Knihy
E-knihy

Povídky malostranské

Akropolis, 2012
Nakladatel
Akropolis, 2012

Populární Povídky malostranské známého českého autora Jana Nerudy vycházejí v rámci řady Adaptované české prózy určené studentům češtiny jako cizího jazyka. Adaptované Nerudovy povídky již vyšly v několika dotiscích, nyní se objevují v nové,...

Čti víc

214 Kč

Běžná cena Běžně 225 Kč

Ušetříte 5%

Posíláme do pěti dní

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

Populární Povídky malostranské známého českého autora Jana Nerudy vycházejí v rámci řady Adaptované české prózy určené studentům češtiny jako cizího jazyka. Adaptované Nerudovy povídky již vyšly v několika dotiscích, nyní se objevují v nové, přehlednější grafické podobě. Básník, prozaik a novinář Jan Neruda (1834 - 1891) patří k nejznámějším českým autorům devatenáctého století. Jeho jméno nese jedna z ulic u Pražského hradu, kde se v domě U Dvou slunců narodil. Neruda prožil v Praze celý život a s tímto městem je spojené i jeho dílo. Jeho povídky s jemnou ironií a psychologickou věrností představují lidi a lidičky z pražské Malé Strany. Díky nim máme možnost objevovat zapomenuté kouzlo starého světa, ale i nadčasové portréty lidských charakterů. Publikace přináší stručný medailon Jana Nerudy, šest jeho adaptovaných povídek a krátkou informaci o domovních znameních staré Prahy. Dále obsahuje soubor gramaticko-lexikálních cvičení ke každému textu, česko-anglicko-německo-ruský slovníček a klíč ke cvičením. Součástí svazku je i audio CD s kompletní nahrávkou knihy. Kniha je určena pro úroveň B1, tedy pro středně a více pokročilé studenty.
Čti víc
Kupte společně
Povídky malostranské - Lída Holá, Jan Neruda
Labyrint pohybu - Renata Červenková, Pavel Kolář, Radek Petříček (ilustrácie)
452 Kč
Ušetříte 71 Kč
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
100
Hmotnost
150 g
Rok vydání
2012
Vazba
flexi vazba
Jazyk
český
Nakladatelství
Akropolis
Rozměr
130×210 mm
ISBN
9788087481608
Naše katalogové číslo
127536

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

2,5 / 5

2 hodnocení

0
0
1
1
0

Nakladatelství Akropolis vzniklo v roce 1990 jako soukromé nakladatelství Jiřího Tomáše. V prvním roce své existence vydávalo knihy ve spolupráci s Agenturou Tip-Š a po stejnou dobu poskytovalo nakladatelský servis a. s. TV Spektrum. Poté zahájilo samostatnou činnost, od té doby má na svém kontě téměř dvě stě padesát titulů v celkovém nákladu přesahujícím 1 500 000 výtisků (na těchto číslech se však „podepisuje“ především první polovina 90. let). Vyšly v ní např. prózy A. Schnitzlera, J. Földesové, F. Saganové, A. Strindberga, F. Dürrenmatta, M. Broda, H. Bölla, R. M. Rilka, B. Malamuda či naposledy Ö. von Horvátha).

Čti víc
Kupte společně
Povídky malostranské - Lída Holá, Jan Neruda
Labyrint pohybu - Renata Červenková, Pavel Kolář, Radek Petříček (ilustrácie)
452 Kč
Ušetříte 71 Kč

„Slova knih nás vždy vzruší, důležité však je, aby nás změnila. “

Konfucius