Karcinom prsu - Bohuslav Konopásek, Eva Javůrková
Karcinom prsu
121 Kč
Při nákupu nad 999 Kč máte poštovné zdarma
121 Kč

Vyprodané

Zadejte e-mail a my vám dáme vědět, jakmile bude kniha dostupná.

Proč nakupovat na Martinus.cz?
  • poštovné zdarma k objednávkám od 999 Kč
  • více než 2500 výdejních míst
  • záložky ke každému nákupu

Doporučené tituly a kolekce

Více o knize

 Jak vznikla tato publikace? Celkem jednoduše. Jednoho středečního odpoledne, během ambulance, přišla na běžnou kontrolu. Před 12 lety jí byl zjištěn karcinom prsu, pro který byla odoperována. Rizika nemoci byla značná: mladá žena, karcinom prsu u její matky, velikost nádoru a především nádorové postižení lymfatických uzlin v podpaží. To vše jednoznačně indikovalo další onkologickou léčbu. Ozařování a pooperační chemoterapie byly velkým náporem nejen pro její tělo, ale též pro její psychiku. Poléčebné kontroly mohly být postupně prodlužovány až k dnešním jednoročním intervalům, které si snad již mohu dovolit. Jsem přesvědčen, že pacientka je spolupracující, mohu se na ni zcela spolehnout, již ji dostatečně znám. Je to však plná pravda?
 
Dispenzární vyšetření bylo uspokojivé a již jsem se chystal domluvit následující kontrolu za rok. Protože byla poslední pacientkou zmiňovaného dne, byl i čas na několik slov, která přímo nesouvisela s její nemocí. Vyjádřila svůj nesouhlas s jistou zdravotní osvětou týkající se karcinomu prsu a sama nabídla pomoc jiným ženám s podobnými problémy. Že by s nimi, až by čas dovolil, promluvila a řekla jim věci, které se od zdravotníka stěží dozvědí. Byl jsem velmi potěšen její nabídkou. Bylo by však možné využít ji s širším dopadem? Proto jsem jí navrhl, aby něco napsala o problémech ženy, která se octne na onkologickém pracovišti, jak je vidí sama a já se jako její ošetřující lékař k danému tématu též vyjádřím.
 Za pár měsíců mi přinesla několik prvních stránek dnešní knížky. Byl jsem znovu překvapen. Její postřehy a vnímání četných problémů bylo v mnohých ohledech zcela jiné, než jsem předpokládal. O některých jsem ani neuvažoval. Ve vleku své odbornosti a pod vlivem dlouholeté praxe má patrně každý lékař tendenci se domnívat, že psychologie je pro něj vyřešeným problémem a že se pacienti od sebe příliš neliší.
 Předkládáme tedy publikaci, která je především určena ženám s nádorovým onemocněním prsu a jejich blízkým. Domníváme se, že by mohla být přínosná i pro lékaře, kteří s touto chorobou přicházejí do odborného styku. Chápeme, že problematika je velmi složitá a hlavně velmi rozsáhlá. Autoři si uvědomují limitace veškerých soudů, které zde byly vysloveny. Jde pouze o výpověď jedné ženy a jejího lékaře.
 Pokud kniha napomůže v našem správném a racionálním postoji ke karcinomu prsu, pak splní svůj účel.
      doc. MUDr. B. Konopásek, CSc.

 OBSAH:
Úvod (B.K.)
Co jsem věděla o karcinomu prsu (E.J.)
Co by měla vědět žena o karcinomu prsu (B.K.)
Co si počnu, vzali mi prs? (E.J.)
Vyrovnat se s novým stavem (B.K.)
Proč se léčit? (E.J.)
Onkologická léčba (B.K.)
Jak je to se cvičením? (E.J.)
Fyzikální rehabilitace (B.K.)
Jít k léčiteli? (E.J.)
Léčitelé a šarlatáni (B.K.)
Závěr (B.K.)
Deset nejčastějších otázek pro lékaře (B.K.)
Jsem vyléčená? (E.J.)
Přílohy
Slovníček odborných výrazů
Čti víc
Našli jste v našem obsahu nějaké nepřesnosti?
Dejte nám o tom vědět.

Máte o knize více informací než je na této stránce nebo jste našli chybu? Budeme vám velmi vděční, když nám pomůžete s doplněním informací na našich stránkách.

Počet stran
90
Vazba
brožovaná vazba
Rozměr
130×190 mm
Naše katalogové číslo
961
Jazyk
český
Nakladatel
Makropulos

Recenze

Jak se vám kniha líbila?

O autorech/autorkách

Čti víc

„Knihy nás mění, polepšují a vylepšují, pokud jsme polepšení schopni a pokud o ně stojíme.“

Miroslav Horníček