky...
Priateľstvo zdoláva všetky mútne vody oceánu zvaného život. I keď sa k nám občas otočí celý svet chrbtom, nikdy však neprestane svietiť malá iskierka nádeje, ktorú pred našim kalným zrakom roznecujú priatelia. Sú tu neustále, aj keď o ich prítomnosti netušíme, sú nám nablízku, aj keď ich naše zmysly nevidia, nepočujú. Vie o nich a vidí ich v celej ich skvostnej kráse iba naše srdce, ktoré nepotrebuje vidieť, nepotrebuje počuť, potrebuje cítiť. Remarque stavia svoj román síce na klišéovitom základe priateľstva (ako sa nám môže zdať), no nekončí iba pri strohom rozvíjaní deja. Na sutinách vojny ssa utužuje pevný vzťah troch priateľov, ktorí si pri svojom poháriku (čo je obzvlášť typickým gestom Remarqueových románov) zgustnú i na automobiloch a ako to už býva zvykom, nielen láska k autám, ale i láska k žene ich núti zdolať skúšku ohňom. Nostalgiu a tragiku príbehu dopĺňa nielen kolorit vojny, ale i zdravie Lásky jedného z hrdinov, ktoré je rovnako krehké ako i priateľstvo.
Čti víc

Erich Maria Remarque (vlastním jménem Erich Paul Remark) se narodil v Osnabrücku jako syn vazače knih. Z učitelského semináře musel odejít na vojnu. Po válce má různé zaměstnání, je učitelem na lidové škole, varhaníkem, kameníkům, spolupracovníkům nakladatelství, žurnalistům, automobilovým závodníkem. V roce 1932 opouští Německo a r. 1939 emigruje do USA, po roce 1945 žije střídavě v USA a švýcarském městečku Porto Ronco.

Čti víc

Ikar je orientován především na ženské čtenářky, kterým nabízí české a světové romance, společenské romány a memoáry. Mezi zavedené a celosvětově úspěšné autory Ikaru patří Paula Hawkinsová, Jodi Picoultová, Jojo Moyesová, Liane Moriarty, Sandra Brown, Nicholas Sparks, Danielle Steel, Anne Tylerová, Joy Fieldingová, Rosamunde Pilcherová a Barbara Woodová; z českých autorů např. Klára Janečková, Hana Marie Körnerová.

Čti víc

„K dobré knize je třeba dobrých čtenářů.“

Victor Hugo