Naše cena:
189 Kč
Běžná cena:
199 Kč
Ušetříte:
5% (10 Kč)

Vyprodaná
Kniha je vyprodaná a zřejmě už nebude dostupná, proto ji není možné objednat.
Co to znamená?

Této knihy už se prodaly všechny výtisky. Ani my, ani vydavatel nebo distributor už nemáme na skladě žádné kusy. Proto vám tuto knihu už nedokážeme sehnat. Teoreticky však můžete mít štěstí v jiných obchodech, které mohou ještě mít poslední kusy na skladě.

Zadejte svou e-mailovou adresu a budeme vás informovat, jakmile bude dostupná. Co to znamená?

Až bude tato kniha k dispozici, budeme vás informovat na e-mail, který uvedete. Jde jen o nezávaznou informaci pro vás, ne o pevnou objednávku - když budete mít o knihu zájem, můžete následně přijít na naši stránku a objednat si ji.


Přidat do wishlistu
Co je to wishlist?

Wishlist je seznam vašich tajných přání. Jediným kliknutím si do něj můžete ukládat tituly, které vás zaujaly a které byste v budoucnosti možná chtěli koupit pro sebe nebo své blízké. Pro používání wishlistu musíte být přihlášení.Uloženo
Více doporučení

Lidé, kteří si koupili tuto knihu, si koupili také

Nahlásit chybu

O knize

Jeden z nejpopulárnějších amerických poválečných románů od klasika moderní literatury. Příběh vyprávěný sedmnáctiletým Holdenem Caufieldem je vlastně popisem necelých tří dnů jeho cesty domů (po opuštění přípravky v Pencey) předvánočním New Yorkem, kdy se Holden konfrontuje s řadou lidí (spolužáci, venkovanky ze Seattlu, prostitutka a její pasák, rodiče, učitel...). Více než putováním prostorem je tato cesta však spíše putováním od nevinnosti k vědoucnosti, od sebeneznalosti k sebeuvědomění, od izolace k pocitu sounáležitosti s okolním světem. Černý humor, jímž je tento svět nazírán, je jednou ze zbraní proti němu: člověka, který není schopen se světu smát, brzy jeho zoufalství zahubí.

Knižní klub

Další tituly vydavatelství

Na českém trhu již tradiční značka je také nejstarší nakladatelskou značku Euromedia Group. Nabízí především českou literaturu, detektivky, krimi, thrillery, militarie, historické romány a dětskou literaturu. Ke kmenovým autorům KK patří např. Agatha Christie, Dick Francis, Frederick Forsyth, Ken Follett, Robin Cook či Philipp Vandenberg. V edici Záhady vychází např. Erich von Däniken.

Více informací

Zařazené v kategorii

Pokračovat ve čtení

Poslat doplňující údaje o knize

Podrobnosti

 • Počet stran: 192
 • Vazba: pevná
 • Rozměr: 132×207 mm
 • Hmotnost: 270 g
 • Jazyk: český
 • ISBN: 9788024226781
 • Rok vydání: 2010
 • Naše katalogové číslo: 106803

Hodnocení čtenářů a čtenářek       (hodnotili 3 lidé) Přidat hodnocení

Řekněte svůj názor na tento titul ostatním i vy!

Máte tuto knihu? Chcete se podělit o názor?

Podělte se o něj s ostatními čtenáři! Možná jim tak pomůžete při rozhodování.

1
Vaše hodnocení knihy
2
Chcete navrhnout další vaše oblíbené knihy? Klikněte.
3
Recenze a diskuse jsou službou pro návštěvnice a návštěvníky Martinus.cz. Příspěvky jsou zveřejněné obvykle do 24 hodin, vyhrazujeme si však právo neuveřejnit a vymazat zejména příspěvky, které:
 • jsou vulgární nebo urážlivé
 • nesouvisí s titulem nebo tématem
 • porušují nebo vyzývají k porušování autorských práv
 • odkazují na nabídku nebo webové stránky konkurence
 • obsahují jakékoli URL odkazy
 • nejsou podepsané
Lenka
Lenka
12. března 2016
     
Reagovat

1

Knížku jsem poprvé četla asi před čtyřmi roky, protože na ni byla narážka v jiné knížce. Tak to většinou dělám. Když je někde narážka na něco jiného, musím to prozkoumat, protože mě rozčiluje být neinformovaná. Byla jsem nadšená. A ještě nadšenější jsem byla, když nám letos předělali seznam četby k maturitě, kde jsem objevila i Kdo chytá v žitě. Po smolných přečetla-jsem-to-a-pak-zjistila-že-to-nemáme-v-seznamu momentech tak přišel okamžik štěstí. A navzdory tomu, že jsem to už četla...

... jsem si to musela rovnou koupit (ne, nemůžu si přeci jen tak koupit učebnice bez toho, abych si koupila i něco užitečného) a přečíst znovu. Bylo to moje odbočení od starostí s maturitou, které jsem si mohla odůvodnit, protože to vlastně patří k maturitě. Jupíjou!

Musím uznat, že teď se mi knížka líbila ještě víc. Možná proto, že místo vypracovávání dějepisných otázek bych snad i Mein Kampf četla se zájmem a zanícením. Možná proto, že jsem starší, a s Holdenem se víc ztotožňuji. No... vidím se v každé druhé postavě, nejspíš to bude nějaký psychický problém. S ním se ale stoprocentně ztotožňuji právem! Věkově jsme si blízko (od doby prvního čtení jsem ho přerostla, to je děsivé) a názorově ve spoustě věcí. Sama nevím, co udělám se svým životem, kritizuju všechno a všechny, i když nechci, a ačkoli jsem pravděpodobně moc velký srab na to, abych utekla ze školy a z domova, občas na to mám chuť... upřímně, kdo ji nikdy neměl?

Nebudu tady rozebírat děj ani nic jiného (to si nechám na tu zkoušku, kde si Salingera určitě vylosuju!), i když by se to v recenzích pravděpodobně dělat mělo, jen se snažím vylít si duši. Protože navzdory tomu, že většina mých spolužáků byla z Holdenových keců otrávena, já je miluju. Díky nim si toho hnusáka dokážu docela živě představit jako doopravdického člověka – upřímně, to se u každé postavy tak úplně nedá. Je jedno, že je to prakticky o ničem, nic mě to nenaučí (dokonce ani pravopis!)... ono možná to bude právě ono.

Zkrátka si myslím, že by si to každý měl přečíst. Ať už si Holdena nakonec oblíbí, nebo ho bude nenávidět. Stejně ho začnete milovat, i kdybyste si na něj stěžovali, protože když někomu o někom vypravujete, začne vám pak scházet (jak řekl jeden děsně geniální člověk, haha)!
Zobrazit celou recenzi

Byla pro vás tato recenze přínosná?   (1)   (0)
Lucie Pelčáková
Lucie Pelčáková
24. února 2016
     
Reagovat

-1

J. D. Salinger, celým jménem Jerome David Salinger, je tak nějak synonymem pro Kdo chytá v žitě. Napsal také 35 povídek, okolo kterých však nikdy nevznikl takový rozruch a jsou spíše známy jako neúspěšné a nepříliš kvalitní dílo.

Kdo chytá v žitě je jedním z nejznámějších románů americké literatury 20. století. Na středních školách je mnohdy zařazen do povinné školní četby. Podle několika recenzí, je toto dílo mnohdy unavující a bez děje, akce a čehokoliv, kvůli čemu byste ji milovali.

Hlavní hrdina, Holden Caulfield, je poměrně problémový šestnáctiletý chlapec. Občas se zdá, že vše, co říká, myslí s obří várkou nadsázky, jindy se zase zdá, že je zcela vážný. Je sebestředný, dá se říct, že miluju kritizování ostatních a odsuzuje lidi, kteří jsou pro něj falešní. Na druhé straně je velmi zranitelný, nesmíme zapomenout, že je mu pouze šestnáct let a sám je zmatený a doopravdy neví, kterým směrem se jeho život ubírá. V knize se dočtete o tom, jak byl (opět) vyhozen ze školy a co následovalo před tím, než přišel domů.

Hlavní charakteristikou této knihy je jedna dějová linka s občasnými prvky retrospektivy a především jednoduchý sloh a slovní zásoba. Já knihu četla anglicky a musím uznat, že jsem se dočetla spoustu nových hovorových slovíček a především idiomů, které se mi budou hodit. Anglický jazyk v této knize je opravdu jednoduchý a čte se krásně, není tam nic, čemu byste nerozuměli a museli číst několikrát.

Pro mě je tato kniha něčím, čemu z části rozumím a z druhé části nenávidím. Chvílemi jsem opravdu toužila po tom knihu odhodit a Holdena propíchnout. Jindy jsem ho chtěla obejmout a říct mu, že vše bude v pořádku a nemusí se bát. Celkově mi nepřijde, že by mě kniha nějakým způsoben (kromě anglické slovní zásoby) obohatila, ale musím uznat, že jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Ve své době byla jistě něčím průkopnickým, ale na dnešní dobu se už nehodí, možná proto je i tohle důvod, proč je u mladé generace nepříliš oblíbenou. A pokud chcete vědět něco o pocitech mladého chlapce, tato kniha vám poskytne téměř dokonalý přehled o tom, co se mu honí v hlavě.
Zobrazit celou recenzi

Byla pro vás tato recenze přínosná?   (0)   (1)
Vladimír Blažek
Vladimír Blažek
14. listopadu 2013
     
Reagovat

Názor čitateľa 10

Kto chytá v žite...kniha o ničom ako aj o všetkom. Kniha o 4 dňoch 16 ročného mladého chalana, ktorého vykopli zo školy (zasa) a popri tom si hľadal svoje miesto v spoločnosti a nezabúdal všetko ironizovať, vysmievať sa, ľutovať, frflať na všetko okolo, takým vtipný spôsobom, že ste sa museli niekedy pousmiať. Aj my sa vo svojom živote pravidelne stretávame so Stradlatermi, Ackelymi, profesormi Spencermi, Jane a Sally atď. a veľakrát si myslíme to čo Holden. Otázkou je, či sa tiež nenachádzame v období života, kedy hľadáme niečo, čo nám žiaľ okolie nemôže poskytnúť. A tak sme prestali hľadať a na väčšinu vecí neustále frfleme a ironizujeme. Dôležité je neprestať hľadať.

Kto chytá v žite je pre mňa veľký relax, príbeh, ktorý sa číta sám a nestále sa ku nemu rád vraciam a strávim s ním prevažne jedno príjemné nedeľné popoludnie. Nezabudnite, že "známkou nezrelého človeka je, že chce za niečo vznešene zomrieť, kým známkou zrelého človeka je, že chce pre niečo pokorne žiť."

Bohatstvo, som sa nejako rozpísal.
(recenze z Martinus.sk) Zobrazit celou recenzi

Byla pro vás tato recenze přínosná?   (12)   (2)
VISA MasterCard Platba24 Česká spořitelna MojePlatba Komerční banka ePlatby Raiffeisen Bank online převod GE Money Bank mPeníze mBank online převod Sberbank online převod Fio banka online převod ČSOB Poštovní spořitelna / Era PaySec Zuno Pay PayU